roman29
19.02.09,10:13
dobry den,

chcel by som sa spytat, ako je to s hypotekami pre zivnostnikov.
spravne chapem, su moznosti ako 1) s dokladovanim prijmov a 2) bez dokladovania prijmov ??
je realne, zvlast v dnesnej dobe, dostat 100 % ? zase nejednalo by sa o vysoku sumu, islo by o cca 40 000 euro.
ma niekto s tym skusenosti ? dik
Stanislav 1975
19.02.09,10:44
dobry den,

chcel by som sa spytat, ako je to s hypotekami pre zivnostnikov.
spravne chapem, su moznosti ako 1) s dokladovanim prijmov a 2) bez dokladovania prijmov ??
je realne, zvlast v dnesnej dobe, dostat 100 % ? zase nejednalo by sa o vysoku sumu, islo by o cca 40 000 euro.
ma niekto s tym skusenosti ? dik
Romanko, nechcem ťa strašiť alebo čo, ale banky ani doteraz nemali moc rady živnostníkov a práve im pri hypo robili najvačšie problemy a nieto ešte teraz keď sa "zaťali" a úvery už tak nedávaju ako kedysi, tak ja si myslím, že bohvieaku šancu v dnešnej dobe nemáš- a 100% už určite nie...
Ale vyskušaj, hádam motyka vystrelí, aj keď moc tomu neverím.
Stanislav 1975
19.02.09,10:50
dobry den,

chcel by som sa spytat, ako je to s hypotekami pre zivnostnikov.
spravne chapem, su moznosti ako 1) s dokladovanim prijmov a 2) bez dokladovania prijmov ??
je realne, zvlast v dnesnej dobe, dostat 100 % ? zase nejednalo by sa o vysoku sumu, islo by o cca 40 000 euro.
ma niekto s tym skusenosti ? dik
S tým dokladovaním príjmu je to tak, že v daňovom priznaní si odpočítaš výdavky od príjmov a vyjde ti čistý príjem, ktorý banky akceptujú,samozrejme odpočitaju z toho ešte prípadny odpočet na vyživované osoby a tvoje životné minimum.
roman29
19.02.09,15:07
...že bohvieaku šancu v dnešnej dobe nemáš- a 100% už určite nie...no nejde ani tak o mna, ja som na druhej strane v tejto veci, zaujemca o kupu mojho bytu je v takej situacii .... a teraz neviem ci mam stracat dalsi cas alebo nie, ked nakoniec z toho aj tak nic nemusi byt. a nakolko chce 100%, tak asi nemozem od neho cakat nejaku zalohu za "rezervaciu" :( .... myslim asi ze sa poobzeram po inom zaujemcovi
robin78
19.02.09,15:36
ak si "chlapik" veri a chces mu dat sancu, tak obycajne sa taketo situacie riesa zmluvou o buducej zmluve kde sa urci vyska nevratnej zalohy (rezervacie) a urci sa termin do kedy sa ma uzavriet kupna zmluva a do kedy mat byt splatna kupna cena. Zalohu splati pri podpise. Ked si vybavi uver, nasledna sa uz podpisuje kupna zmluva. Tie zalohy nebyvaju zrovna male, tak si kazdy dobre zvazi ci do toho ide alebo nie.
roman29
20.02.09,06:54
......Zalohu splati pri podpise......
no ved v tom prave vidim ten problem. chce brat 100% hypo, nema ziadne vlastne financie, takze ani na tu rezervaciu by nemal. Pytal by som trebars 2000 euro ...
Puyolko
10.03.09,09:47
viem že banky na SVK poskytujú hypo max do 95% s dokladovaním príjmu... bez len niečo okolo 50% a nie všetky. určite sa to da nakombinovať tak aby ti vyšlo 100% poprípade niekedy aj 120% jedná sa o kombináciu HU + SU. HU 95% zvyšok SU ak to však bude z príjmu vychádzať...