kekelka
19.02.09,10:16
Ahojte poradaci. Chcela by som sa spytat na jedinu vec. V septembri som podala na byvaleho navrh na vykonanie exekucie pretoze mi takmer 3 roky neplati vyzivne na dieta. Sud mu poverenie vydal cca v oktobri. Nakolko moj ex - fyzicka osoba, nepodnikatel neprebera postu, exekutor mi povedal, ze ucty mu sice zablokoval, nemoze mu vsak peniaze stiahnut, kym mu nedoruci upovedomenie o zacati exekucie. Skusal mu to dorucit aj do zamestnavatela, ale ani tam mu to nikto neprevzal a obalka sa mu vzdy vrati ze nebola v odbernej lehote vyzdvihnuta. Je to pravda ze mu na majetok nemoze siahnut pokial to moj ex nepreberie???
A tym padom mi ani nevie vydat potvrdenie o nevymozitelnosti pohladavky aby som si mohla poziadat o nahradne vyzivne ze??

SUPPPPER!!!!
iriska
19.02.09,09:23
Ale ako píšeš, on mu už na majetok siaha.
Ešte by som sa exekútora opýtala, nech žiada zamestnávateľa ako prečo kedy kde nedoručil zásielku povinnému, prípadne ak zamestnávateľ odmieta spolupracovať nech mu exekútor navrhne súdom uložiť poriadkovú pokutu.
Keď sa to povinnému podarí niekedy v budúcnosti doručiť, už exekútor pošle len exekučné príkazy do bánk, na mzdu a pod. a už prídu hotové nazrážané eurá.
kekelka
19.02.09,09:26
este doplnim ze pracuje u svojej terajsej manzelky, ktora ma srocku a on tam je zamestnany ako konatel ale ci tam naozaj pracuje alebo je iba evidovany... neviem. Dalsich zamestnancov podla mna nemaju. Ale je mi jednoznacne jasne ze ona tu postu tiez nepreberie ked vidi ze je to od exekutora. Podotykam ze nepreberaju ani sudne zasielky a ani policajne. Zasielku zo sudu prevzal jediny krat - ked bol nanho vydany zatykac.
brak
17.03.10,12:31
Zdravim, mam podobny problem, druha strana neprebera postu ani od súdu, pozvanie na konanie. Čo v takom pripade?
Tym sa to cele brzdi, kvoli tomu boli odlozene už dve konania. Vysledok konania uz je jasny, v moj prospech, ale súd nevie vydať sudny prikaz platobny, pretoze dana osoba neprebera poštu, máte nejake skusenosti s tym?
Som zufaly fakt, stoji mi tam vela penazi :mad:
iriska
17.03.10,14:28
Ak ide o doručenie vydaného platobného rozkazu - tento MUSí byť odporcovi doručený, ak sa to nepodarí, súd postúpi toto konanie na vydanie rozsudku (zjednodušene) - v tomto konaní nariadi pojednávanie a po ňom vydá rozsudok, tento nemusí byť odporcovi doručený a na pojednávaní sa môže rozhodnúť v jeho neprítomnosti.
Iulius
17.03.10,16:01
skus zmenit exekutora, podla mna by mala aj v tomto pripade ked nechce prebrat list o zacati exekucie plati domienka o prevzati a exekutor moze konat.
kyblik
17.03.10,16:53
Dotyčný si môže neprebrať poštu dvakrát. Ak je známy jeho pobyt napr. na pracovisku, súd môže rozhodnúť a príslušníci PZ ho vyhľadajú, následne predvedú na OO PZ. Tam si pred nimi prevezme oznámenie a podpíše ho. Neviem ale ako je to presne ošetrené zákonom.
riccado
17.03.10,17:52
skus zmenit exekutora, podla mna by mala aj v tomto pripade ked nechce prebrat list o zacati exekucie plati domienka o prevzati a exekutor moze konat.

§ 49 ods. 1 Exekucneho poriadku: Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk. Náhradné doručenie upovedomenia o začatí exekúcie povinnému, ktorý je fyzickou osobou, je vylúčené.

moze zmenit exekutorov aj 100 krat, stale to dopadne rovnako.

podla mna by pomohlo dorucovanie osobne exekutorom, ale ci bude exekutor ochotny, na to by som nevsadzal :D
iriska
17.03.10,19:41
Ja som to pochopila tak, že sa nedarí doručiť rozhodnutie súdu a nie upovedomenie od exekútora :(

p.s. keď pôjde exekútor doručiť osobne, navyšujú sa tým trovy exekúcie. v prípade vymoženia o.k., ale v prípade nevymoženia ich platí oprávnený
Iulius
17.03.10,19:51
tak s tym § mas pravdu, ale ked si precitam ostatne odseky myslim ze exekutor ma viacej moznosti:

3) Ak povinný bezdôvodne odoprie upovedomenie o začatí exekúcie prijať, je toto upovedomenie doručené dňom, keď jeho prijatie bolo odopreté; o tom musí byť povinný poučený tým, kto ho doručuje.

(4) Exekútor môže požiadať súd (§ 45) o ustanovenie opatrovníka povinnému, ktorého pobyt nie je známy, ktorému sa nepodarilo doručiť upovedomenie o začatí exekúcie na známu adresu v cudzine, ktorý je postihnutý duševnou poruchou alebo ktorý nie je schopný zrozumiteľne sa vyjadrovať.

stale si myslim, ze exekutor ma moznosti na exekuciu. Bolo by to velmi jednoduche keby exekucii branilo len neprebratie posty. A este ked je aj konatelom s.r.o. Stojim za tym ze exekutor keby chcel vedel by ti to vyriesit.
kyblik
17.03.10,19:59
Zdravim, mam podobny problem, druha strana neprebera postu ani od súdu, pozvanie na konanie. Čo v takom pripade?
Tym sa to cele brzdi, kvoli tomu boli odlozene už dve konania. Vysledok konania uz je jasny, v moj prospech, ale súd nevie vydať sudny prikaz platobny, pretoze dana osoba neprebera poštu, máte nejake skusenosti s tym?
Som zufaly fakt, stoji mi tam vela penazi :mad:

Nie ste trochu mimotemy? Brak ani jedným slovom nespomenul exekutora...
brak
18.03.10,04:16
kyblik: tema je podla mna spravna, len som zabudol spomenut, ze ta osoba nepreberala ani korespondenciu od exekutora,
v podstate jej nevedeli nic zobrat. Potom prišiel na rad súd.

No právnička/súd maju v podstate prikaz pripraveny ale zevraj niečo musi prevziat.
To sa mi práve nezdá, že nepreberaním pošty tomu uniká?
Ide o to, že nikto nevie kde presne býva, trvale bydlisko má neplatne, je stale niekde inde v danom meste.


Niekde v tv som sa dopočul že na niekoho vydali zatykač dokonca, lebo nepreberal poštu, ale neviem aký prípad to už bol :o
iriska
18.03.10,16:49
najskôr si vymáhal u exekútora a teraz si dávaš priznávať pohľadávku súdom? skús napísať lepšie o čo ide

alebo ide o trestné konanie na súde?
brak
19.03.10,09:52
iriska: No najprv na tu osobu bola exekucia kvoli tomu ze neplatil uver. Nevedeli ho zohnat nikto a tak to preslo na mna (rucitela). Ja som to zaplatil.
Jeden známy právnik mi potom pomohol so zalobou, ktorou to dostanem späť
od dotyčného. Tak sme to urobili... Vypracovaný platobny rozkaz neprebral.
Má byt uz nejake sudne konanie v aprili, kde bude pravdepodobne opatrovnik pre tu osobu.
Nezdá sa mi na tom to, ze nepreberanim pošty sa vie človek takymto veciam vyhnut?
Co dosiahnem tým sudom? Moze ho potom hladat policia? Alebo ako sa vobec clovek dovola spravodlivosti potom? :confused:
kyblik
19.03.10,10:27
Určite mu to neprejde len tak... Presne je to ten prípad, že ak si dvakrát nepreberie poštu, sud vydá na neho zatykač. A splácanie sa potom rieši cez sociálku ak je nezamestnany. Trosku nerozumiem, prečo sa toto neopýtaš toho známeho právnika...:cool:
brak
19.03.10,10:54
kyblik: chcel som vediet ake maju ludia s tym skusenosti už, nie že ako to má byť :) (aj ked to som nevedel) A dakujem, dufam ze ho takto "dostanu"
elaurie
19.03.10,11:20
Určite mu to neprejde len tak... Presne je to ten prípad, že ak si dvakrát nepreberie poštu, sud vydá na neho zatykač. A splácanie sa potom rieši cez sociálku ak je nezamestnany. Trosku nerozumiem, prečo sa toto neopýtaš toho známeho právnika...:cool:

Súd za neprevzatie zásielky určite zatykač nevydá... :)
kyblik
19.03.10,12:05
Súd za neprevzatie zásielky určite zatykač nevydá... :)

Nemyslel som zasielku ako taku ale "neprevzatie súdneho rozhodnutia - rozsudku". Viem, že kedysi to tak fungovalo no keďže som našiel novelu zákona, ospravedlnujem sa za mylnu info a posuvam:

http://www.sevis.sk/wp-content/uploads/NewsletterMaj08.pdf
iriska
19.03.10,17:18
iriska: No najprv na tu osobu bola exekucia kvoli tomu ze neplatil uver. Nevedeli ho zohnat nikto a tak to preslo na mna (rucitela). Ja som to zaplatil.
Jeden známy právnik mi potom pomohol so zalobou, ktorou to dostanem späť
od dotyčného. Tak sme to urobili... Vypracovaný platobny rozkaz neprebral.
Má byt uz nejake sudne konanie v aprili, kde bude pravdepodobne opatrovnik pre tu osobu.
Nezdá sa mi na tom to, ze nepreberanim pošty sa vie človek takymto veciam vyhnut?
Co dosiahnem tým sudom? Moze ho potom hladat policia? Alebo ako sa vobec clovek dovola spravodlivosti potom? :confused:


odpoviem na záverečné otázky. týmto konaním sa dosiahne to, že súd vydá rozsudok, ktorý môže nadobudnúť právoplatnosť aj vtedy, keď si ho odporca neprevezme. a potom šupky dupky k exekútorovi, aby sa zastihol u neho ešte nejaký majetok čo najskôr
brak
20.03.10,07:31
A ak na sebe dodtycny nema ziadny majetok? Potom mám smolu ja? :(
Inak dakujem vsetkym za reakcie :)
iriska
20.03.10,13:49
A ak na sebe dodtycny nema ziadny majetok? Potom mám smolu ja? :(
Inak dakujem vsetkym za reakcie :)

tak treba čakať... časom možno... dá sa zdediť, zamestnať, poberať nejaké dôchodky... len ak po roku, resp. po nejakej dlhšej dobe exekútor nič nevymôže, bude sa treba u neho v nejakých intervaloch pýtať na konanie, lebo potom už tak intenzívne nezisťuje (keď vidí, že sa ešte nič nečrtá)
brak
22.03.10,14:37
mmm.... lebo vsetko co ma, je napisane na partnerku, pokial viem, vyhyba sa takto uz vela veciam... :mad:
brak
29.04.10,08:05
no mam novinky konecne. mali sme sud, kde uznala dlh. lenze ona nie je schopna/nechce to platit. Co sa da robit s tym? :(
iriska
29.04.10,09:23
bolo to pojednávanie? povedal sudca, že sa z toho vyhotoví nejaké rozhodnutie?
Treba naň čakať.
brak
03.05.10,15:40
ano bolo, ale pred sudcom sme sa dohodli, ze mi bude splacať, ale sudca navrhol aby sme to nechali otvorene, v pripade ze nebude platiť by sme to uzavreli.