zebricka
21.06.05,21:00
Dobry den,

prosim Vas o radu v nasledujucej veci. V roku 2004 som k 30.6. ukoncila zivnostenske podnikanie vratenim ZL (nakolko som nevedela, ze zivnost staci pozastavit). V oktobri som si opat poziadala o vystavenie ZL, cize mi bolo pridelene aj nove ICO. Po celu dobu podnikania som mala zaroven prijem zo zavislej cinnosti. Pri podavani dan.priznania za rok 2004 som vsetky prijmy uviedla v jednom danovom priznani, nakolko som vychadzala z toho, ze stale som jedna a ta ista osoba a teda, ze zratam prijmy a vydaje z prvej zivnosti, druhej zivnosti i zavislej cinnosti. Teraz som sa dopocula (od kamaratky uctovnicky), ze danove priznanie som mala podat za kazde ICO zvlast a prijem zo zavislej cinnosti uviest do jedneho z nich. Lebo teraz budu vraj evidovat na jedno z tych ICO nepodane danove priznanie. Ma kamaratka pravdu?
Vopred dakujem za odpovede.
M3G
21.06.05,20:22
Ja by som to urobil asi takto:

- podal by som priznanie "B" za rok 2004 za predpokladu, že v minulosti bolo DIČ rodné číslo a to existuje iba jedno(neviem ako je to teraz s DIČ) a to znamená, že fyzická osoba nemôže za rok podať viac ako jedno riadne priznanie. Na priznaní sa IČO ani neuvádza, takže nechápem načo viac priznaní.

- k tomuto priznaniu by som priložil výkazy, na ktorých uvediem príjem za dané obdobie podnikania a príslušné IČO t.j. oba výkazy na obe IČA, t.j. 4 výkazy.

Myslím si, že sa účtovníčka mýli, už z dôvodu, že odpočítateľná položka na daňovníka sa nedá rozdeliť na viacero priznaní. Táto existuje iba jedna v jednom daňovom priznaní.
Zuziana
22.06.05,04:02
Súhlas s M3G. Daňové priznanie podávaš len jedno. Na daňovom priznaní si mala len DIČ. Či si podala pod rodným číslom - starým DIČ alebo pod novým DIČ je jedno. Pre rok 2004 akceptoval DÚ oboje.
IČO sa píše len na výkazy.
Čo je hlavné, DP si podala, pokiaľ by tam videl správca dane nejakú nezrovnalosť, vyzve ťa o doplnenie alebo prerobenie výkazu. A toto robia práve v tomto období.
zebricka
22.06.05,05:36
Velmi pekne Vam dakujem za Vase odpovede. Zatial je to 2:1 :-) ..... Zda sa, ze som uvazovala spravne, pochybila som len v tom, ze som to vsetko zhrnula aj na vykazoch, cize som nepodala vykazy pre obe ICO.

Mam sa sama priznat a utekat na DU podat opravne a opravene vykazy alebo mam cusat a cakat, ze si ma mozno nevsimnu?
Nike
22.06.05,05:46
Ako 2:1? veď všetci súhlasia so správne podaným jedným DP - podľa mňa tiež je to tak.

Problém je len s výkazmi, ktoré mali byť za obe živnosti.
Podľa mňa - neupozorňuj na seba opravnými výkazmi.
zebricka
22.06.05,05:48
Nike,


to 2:1 znamena Poradaci versus kamaratka. Kedze si sa pridala k nazoru Poradakov, skore sa zvysuje... :-)
Prepacte, ze si robim srandu, ale fakt mi z toho vcera nebolo lahko, ked mi to povedala..... takze velmi, velmi pekne dakujem za rady....