pasuliatko
19.02.09,11:18
Ahojte, zajtra idem na karneval do Benátok, boli ste tam niekto? Ako bolo? Bolo veľa ľudí? Alebo idete niekto tiež zajtra od Istropolisu z Ba?:)
Katka91
19.02.09,10:29
Bola som na karnevale v Benátkach asi dva roky dozadu. Bol to môj dlhoročný sen, tak som sa neskutočne tešila, že si ho konečne splním :-)
Jeden obrovský plus bolo to, že nám vyšlo počasie, bolo fakt krásne. Na námestí sv. Marca a aj trebárs na Ponte Rialto bola hrozná tlačenica, myslela som si chvíľami, že ma udupú. Ale masky stáli za to. Keď sme si ich chceli odfotiť, ochotne pózovali.
Potom sme sa motkali po bočných uličkách, tam to bolo v pohode a dalo sa aj tam stretnúť nejakú masku, prípadne si vypočuť nejakého pouličného muzikanta. Aj na pizzu sme išli do jednej trattorie v takej zapadnutej uličke, tam to bola pohoda, žiadny nátresk.
Takže celkový dojem - bolo to fajn, až na tú tlačenicu. Ale čo chcem, veď všetci to chceli vidieť takisto ako ja;)
Tak si to uži. Buon viaggio!
pasuliatko
19.02.09,10:34
Bola som na karnevale v Benátkach asi dva roky dozadu. Bol to môj dlhoročný sen, tak som sa neskutočne tešila, že si ho konečne splním :-)
Jeden obrovský plus bolo to, že nám vyšlo počasie, bolo fakt krásne. Na námestí sv. Marca a aj trebárs na Ponte Rialto bola hrozná tlačenica, myslela som si chvíľami, že ma udupú. Ale masky stáli za to. Keď sme si ich chceli odfotiť, ochotne pózovali.
Potom sme sa motkali po bočných uličkách, tam to bolo v pohode a dalo sa aj tam stretnúť nejakú masku, prípadne si vypočuť nejakého pouličného muzikanta. Aj na pizzu sme išli do jednej trattorie v takej zapadnutej uličke, tam to bola pohoda, žiadny nátresk.
Takže celkový dojem - bolo to fajn, až na tú tlačenicu. Ale čo chcem, veď všetci to chceli vidieť takisto ako ja;)
Tak si to uži. Buon viaggio!

no a ako ste sa dohovorili?lebo to je môj asi najväčší problém ,že ako :D
Katka91
19.02.09,10:39
no a ako ste sa dohovorili?lebo to je môj asi najväčší problém ,že ako :D

No, ja viem trošku po taliansky, takže také základé veci ako kúpiť si jedlo a pitie zvládnem :-)
A neboj, Taliani sú v týchto veciach v pohode, určite budú rozumieť aj ruko-noho-reči :-)
Katka91
19.02.09,10:39
No, ja viem trošku po taliansky, takže také základé veci ako kúpiť si jedlo a pitie zvládnem :-)
A neboj, Taliani sú v týchto veciach v pohode, určite budú rozumieť aj ruko-noho-reči :-)

A potom napíš ako sa ti tam páčilo.
pasuliatko
19.02.09,10:49
No, ja viem trošku po taliansky, takže také základé veci ako kúpiť si jedlo a pitie zvládnem :-)
A neboj, Taliani sú v týchto veciach v pohode, určite budú rozumieť aj ruko-noho-reči :-)

no ako sesternica príde za nami čo žije v taliansku ale čo mi hovorila thak sa oni nebavia inak ako taliansky.to je ten problém :D
pasuliatko
22.02.09,14:22
už som doma, som neskutočne unavena ale inak bolo dobre až na tu neorgaizáciu celého zájazdu.
Katka91
23.02.09,07:26
už som doma, som neskutočne unavena ale inak bolo dobre až na tu neorgaizáciu celého zájazdu.

A ako, páčilo sa ti tam? Bolo veľa ľudí?
pasuliatko
23.02.09,14:51
A ako, páčilo sa ti tam? Bolo veľa ľudí?

tie originálne masky boli úžasné, ľudí ako maku bolo,stále do mna niekto vrážal :D ale potom ked už bolo ale 6 hodín začali odchádzať a to bolo fajn, bolo tham toho menej;) ale krásne.jediné čo sa mi nepáčilo bolo to ako sa tham doslova priživovali akože masky ked si im dala peniaze sa s tebou odfotili inak nie :mad: to pekne nebolo.samotné Benátky boli krásne ale najviac tie masky. a najlepšie bolo to,že ak niekto chcel ísť na wc musel zacvakať 1,50e :D:D
Halli
15.02.10,09:43
Obnovujem tému po roku, bola som tam cez víkend, bolo tam úžasne, masky žiadne euráče nechceli, fotili sa ostošesť s kýmkoľvek. Najviac ma však zarazil ranný príliv, kedy sa nedalo po námestí San Marco vobec brodiť...ktovie, či sa podarí projekt na záchranu Benátok.:( Takže takto to vyzeralo doobeda, potom voda ustúpila...
Halli
15.02.10,09:52
.... a bolo tam čo pozerať....;)
Laco-monter
15.02.10,10:17
Ahojte, zajtra idem na karneval do Benátok, boli ste tam niekto? Ako bolo? Bolo veľa ľudí? Alebo idete niekto tiež zajtra od Istropolisu z Ba?:)

Keď som si prečítal ,že karneval, tak som si myslel,či nejdeš pozrieť karneval v Rio de Janeiro.:cool:

SAMBA ! dežané !

:D:D:D
Halli
16.02.10,13:13
.
osky
17.02.10,20:06
joj,je mi takmer do placu.
tolko sme sa tam tento rok chystali az sme napokon nesli-ked vidim to zaplavene namestie,uznavam ze to lutujem,boli sme blbi.ktovie ako dlho benatky este preziju ale tomu projektu neverim.svetova klima stale predpoveda dalsie a dalsie katastrofy.
pochodila som dost po taliansku za ten cas co som tam zila,ale do benatok to bolo stale akosi od ruky......skoda,musim si to vynahradit o rok.aj s mojim muzom.
vdaka za nedherne fotky-inspirovali ma.
Taliansko je nadherne,ja tu krajinu zboznujem.
mozes napisat,cez aku cestovku si tam sla a kolko to stalo,co v tom bolo......skratka infosky?dakujem
Halli
18.02.10,08:52
joj,je mi takmer do placu.
tolko sme sa tam tento rok chystali az sme napokon nesli-ked vidim to zaplavene namestie,uznavam ze to lutujem,boli sme blbi.ktovie ako dlho benatky este preziju ale tomu projektu neverim.svetova klima stale predpoveda dalsie a dalsie katastrofy.
pochodila som dost po taliansku za ten cas co som tam zila,ale do benatok to bolo stale akosi od ruky......skoda,musim si to vynahradit o rok.aj s mojim muzom.
vdaka za nedherne fotky-inspirovali ma.
Taliansko je nadherne,ja tu krajinu zboznujem.
mozes napisat,cez aku cestovku si tam sla a kolko to stalo,co v tom bolo......skratka infosky?dakujem

cez Pegas za cca 140€,busom, jedna noc, večera, raňajky...bolo to fakt super ;) cesta busom mi vyhovovala, neboli sme plný bus, mala som dve sedadlá pre seba a hlavne som si oddýchla od PC :D aj keď cesta bola dlhá , ale v pohode.;)

...aj mne bolo smutno pri pohľade na to námestie a vodu vylievajúcu sa na nábrežie...až keď bol odliv dalo sa tadiaľ chodiť.
a-lena
24.04.10,10:56
Ahoj - až teraz som našla Tvoj dopyt na karnevalové Benátky. Je to aj môj sen. Tento rok som to nestihla - no na budúci tam chcem určite ísť. Môžeš mi napísať s akou cestovkou si bola - ked ju nehodnotíš pozitívne. Rada by som sa jej vyhla. Ďakujem.
ferko18
23.01.12,12:13
idete niekto na tento rocnik? :)
pizzanoel
28.01.12,14:55
Idem aj ja na karneval.... juchuuu, tesim sa 10-12.2012

Viva Venezia !!!
mazanova
09.02.12,12:08
Aj moja sestra s neterou idú, z Košíc.
Po návrate napíš ako bolo?

Idem aj ja na karneval.... juchuuu, tesim sa 10-12.2012

Viva Venezia !!!
mazanova
17.02.12,10:56
Sestra s neterou sa šťastne vrátili z karnevalu v Benátkach, okrem zimy bolo fajn (údajne najmenšia účasť)
prikladám zaujímavé foto:
v kaviarni Florian na nám. sv. Marka, je to prvá kaviareň na svete, sedával tu aj Hemingway, večer tu bolo plno masiek prekrásnych benátčanov


Aj moja sestra s neterou idú, z Košíc.
Po návrate napíš ako bolo?