Katarína Kolarčíková
19.02.09,12:39
Prosím Vás o radu. Celý deň o tom čítam, ale už neviem, či tomu dobre rozumiem. Mám pokladňu SK a SF a účtujem:

- Na základe vypočítaných miezd tvorba soc. fondu 0,6%
Výdaj hotovosť, príjem priebežné položky - SK pokladňa VPD
Príjem hotovosť, výdaj priebežné položky - SF pokladňa PPD

- Čerpanie SF 5% na stravné lístky
VOZD - SF pokladňa VPD
PNZD - Sk pokladňa PPD

- Spotreba stravných lístkov 5%
VNZD - Sk pokladňa VPD

Je to takto prosím správne? A na konci roka už nerobím žiadne uzávierkové operácie? Poraďte prosím.
Katarína Kolarčíková
19.02.09,12:05
Prosím Vás o radu. Celý deň o tom čítam, ale už neviem, či tomu dobre rozumiem. Mám pokladňu SK a SF a účtujem:

- Na základe vypočítaných miezd tvorba soc. fondu 0,6%
Výdaj hotovosť, príjem priebežné položky - SK pokladňa VPD
Príjem hotovosť, výdaj priebežné položky - SF pokladňa PPD

- Čerpanie SF 5% na stravné lístky
VOZD - SF pokladňa VPD
PNZD - Sk pokladňa PPD

- Spotreba stravných lístkov 5%
VNZD - Sk pokladňa VPD

Je to takto prosím správne? A na konci roka už nerobím žiadne uzávierkové operácie? Poraďte prosím.
Posúvam.
macula
19.02.09,12:26
Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
VPD - čerpanie SF 5% - VNZD
Katarína Kolarčíková
19.02.09,12:47
Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
VPD - čerpanie SF 5% - VNZD

No takto by to bolo rozhodne jednoduchšie, ale mne sa stále niečo marí, že musí byť zvlášť pokladňa, ak nie je účet v banke. :confused:
Katarína Kolarčíková
19.02.09,13:22
Môžete sa ešte niekto vyjadriť, prosím?
arven
19.02.09,13:51
Podľa mňa, netreba zvlášť pokladňu SF.Potom by to mohlo byť takto: ID - tvorba SF 0,6% - VOZD,
VPD - čerpanie SF 5% - VNZD
Ja to tiež takto robím, mali sme účet v banke zvlášť na soc. fond, ale od istého času si banka začala strhávať poplatky aj na účte soc. fondu, čo nám vlastne znižovalo hotovosť, tak sme to zrušili a teraz to vediem len v pokladni s tým, že treba viesť len zvlášť evidenciu sociálneho fondu aby bolo zrejmé ako a na čo sa čerpal. Pokladňu zvlášť už netreba.
Katarína Kolarčíková
20.02.09,09:19
No takto by to bolo rozhodne jednoduchšie, ale mne sa stále niečo marí, že musí byť zvlášť pokladňa, ak nie je účet v banke. :confused:


Ja to tiež takto robím, mali sme účet v banke zvlášť na soc. fond, ale od istého času si banka začala strhávať poplatky aj na účte soc. fondu, čo nám vlastne znižovalo hotovosť, tak sme to zrušili a teraz to vediem len v pokladni s tým, že treba viesť len zvlášť evidenciu sociálneho fondu aby bolo zrejmé ako a na čo sa čerpal. Pokladňu zvlášť už netreba.

Ďakujem Vám, urobím to teda aj ja tak. A netreba účtovať aj príspevok zo SF - PNZD - Príjem zo SF?