Jozef
19.02.09,11:54
Zdravim poradakov,

prosim vas prisiel mi list z Okresneho sudu, kde pozaduju priemerny zarobok za poslednych 12 mesiacov.

Jedna sa o btto zarobok?
Vypocet priemerneho zarobku je taky isty ako ked sa pocita priemer pre dovolenku?
Alebo spocitam mzdu a vydelim poctom odpracovanych mesiacov?

vdaka
milanr
11.03.09,06:46
Potrebovala by som poradiť s vyplnením Potvtvrdenia o výške príjmu zamestnanca vo veci zvýšenia výživného. List zo súdu, ktorý sme obdržali sa odvoláva na § 275 ods. 1 Zákonníka práce a na § 17 zák. č. 1/1992 - nepodarilo sa mi dopátrať, či to ešte vôbec platí. Čo mám v tomto prípade rozumieť pod pojmom "hrubá mzda" - je to zdaniteľný príjem ZC ? Ďakujem.
Tweety
11.03.09,07:07
Potrebovala by som poradiť s vyplnením Potvtvrdenia o výške príjmu zamestnanca vo veci zvýšenia výživného. List zo súdu, ktorý sme obdržali sa odvoláva na § 275 ods. 1 Zákonníka práce a na § 17 zák. č. 1/1992 - nepodarilo sa mi dopátrať, či to ešte vôbec platí. Čo mám v tomto prípade rozumieť pod pojmom "hrubá mzda" - je to zdaniteľný príjem ZC ? Ďakujem.
§ 275 ZP už neplatí.

Pozri definíciu mzdy:
Mzda
§ 118
(1) Zamestnávateľ je povinný poskytovať zamestnancovi za vykonanú prácu mzdu.
(2) Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje plnenie poskytované v súvislosti so zamestnaním podľa iných ustanovení tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo sociálneho fondu, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a náhrada za pracovnú pohotovosť. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení.

(3) Ako mzda sa posudzuje aj plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu pri príležitosti jeho pracovného výročia alebo životného výročia, ak sa neposkytuje zo zisku po zdanení alebo zo sociálneho fondu.
mariannak
26.04.09,18:42
neviete mi poradiť ako mám vyrátať priemerný hrubý a priemerný čistý zárobok za posledný štvrťrok, ak zamestnanec nastúpil do práce 15.1.2009? potvrdenie pre úver
mariannak
26.04.09,19:38
neviete, či sa dajú tieto priemery vytlačiť z Olympu alebo ich treba počítať ručne?
Marína
26.04.09,19:40
Najvhodnejšie je opýtať sa tu http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html
mzdarka renca
26.04.09,20:28
neviete mi poradiť ako mám vyrátať priemerný hrubý a priemerný čistý zárobok za posledný štvrťrok, ak zamestnanec nastúpil do práce 15.1.2009? potvrdenie pre úver

Každá banka má iné tlačivo a iné požiadavky na potvrdenie o príjme, preto to v Olympe nenájdeš.
Spočítaj si zo mzdového listu, súčet hrubej a súčet čistej mzdy.
Kedže zamestnanec bol v danom štvrťroku zamestnaný 2,5 mesiaca, tak tie súčty vydel: súčet hrubej mzdy : 2,5 = priemerná hrubá mzda za daný štvrťrok. Tak isto postupuješ aj pri čistej mzde.
jaanna
19.11.09,07:00
Dobrý deň, potrebujem poradiť pri výpočte priemernej mzdy za posledný štvrťrok pre potreby poistného /zamestnanec spôsobil škodu/. Pri výpočte mám postupovať tak, že sčítam príjem za posledný štvrťrok a vydelím 3 alebo mám vychádzať z priemerného hodinového zárobku a násobiť ho 173,92.
jaanna
19.11.09,07:04
Dobrý deň, potrebujem poradiť pri výpočte priemernej mzdy za posledný štvrťrok pre potreby poistného /zamestnanec spôsobil škodu/. Pri výpočte mám postupovať tak, že sčítam príjem za posledný štvrťrok a vydelím 3 alebo mám vychádzať z priemerného hodinového zárobku a násobiť ho 173,92.
Prepáčte zle som sa vyjadrila, nie pre potreby poistného, ale poisťovne.
Andyke
19.11.09,07:08
Priemerný zárobok zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období (§ 134).
Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok.
Buco
15.07.10,14:19
Vie niekto AKE TLACIVO sa mysli a kde sa da najst - a ci vobec existuje, ked sud pise: "[...] ziadame o oznamenie priemerneho zarobku, ktory uvedeny zamestnanec dosiahol u Vas v priebehu poslednych 12 kalendarnych mesiacov /§ 134 ods. 1 Zak. prace/. V sprave na zadnej strane tohto TLACIVA uvedte: [...]" ?
veronikasad
15.07.10,14:26
Vie niekto AKE TLACIVO sa mysli a kde sa da najst - a ci vobec existuje, ked sud pise: "[...] ziadame o oznamenie priemerneho zarobku, ktory uvedeny zamestnanec dosiahol u Vas v priebehu poslednych 12 kalendarnych mesiacov /§ 134 ods. 1 Zak. prace/. V sprave na zadnej strane tohto TLACIVA uvedte: [...]" ?
Na zadnej strane tlačiva zo súdu rozpíšeš príjem podľa mesiacov :
- mesiac
- hrubá mzda
- poistné
- daň
- daňový bonus
- čistá mzda
Buco
15.07.10,14:55
Co vsetko chcu rozpisat "... v sprave na zadnej strane TLACIVA..." to napisali. Ale AKEHO TLACIVA? Existuje vobec take? Kde sa da najst?

Dakujeem:)
Llívia
15.07.10,15:30
Co vsetko chcu rozpisat "... v sprave na zadnej strane TLACIVA..." to napisali. Ale AKEHO TLACIVA? Existuje vobec take? Kde sa da najst?

Dakujeem:)

Asi myslia to tlačivo, na ktorom je uvedená táto veta "v správe na zadnej strane tlačiva". Pre súd som vypĺňala len jedno potvrdenie minulý rok a žiadali tam rozpísať RODINNÉ PRÍDAVKY!!!, ktoré vtedy už XYZ rokov neexistovali. A k jednotlivým zložkám mzdy nie nenapísali. Volala som si na súd a pracovníčka bola z toho riadne "vymetená", neporadila mi. Tak som na zadnú stranu toho tlačiva napísala mzdu podľa rozpisu, ako uviedla Veronikasad - mali tam všetko. :)
veronikasad
15.07.10,18:41
Co vsetko chcu rozpisat "... v sprave na zadnej strane TLACIVA..." to napisali. Ale AKEHO TLACIVA? Existuje vobec take? Kde sa da najst?

Dakujeem:)
na tom istom liste, ktorý si dostal zo súdu.