stratena
19.02.09,12:51
Ahojte, chcem sa s pytat ci su sluzby za telefon mesiac pred vznikom spolocnosti zriadovacimi nakladmi.
Spolocnost vznikla 6.11.2008 a konatel mi dal faktury od orangu od 15.10.2008 a faktura znie na jeho meno.
Potom mi dal dalsie faktury do februara 2009. Problem je, ze tie faktury aj po vzniku spolocnosti maju odberatela FO konatela spolocnosti. Ale faktury na spolocnost nie su.
Otazka je, ci mozem dat telefon od 15.10. do vzniku do zriadovacich nakladov a ci mozem dat do nakladov aj ten telefon po tom, co je na jeho meno do danovych nakladov. Uz som ho upozornila, nech si to zmeni ale neviem ci sa s tym da nieco robit.
Dakujem
Lubica
ekonella
19.02.09,12:32
Všetky doklady musia byť vystavené na firmu s údajmi presne podľa výpisu z Obchodného registra + DIČ a IČ DPH ak je firma platcom DPH
stratena
19.02.09,12:41
A ak nie su platcami DPH a su s.r.o.? v zakone o DPH o fakturach je specifikacia ale v zakone o dani z prijmov...
Zoltán Kovács
19.02.09,13:11
A ak nie su platcami DPH a su s.r.o.? v zakone o DPH o fakturach je specifikacia ale v zakone o dani z prijmov...

Ak doklad nie je vystavený na spoločnosť, tak to nie je nákladom spoločnosti.
ingak
19.02.09,16:08
Súhlasím so Zoltánom. Ale uvažujem či predsa ako zriaďovací náklad by to nemohlo byť. Veď telef.spoločnosti s s.r.o. zmluvu neuzatvoria, lebo sa nemá čím preukázať - nemá výpis z OR, preto uzatvorí sa zmluva s konateľom. Čo vy na to?
Zoltán Kovács
20.02.09,05:15
Súhlasím so Zoltánom. Ale uvažujem či predsa ako zriaďovací náklad by to nemohlo byť. Veď telef.spoločnosti s s.r.o. zmluvu neuzatvoria, lebo sa nemá čím preukázať - nemá výpis z OR, preto uzatvorí sa zmluva s konateľom. Čo vy na to?

O prvej faktúre by sa dalo pouvažovať ako zriaďovací náklad, ale o ostatných určite nie.