arven
19.02.09,14:46
Chcela by som sa spýtať ako mám vysporiadať zostatkovú cenu už odpísaného auta, ktorá mi tam zostala z tohto dôvodu :
mali sme auto na lízing ešte v r. 2003 v hodnote, ktorá bola vyššia ako bol vtedy povolený limit na odpis, čiže daňové odpisy boli len z toho limitu. V r. 2004 bol limit zrušený, takže sa odpisovalo už zo skutočnej hodnoty auta. V r. 2006 bolo auto splatené a zaradené do majetku s tým, že hodnota auta bola ako vstupná cena a oprávky boli uplatnené daňové odpisy, čiže rozdiel mi tam ostala nejaká suma a to je tá suma toho rozdielu medzi vyššou cenou a limitom. Vtedy v tom r. 2006 som to tak pochopila, že tú zostatkovú cenu pri predaji auta môžem dať do výdavkov. Ale auto sa nepredáva a stále tam tá zostatková cena v majetku je, lebo už ju ďalej neodpisujem, a neviem či je to tak správne a čo s tým? Keby sa napríklad auto predalo v r. 2009 tak by som si ju mohla dať do výdavkov, alebo pri prevedení auta do osobného vlastníctva FO? Jedná sa o jednoduché účtovníctvo SZČO a lízing bol ešte robený po starom, čiže auto sa zaradilo do majetku až po splatení a prevzatí od lízingovky. Len neviem či správne, lebo to robila ešte iná účtovníčka a v lízingoch akosi nie som doma. Ďakujem za radu.
arven
20.02.09,06:37
Posúvam, či niekto nevie poradiť ?
arven
23.02.09,11:42
posúvam
arven
23.02.09,14:17
Ďalší pokus. Nikto nevie čo sa dá robiť s tou zostatkovou cenou? Prosím.