OlgaM
19.02.09,17:27
Ahojte,potrebujem poradiť ako mám vyplatiť prac.cestu do Čiech, ktorá sa začína v piatok ráno o 7.00 hod a končí v sobotu okolo 12.00 hod.
V piatok je zabezpečená večera,ubytovanie a v sobotu raňajky.Je mi jasné že budem krátiť prvý deň o večeru -210,-CZK a druhý deň o raňajky -150,-CZK.
Neviem koľko môžem dať na sobotu stravné a vreckové. Vreckové máme určené 40%.
Ďakujem vopred za radu!
Chobot
19.02.09,16:38
Ahojte,potrebujem poradiť ako mám vyplatiť prac.cestu do Čiech, ktorá sa začína v piatok ráno o 7.00 hod a končí v sobotu okolo 12.00 hod.
V piatok je zabezpečená večera,ubytovanie a v sobotu raňajky.Je mi jasné že budem krátiť prvý deň o večeru -210,-CZK a druhý deň o raňajky -150,-CZK.
Neviem koľko môžem dať na sobotu stravné a vreckové. Vreckové máme určené 40%.
Ďakujem vopred za radu!

Treba uviesť presné hodiny prechodu hranicou SR/ČR, od toho sa odvíjajú náhrady.

AK by som ale tie hodiny bral ako prechod hranicou, tak za piatok by mal náhradu 600 - 210 + 240 vreckové = 630 CZK
a za sobotu (ak by hranicu prekročil pred 12tou) 300 - 150 + 120 = 270 CZK

teda spolu 900 CZK.
ajka5
19.02.09,17:28
Ja mam podobný problém zamestanec vycestoval na sluzobnu cestu do ČR. Zo SR v utorok o15:00 a prekročil hranicu o 16:OO a prisiel v piatok o z 20:30 na SR. Mal poskytnuté len ranajky. Ako je to s vreckovým a stravným. Ďakujem. Pozerala som viaceré članky a prispevky ale počula som rôzne nazory. Je mi jasné ze stravné sa bude kratit na základe poskytnutých ranajok o 25%. Tento zamestnanec bol na školení a boli mu poskytnuté školiacim centrom aj SL na obed. Ďakujem
ajka5
19.02.09,17:31
Este chcem pripomenut ze nikde v smernici nemame určenú % výšky vreckového. Viem ze je mozné 5 - 40% ktoré pouziť.
OlgaM
19.02.09,20:35
Ďakujem za radu a Ajke5 - vreckové musí byť určené v smernici,najmenej sa musí dať 5 percent - viac sa môže.
Chobot
20.02.09,09:12
Este chcem pripomenut ze nikde v smernici nemame určenú % výšky vreckového. Viem ze je mozné 5 - 40% ktoré pouziť.

Ak nemáte v smernici určenú výšku vreckového (nemusí byť), tak zamestnanci majú nárok, ako napísala OlgaM, na tých 5%.
Chobot
20.02.09,09:46
Ja mam podobný problém zamestanec vycestoval na sluzobnu cestu do ČR. Zo SR v utorok o15:00 a prekročil hranicu o 16:OO a prisiel v piatok o z 20:30 na SR. Mal poskytnuté len ranajky. Ako je to s vreckovým a stravným. Ďakujem. Pozerala som viaceré članky a prispevky ale počula som rôzne nazory. Je mi jasné ze stravné sa bude kratit na základe poskytnutých ranajok o 25%. Tento zamestnanec bol na školení a boli mu poskytnuté školiacim centrom aj SL na obed. Ďakujem

Za utorok má nárok: 300 CZK + vreckové 15 CZK = 315 CZK
za stredu - piatok: 600 - 150 (za raňajky) + vreckové 30 = 480 CZK x 3 dni = 1440

SPOLU: 1755 CZK

TO s tým obedom mi treba upresniť, lebo v uvedenom výpočte som to nezohľadnil. Ak mal bezplatne poskytnutý obed (napr. obed bol v cene školenia), tak mu bude treba krátiť stravné aj za obedy.

Potom: krátenie obed za deň - 240 x 3 dni = 720

Upravený nárok (s poskytnutými obedmi) bude 1755 - 720 = 1035 CZK
ajka5
20.02.09,10:00
Ďakujem za pomoc. Ta suma vreckového je len 5% ale môzem ak som pochopila dať az 40%. Ta suma my vysla rovnaku. Este jednu vec. Na porade som nasla ze kurz na € ma byť ako bol prvý deň v mesiaci v ktorom nastala SC.
Chobot
20.02.09,10:04
Ďakujem za pomoc. Ta suma vreckového je len 5% ale môzem ak som pochopila dať az 40%. Ta suma my vysla rovnaku.

Ak vedenie firmy tak rozhodne, tak môžete dávať až 40% vreckového. O tom ale nemôžeš rozhodovať ty, ak si v pozícii mzdárky či v účtarni, ale napr. konateľ alebo predstavenstvo.


Este jednu vec. Na porade som nasla ze kurz na € ma byť ako bol prvý deň v mesiaci v ktorom nastala SC.

Áno, je to novinka v zákone o cest. náhradách, ale presne neviem, či sa tým kurzom majú prepočítať všetky náhrady, alebo len stravné. AK mu to chceš vyplatiť v €, tak to prepočítaj tým kurzom prvého dňa v mesiaci. Ak zistím niečo bližšie, tak budem na stránke informovať.