ladore
19.02.09,17:44
Dobrý večer.
Veľmi pekne Vás prosím, chcela by som začať s podnikaním moja predstava je svadobný salón spojený s predajom vecí ( sv. doplnky, topánky, prádlo,...)
vlastné zdroje nemám a chcela by som sa uchádyať o nenávratný príspevok z euro fondov. Ja som už začala aj robiť zámer, ale viem, že na túto dotáciu len taký obyčajný nestačí. Moc Vás prosím viete mi niekto pômôcť s týmto plánom nech ma nezmetú zo stola s čakaním opäť o rok.
Ďakujem všetkým dobrým dušiam.:)
Mirka
mirka.bizikova@gmail.com
Bastian
19.02.09,16:55
Akú máš predstavu - akú sumu potrebuješ?
ladore
19.02.09,17:52
Dobrý večer Bastian.
Tovar podľa oslovených dodávateľov by bolv sume 350 000,- Sk
Vlastné priestory nemám čo je škoda, ale rada by som si ich odkúpila ak by to bolo možné čo je okolo1. 000 000,-
A potrebujem niečo na rozbeh na prvé 3 mesiace ako mzdy,odvody...kým sa mi začne vracať aspon niečo, nakoľko budem začínať s VEĽKOU 0. suma sumárum okolo 1.500 000 - 2.000 000. Veľa robí ten priestor (njom, alebo vlastné ) ja viem, že sú aj mikroúvery, ale prečo sa zadĺžiť a neskúsiť toto riešenie.
Ďakujem
Bastian
19.02.09,19:06
Dobrý večer Bastian.
Tovar podľa oslovených dodávateľov by bolv sume 350 000,- Sk
Vlastné priestory nemám čo je škoda, ale rada by som si ich odkúpila ak by to bolo možné čo je okolo1. 000 000,-
A potrebujem niečo na rozbeh na prvé 3 mesiace ako mzdy,odvody...kým sa mi začne vracať aspon niečo, nakoľko budem začínať s VEĽKOU 0. suma sumárum okolo 1.500 000 - 2.000 000. Veľa robí ten priestor (njom, alebo vlastné ) ja viem, že sú aj mikroúvery, ale prečo sa zadĺžiť a neskúsiť toto riešenie.
Ďakujem
Lietaš v oblakoch... :)
ladore
19.02.09,19:54
ahoj tak ma uveď na zem, už som prekutila asi všetky dostupné informácie ale sú veci ktoré sa nedozvieš, preto sa pýtam a tomu reálne všetko prispôsobím. Ja nechcem príspevok z úradu práce nakoľko ten je pre region Martin iba pre nezamestnaných aj to vo výške 70. 000,- Sk
Dokonca viem aj to že balík je rozdelený pre cca. 8 skupín čo ho rozdeľujú ďalej.... nie som až tak blbá, mám informácie s na základe ktorých som začala pracovať a ak sa dozviem niečo nové rada si to vypočujem, preto hľadám niekoho kto sa v tom vyzná, vie aký zámer má šancu prejsť a aký nie. Viem presne na koho sa obrátiť aj kde ho poslať tieto informácie mám priamo z Bruselu s ktorým som komunikovala.
Faipe
19.02.09,20:17
prepac, myslim ze je na mieste si najprv prestudovat naco sa prispevky z Fondov EU daju cerpat. napriklad prestudovat Narodny strategicky referencny ramec.
ak by sa dali cerpat fodny na taketo podnikatelske zamery, asi by slovensko bolo rajom pre podvodnikov :)
A aj keby ti schvalili tvoj zamer a dotaciu - dotaciu poskytuju formou refundacie - t.j. ty zaplatis z vlastnych, oni ti to po preskumani preplatia - aj to vo vacsine pripadov nepreplacaju plnu sumu, kedze musis mat aj ty nejaky podiel na financovani ;)
ladore
20.02.09,15:54
prepac, myslim ze je na mieste si najprv prestudovat naco sa prispevky z Fondov EU daju cerpat. napriklad prestudovat Narodny strategicky referencny ramec.
ak by sa dali cerpat fodny na taketo podnikatelske zamery, asi by slovensko bolo rajom pre podvodnikov :)
A aj keby ti schvalili tvoj zamer a dotaciu - dotaciu poskytuju formou refundacie - t.j. ty zaplatis z vlastnych, oni ti to po preskumani preplatia - aj to vo vacsine pripadov nepreplacaju plnu sumu, kedze musis mat aj ty nejaky podiel na financovani ;)
ahoj Faipe, no tak podvodník nie som a sa ním stať nemám v úmysle - každý máme svoju predstavu obživo, tak prečo niekoho označiť za to na čo sa pýta, že takto zbohatnú podvodníci....
Ja viem ako funguje fond, ja som sa nepýtala ako to funguje to viem ja som prosila o radu na zámer.
Neviem v čom sa živíš, alebo podnikáš ani tebe by nebolo príjemné, keby ťa niekto označil za podvodníka..... ak si to myslíš zisti si čo to všetko obnáša a koľko financií si to vyžaduje a asi zmeníš názor...... ja som povedala, že vlastné financie nemám, ale som nepovedala, že nežiadam aj o úver - tak o akom podvodníkovi to hovoríš.
Faipe
20.02.09,16:11
Pozor, ja som nikoho neoznacil ako podvodnika - teda ani teba! ani som to nemal v umysle. Ak sa ta to dotklo, tak prepac.
Ja taktiez ovladam, ako funguju fondy, a ak nemas nato ani korunu, nepustaj sa do toho.
Ako zamer by sa dalo pouvazovat nad "podporou rastu zamestnanosti" - teda, ze budes vo svojom salone zamestnavat dlhodobo nezamestnanych(zvysis zamestnanost v regione) - ale vo svadobnom salone, ktory potrebuje tak max. 2 zamestnancov(ak nepocitam uctovnicku a teba ako "riaditelku-majitelku"), to je maximalne nevyhodne a neprosperujuce.
Konkretne si myslim ze ziadat podporu z fondou EU na svadobny salon je neefektivne. :)

P.S. - tymto ta nechcem urazit, ani nic podobne, napisal som ti len svoj nazor-radu...