Noel
22.06.05,06:24
Zdravím všetkých mudrcov a odborníkov a chcel by som poprosiť názory na nasledovné otázky /nejak sa mi to kopí/

1.Od septembra r.2004 mi prebieha kontrola na DPH za 06/2004, ktorá éééšte nieje ukončená. Za apríl 2005 by som chcel podať dodatočné priz.- ako si vysvetlujete §39 ods.3 zák.511/92 Zb.?? Môžem ho podať?
2.Môže si daň.úradník ku kontrole DPH vyžiadať bankové výpisy,pokladničné doklady a hlavnú knihu, ktoré nesúvisia podľa mňa s DPH?

A to by hádam zatiaľ stačilo. Ďakujem všetkym za spoluúčasť !?
lucinka1
22.06.05,05:31
1. mozes podat dodatocne priznanie za obdobie april 2005, danova kontrola prebiehajuca na ine zdanovacie obdobie s tym nic nema spolocne...
2. moze, par.15 ods.6 d) zakona c. 511/1992 Zb...
jamajka
22.06.05,05:36
Noel, za apríl 2005 môžeš podať dodatočné, ten mesiac ti nekontrolujú.
evina
22.06.05,06:23
2.Môže si daň.úradník ku kontrole DPH vyžiadať bankové výpisy,pokladničné doklady a hlavnú knihu, ktoré nesúvisia podľa mňa s DPH?

Noel, že si všetky doklady môže daňovák vyžiadať ku kontole Ti už napísli predo mnou, len neviem, prečo si myslíš, že tieto doklady nesúvisia s DPH- na niektorých pokladničných dokladoch máš určite DPH účtovanú, hlavná kniha je najdôležitejším dokladom správnosti zaúčtovania DPH a odsúhlasenia údajov uvedených v DP ku DPH s účtovníctvom a bankové výpise kontrolujú, či si DPH uhradil štátu. Aj keď majú svoje podklady, vždy tieto výpisy požadujú pri kontrole /toto by i nemuseli, ale čo už/.
Luna
22.06.05,06:34
Moja skúsenosť,ja som mala vlani celoročnú kontrolu na DPH, kontrolovali a aj do zápisu napísali,že sme mali porobené knihy jázd.

Dodatočné môžeš podať.
jamajka
22.06.05,06:40
Luna, to sa mi raz tiež stalo, hneď ako prišli, vytiahli zoznam z dopravného inšpektorátu, ktoré autá sú na našu firmu a hneď si pýtali knihy jázd. Na každom bloku bola poznačená ŠPZ-ka a kontrolovali, či je tankovanie poznačené v knihe jázd.
Noel
22.06.05,10:38
Ďakujem, som kľudnejší ...?