zuzanakalafusova
19.02.09,18:34
Zdravím všetkých poraďákov :rolleyes:

Potrebujem poradiť, čo všetko patrí našej budúcej "mamičke" - zamestnankyni. Všetky vyšetrenia a pravidelné kontroly u gynekológa jej musíme preplatiť v rámci paragrafov (nie je to obmedzené len na 7 krát ???). A taktiež neviem čo s dovolenkou, patrí jej celý výmer na rok 2009, keďže na materskú nastupuje už v máji? Alebo jej výmer dovolenky skrátim za odpracované 5 mesiace?

Skúsite mi pomôcť ? Vopred ďakujem za všetky príspevky ;)
brčko
19.02.09,20:26
Zdravím všetkých poraďákov :rolleyes:

Potrebujem poradiť, čo všetko patrí našej budúcej "mamičke" - zamestnankyni. Všetky vyšetrenia a pravidelné kontroly u gynekológa jej musíme preplatiť v rámci paragrafov (nie je to obmedzené len na 7 krát ???). A taktiež neviem čo s dovolenkou, patrí jej celý výmer na rok 2009, keďže na materskú nastupuje už v máji? Alebo jej výmer dovolenky skrátim za odpracované 5 mesiace?

Skúsite mi pomôcť ? Vopred ďakujem za všetky príspevky ;)

vyšetrenia vid zákonník práce § 141 ods.2 písm.a bod 3 - bez obmedzenia dnami
MD sa považuje za odpracovnaný čas=výkon práce - vid ZP § 144 ods.4, takže krátiť dovolenku môžeš len za dni PN, RD ... ak dosiahli/dosiahnu 100dní a viac
zuzanakalafusova
20.02.09,06:12
Veľmi pekne Vám ďakujem. Myslela som si to, ale nebola som si istá, a nechcela som tehotnú kolegyňku dopredu "potešiť" o tú dovolenku, ako sa jej potom ospravedlňovať, že to nie je pravda. Ešte raz dík. :)