Mikolajova
22.06.05,07:32
Ahojte, chcela by som sa poradit pokuta od colneho uradu za nesplnenie povinnosti je daňovo uznany alebo neuznany výdavok? Dakujem vsetkym.
Zuziana
22.06.05,08:06
Pokuta je vždy nedaňový výdaj, nech ti ju uloží ktokoľvek, okrem zmluvných pokút a penálov, ktoré sú vopred dohodnuté v zmluve.
adamt
22.06.05,08:12
Okrem zmluvne dohodnutých pokut a sankcií medzi podnikateľskými subjektami
Luna
22.06.05,09:24
V §21. odst. 2 písm.a, ZDP máš presne vymenované ktoré pokuty sa neuznávajú do daň.výdavkov.
Zmluvné pokuty napr.zo zmluvy o dielo sa uznávajú do daň.výdavkov. Do základu dane sa zarátavajú v tom roku kedy sú zaplatené.Potom sa účtujú na 544.

Pokuta od col.úradu nie je daň.výdavkom