čuča
19.02.09,19:09
Chce sa niekto podeliť o prvé týždne v novom zamestnaní? Som tu, práve to zažívam.
kero64
19.02.09,18:29
To sa teš, lebo si jeden z mála, čo si našiel prácu v čase, keď sa všade prepúšťa. Ja som začiatkov prežil niekoľko. Ale vždy som mal to šťastie, že všetko, čo som robil, robil som rád a každé z tých zamestnaní sa stalo aj mojim koníčkom. Možno budem vyzerať ako padnutý na hlavu, ale ešte aj dnes, po 27 rokoch sa do práce teším. Stresujúce je iba toto obdobie. Tebe prajem veľa úspechov a veľa šťastia.
michelle84
21.02.09,13:54
Chce sa niekto podeliť o prvé týždne v novom zamestnaní? Som tu, práve to zažívam.

A tebe sa ako začína v novom zamestnaní?
businessman
25.02.09,10:40
Zdravicko vsetci,

aj ja by som sa rad podelil o svoje skusenosti. Konkretne som v Banskej Bystrici uz asi 3 roky, a tak aj moj pribeh sa odohrava v tomto meste.

Este pre priblizenie mojej situacie: donedavna som bol studentom vysokej skoly v Banskej Bystrici, no od 6.2. som sa chtiac/nechtiac stal dobrovolne nezamestnanym, co bola pre mna uplne nova skusenost. Dobrovolne nezamestnanym preto, ze v sucasnej praci za mna neboli odvadzane ziadne odvody [napokon technicky som bol stale student]. No teraz k moju pribehu.

Moja sucasna praca ma prestala bavit, sucasny zamestnavatel to citil uplne rovnako. Tak som sa fabruar rozhodol venovat hladaniu novej praci v BB [musim Vam povedat, ze som bol celkom prekvapeny ponukou volnych pracovnych miest v tomto Bohom zabudbutom meste]. Pracu som si nasiel asi do tyzdna a od marca tam mam uz nastupit. S vypovedou v novej praci problemy nebudu. No medzi tym sa ozvali z dalsej firmy a ja som teraz vo velmi zvlastnej situacii.

1/ v sucasnej praci som prakticky vyhadzov nedostal a stale neviem, ci ostat alebo odist
2/ do novej prace mam nastupit oficialne na zmluvu od 2.marca
3/ v dalsej spolocnosti mam 2.marca pohovor

Mal by som sa tesit, no pri mojom stasti a tej nahode, ktora riadi cely tento svetobeh, moja story skonci tak, ze budem pozerat o tyzden doma do stropu bez akej kolvek prace.

I tak mi v hlave vrta vlastny business, tak ak niekto ma dobry napad, pripadne hlada spolocnika. Som otvoreny kazdemu napadu.

No aby som sa vyjadril este aj k teme. Zaciatky v novej praci su pre mna vzdy niecim vzrusujucim. Clovek sa snazi, vacsinou je vsetko nove. Prostredie, kolegovia, sef, atd. Avsak po case mi zatial kazda praca zacala pripadat monotonna a naucit sa uz nebolo velmi co, resp. ma k tomu nic nemotivovalo. Mozno aj preto chcem pracovat sam pre seba.

Kazdemu, kto zacina v novej praci, zelam vela uspechov a trpezlivosti. Hlavne co sa tyka medziludskych vztahov.
hanelie
25.02.09,11:16
Mal by som sa tesit, no pri mojom stasti a tej nahode, ktora riadi cely tento svetobeh, moja story skonci tak, ze budem pozerat o tyzden doma do stropu bez akej kolvek prace.
a to už prečo?
businessman
25.02.09,11:36
a to už prečo?
ja neviem, som dost vyberavy, no zaroven si uvedomujem, ze dnes nemozem vymyslat a ucty z niecoho platit musim. podnikanie nerozbehnem len tak do tyzdna... no nie?
dolfort
26.02.09,06:13
ja neviem, som dost vyberavy, no zaroven si uvedomujem, ze dnes nemozem vymyslat a ucty z niecoho platit musim. podnikanie nerozbehnem len tak do tyzdna... no nie?

Kašli na to, zober džob čo ti ponúkajú. Lepší guľomet v hrsti ako tank na streche.
Ak sa dá, skús presunúť pohovor z 2.3. na iný dátum poobede. Ak sa nebude dať tak sa nebude dať.
Na vymýšľanie budeš mať potom času tri mesiace počas skúšobnej doby.
Jeden kamoš využil skúšobnú lehotu na to aby zamestnávateľovi ukázal že je fakt dobrý a vybojoval si po troch mesiacoch celkom slušný plat. Dal šéfovi najavo že keď aj na páske neuvidí dajaké lepšie čísla, tak sa bude porúčať. Plus samozrejme mal šťastie že šéf pochopil že na dosť špecializovanú prácu bude ťažko hľadať náhradu.
Iný zase strávil v nie veľmi obľúbenej robote pol roka, ale ten čas chodil po pohovoroch. Našiel džob v ktorom je už skoro dva roky celkom happy.

Inak mne sa v BB podniká celkom OK. Pre mňa rozhodne lepšie ako v Bohom zabudnutej Blave. Lepší traffic, menšie mesto, nižšie nájmy, v určitých odvetviach veľmi malá konkurencia.
businessman
26.02.09,08:19
Kašli na to, zober džob čo ti ponúkajú. Lepší guľomet v hrsti ako tank na streche.
Ak sa dá, skús presunúť pohovor z 2.3. na iný dátum poobede. Ak sa nebude dať tak sa nebude dať.
Na vymýšľanie budeš mať potom času tri mesiace počas skúšobnej doby.
Jeden kamoš využil skúšobnú lehotu na to aby zamestnávateľovi ukázal že je fakt dobrý a vybojoval si po troch mesiacoch celkom slušný plat. Dal šéfovi najavo že keď aj na páske neuvidí dajaké lepšie čísla, tak sa bude porúčať. Plus samozrejme mal šťastie že šéf pochopil že na dosť špecializovanú prácu bude ťažko hľadať náhradu.
Iný zase strávil v nie veľmi obľúbenej robote pol roka, ale ten čas chodil po pohovoroch. Našiel džob v ktorom je už skoro dva roky celkom happy.

Inak mne sa v BB podniká celkom OK. Pre mňa rozhodne lepšie ako v Bohom zabudnutej Blave. Lepší traffic, menšie mesto, nižšie nájmy, v určitých odvetviach veľmi malá konkurencia.

hej, diky za super spravu. celkom ok skusenosti.
s tou pracou to tak aj spravim. vezmem to, co sa mi teraz nuka, potom budem mat dost casu premyslat co a ako :cool:

s tym podnikanim v BB, mozes prezradit aj nieco konkretne? Bratislava sa mi po case takmer zhnusila. To uz radsej praha alebo vieden.

podnikat by sme s kolegom tiez velmi radi, no stale dumame nad nejakym predmetom.

vela zdaru teda, see you soon
businessman
27.02.09,09:40
rozhodol som sa, vezmem job, ktory mam teraz isty. so sefom v starej praci by som rad ostal aspon kamarat a budem dalej premyslat o svojom vlastnom businesse :)