robitusi
19.02.09,19:58
Nemate pocit ze stavebne materialy su v cechach lacnejsie? hladam moznosti ako nakupit na cely dom..ak mate skusenosti,skuste poradit z ktorych stavebnin ste nakupovali....byty isli podstatne dole ale vystavba rod. domu stale vychadza na velke many.
titiko20
19.02.09,20:43
skus sa ozvat nejakemu dodavatelovi z HELUZu v cechach.
Pri kupe tehly + doplnkov a keramickeho stropu dostal kamarat peknu zlavu + dopravu zdarma (ta vsak nieje do vsetkych okresov SR)
12spidy
20.02.09,05:27
aj ja by som chcel poradiť či nemá niekto skúsenosti s kúpou stavebného materiálu z Čiech. Ak niekto vie nech rozpíše čo kupoval alebo čo sa oplatí kúpiť.
jojkoz
20.02.09,07:28
Ja osobne si myslim ze momentalne asi vsetko ( samozrejme zalezi na cene prepravy a vzdialenosti) - kurz CK isiel hodne dole.
Milan.Žiška
20.02.09,08:08
Je to určite tak, ceny v českých korunách v prepočte na € sú OK, rozhoduje doprava.
Firma ( česká) predáva v iných cenách na Slovensku ako v čechách. Rozdiel je doprava a marže českých a našich predajcov.
Ak ide nakúpiť priamo u fa v čechách + doprava, vychádza to lacnejšie, akurát na tom " slováci " nezarobia.
Čo sa týka stavebnín - skúšal by som tie rovno za plotom Břeclav, Hodonín, možno Brno ( aj tá doprava niečo stojí).

mimotemy Hlavne tvrdo do nich s našimi euráčmi.
12spidy
20.02.09,11:31
[quote=Milan.Žiška;957518]
Ak ide nakúpiť priamo u fa v čechách + doprava, vychádza to lacnejšie, akurát na tom " slováci " nezarobia.


máš pravdu, že slovenský predajcovia nezarobia keď majú ceny s cca 30% ziskami a český predajcovia sa možno zaobídu s cca 15%. Možno sa mýlim??
Milan.Žiška
20.02.09,19:32
máš pravdu, že slovenský predajcovia nezarobia keď majú ceny s cca 30% ziskami a český predajcovia sa možno zaobídu s cca 15%. Možno sa mýlim??[/quote]

Ano nejak tak to bude, akurát český predajca si tam prifarí svojich 15% ale keď to predá na Slovensko chce tých 30% a plus Slovákovi diktuje predajnú cenu s navýšením 15% aby mu mohol zaplatiť " veď pracuje pre neho nie", nedelat a vydelat bolo je a bude heslo v čechách ( sorry, ale je to realita).
Mám s tým svoje dlhoočné skúsenosti.:(
Mám taký dojem že im to už pomaly končí.:D:D:D