uct2007
19.02.09,20:21
Ahojte !

Prosím o radu hlavne tých ktorí pracujú s programom W-mzdy od Datalocku.
Zamestnanec mi neoznámil zmenu ZP od 1.1.2009,keď sa stal poistencom ZP Dôvery. VšZP ma na toto upozornila a poslala výkaz na opravu.
Ja som však už spracovala uzávierku 1/2009 a som v období 2/09. Ako spravím opravný výkaz do VšZP? Vrátiť sa do obdobia 1/09,opraviť ZP zamestnanca,dať spracovať výplaty a odvody a hlavne,ako požiadať VšZP aby vrátila navyše uhradené odvody za zamestnanca?
Ďakujem už vopred:confused::)
Ivana 1511
20.02.09,06:09
Mala som obdobný problém, lenže ma nikto neupozornil až som na to prišla náhodou a bolo to až po piatich mesiacoch.Musela som opraviť všetky výkazy a požiadať poisťovňu o vrátenie preplatkov.
Trvalo to asi tri mesiace než mi peniaze vrátili. Poisťovňu som po telefonickej dohode s ich pracovníčkou požiadala prípisom kde som vypísala všetky obdobia a sumy ktoré im nepatrili a požiadala o vrátenie týchto súm. Tak isto som musela opraviť výkazy poisťovne ktorej zase naopak peniaze patrili.
Stina
20.02.09,06:23
Ahojte !

Prosím o radu hlavne tých ktorí pracujú s programom W-mzdy od Datalocku.
Zamestnanec mi neoznámil zmenu ZP od 1.1.2009,keď sa stal poistencom ZP Dôvery. VšZP ma na toto upozornila a poslala výkaz na opravu.
Ja som však už spracovala uzávierku 1/2009 a som v období 2/09. Ako spravím opravný výkaz do VšZP? Vrátiť sa do obdobia 1/09,opraviť ZP zamestnanca,dať spracovať výplaty a odvody a hlavne,ako požiadať VšZP aby vrátila navyše uhradené odvody za zamestnanca?
Ďakujem už vopred:confused::)

Výkaz urobíš ručne a napíšeš žiadosť o vrátenie odvodov.
Jara
20.02.09,06:39
Ja som to robila minulého roku tak, že výkazy som opravila ručne, ale nežiadala som aby mi peniaze zaslali, ale som si to odrátala od nasledujúcej úhrady a im som to len oznámila, aby preplatok priradili k ďalšiemu mesiacu. V druhej poisťovni som to hneď uhradila.
uct2007
20.02.09,08:42
Veľmi ďakujem všetkým !!!!
Lilu1
29.09.09,05:58
Prosím o radu! Zamestnancovi priznali ID s mierou poklesu 65% od 1.7.2009. Predložil mi rozhodnutie zo SP a ja som ho zadala do mzdového programu so spätnou platnosťou od 1.7.2009. Môžem poslať výkaz do ZP s mínusovými hodnotami, nakoľko má zamestnanec nárok na znížené poistné, alebo sa to rieši podobným spôsobom ako v SP kde treba v zmysle zákona požiadať o vrátenie poistného.
Daggmar
29.09.09,08:39
Prosím o radu! Zamestnancovi priznali ID s mierou poklesu 65% od 1.7.2009. Predložil mi rozhodnutie zo SP a ja som ho zadala do mzdového programu so spätnou platnosťou od 1.7.2009. Môžem poslať výkaz do ZP s mínusovými hodnotami, nakoľko má zamestnanec nárok na znížené poistné, alebo sa to rieši podobným spôsobom ako v SP kde treba v zmysle zákona požiadať o vrátenie poistného.

Tiež som mala podobný prípad, riešila som to opravným mesačným výkazom v správnych číslach (myslím, že mínusové čísla ani neberú) a preplatok som kompenzovala v ďalšej platbe. Poslala som pre istotu k tomu vysvetlenie v sprievodnom liste. A priložila som aj kópiu rozhodnutia z SP.