rohff11
19.02.09,21:00
ako a kde hľadať prácu? Tu v okrese sa nedá zamestnať, hlavne kvôli tej kríze, ale už 2 roky som bol mimo mesta ( v inom meste cez agency)
Oslovil som a poslal cez 200 CV, oslovil všetky známe agentúry aj v česku, 20 holandských, CV mám skoro na každej stránke/ portáli a NIČ :mee:

Problem je v tom že firmy chcú superzamestnancov a človek nemá Vš, je to bieda. Reagoval som aj na ponuky s ubytkom, nikto sa neozýva
húžva
20.02.09,06:56
V prvom rade si treba pestovať pozitívne myslenie. Niekedy sa to dá aj tak, i keď je to zarážajúce, ale pustiť si večer Televízne noviny a pozrieť sa ako sa darí vo svete ostatným ľuďom. Vtedy si často aj ja uvedomím, ako sme na tom na Slovensku ešte dobre.
Ďalej sa treba sústrediť na pozitíva tejto krízy, ona nás chce v skutočnosti niečo veľmi dôležité naučiť. "Pretože všetko zlé, je na niečo dobré."
Chce nás naučiť lepšie hospodáriť, pretože ak by to takto- konzumne pokračovalo ďalej, tak naša Zem by to už dlho nevydržala. Je to paradoxné, ale táto kríza predlžuje našej Zemi "život" a s ňou aj našim ratolestiam.
My, na Slovensku máme skutočne toho ešte veľmi veľa v porovnaní s ľuďmi v rozvojových krajinách...
Žiaľ zatiaľ v mnohých prípadoch si to vôbec nevieme vážiť, nevieme to zúročiť vo svoj prospech. Nevidíme to vyhýbame sa tomu, je nám to na obtiaž.
Ak vezmeme do úvahy, že všetko bohatstvo, ktoré tu na Zemi máme vlastne pochádza z nej, tak už máme k dispozícii jedno účinné riešenie.
Pokúste sa teda zúročiť to čo už máte, čo vlastníte, nie predať, zúročiť.

Riešenia sa istotne do budúcna nájdu, ale musíme byť pripravený s touto krízou spolupracovať, poučiť sa z nej.
Napríklad ak to takto pôjde ďalej ľudia budú donútený začať gazdovať, no a keď nebude peňazí, tak sa rozvinie výmenný obchod. . .
Mnohé z toho čím sme obklopený, všetky tie vymoženosti a výdobitky, vlastne k životu vôbec nepotrebujeme, iba sme si na to zvykli. Žiť sa dá aj inak krajšie a plnohodnotnejšie.
Aj tomu nás chce naučiť táto kríza.
michelle84
21.02.09,10:55
Mohli by sme tu na porade zosumarizovať stránky, kde ponúkajú prácu. Viem, že google ponúka množstvo stránok vo vyhľadávaní, ale mohli by sme dať dokopy tie osvedčené...
Ingrid Ondruskova
21.02.09,10:57
michelle84...dobrý nápad...sem s nimi/stránkami/!!
wagner
21.02.09,12:32
Ingrid Ondruskova
21.02.09,12:49
Stačí, stačí...ale nebolo by zlé konkrétna pracovná agent. a konkrétna skúsenosť /či už zlá alebo dobrá/, aby si človek šetril námahu, čas i peniaze....
Composite
21.02.09,14:07
polka s tých stránok sú sračky
rohff11
21.02.09,14:12
ľudia pianko ja mám prebehnuté tie stránky, poznám naspamäť zachvíľu, a nemôžete tu písať o zlých firmách lebo RICHARD vám da BAN! :(
wagner
21.02.09,14:24
Ja vyhľadávam na profesii. Nehľadám cez agentúry. Tie stránky sú z ÚP, tak neviem prečo sa Compozite rozčuľuješ. Určite že nie všade ponúkajú primeranú prácu, ale treba vždy zvážiť, na akú ponuku zareaguješ. Nedá sa to povedať všeobecne.
Composite
21.02.09,14:29
vidíš, že by som sa rozčuľoval :D :D :D, či to je asi pre teba normálne sa rozčuľovať, no ja sa nerozčuľujem z ničoho ;)

Mám s polkou skúsenosti, hľadal som poriadnú prácu, napísal som tam, nech ma neotravujú pofiderne firmy.

Jedine kde to stálo za to je profesia.sk čo poznám firmy, tak každí idem najprv hľadať tam ľudí a potom inde.

Takže stačí dať na profesiu.

Ak hľadáš, tak je dobre pozerať hlavne inzeráty, ale samozrejme to ty vieš dosť dobre.