tereza5
20.02.09,05:27
Vie mi prosím niekto povedat, ako sa postupuje pri likvidácii s.r.o.?DAKUJEM
AGS
02.03.09,14:41
Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.
tereza5
07.03.09,11:38
Dakujem
victoria
30.03.09,08:02
Ak vstupila sro do likvidacie 1.12.2008 a do 30 dni sme podali danove priznanie mame povinnost podat aj teraz k 31.3.2009 dalsie danove priznanie ked likvidacia este nebola ukoncena ?
Dakujem
kamakorka
31.03.09,06:01
my sme vstúpili do likvidácie od 1.1.2007, oznamili sme to aj na DU, OR, OV. Záväzky, pohľadávky nemáme ani majetok, peniaze sú na účte. Za rok 2007 som podala daňové priznanie, ale DU mi ho poslal domov späť, vraj nebolo potrebné ho podať. Teraz som pre istotu podala za rok 2008. Bolo potrebné ho podať? Bola by som rada, keby sa firma čím skôr vymazala z OR. Sme stále registrovaný ako platca DPH, podávam negatívný výkaz DPH. Vraj pred likvidáciou treba odhlásiť platcu DPH a DU pride okamžite na kontrolu. A potom pred likvidáciou samotnou príde na kontrolu tiež. Viete mi povedať aký je další postup? Či je takýto ako som to napísala?
AGS
02.04.09,11:26
Ak firma vstupila do likvidacie 1.12.2008 tak sa malo podat normalne DP za 2008 a do 30 dni od vstupu do likvidacie sa podava mimoriadna zavierka vratane vsetkych priloh. Firmy ktore su v likvidacii vraj nemusia platit preddavky na dan podla nazoru nasej auditorky. takze ste mali poslat za 2008 do 31.3.2009 a do 1.1.2009 zas mimoriadnu zavierku.

a vtom pripade 2 preco este stale nie je vymazana firma z OR, vraj po 90 dnoch uplnutia od vyzvy likvidatora vo vestniku sa ma podat ziadost o vymaz firmy na prislusnom DU a oni poslu vyjadrenie : ci suhlasia, ci pridu na kontorlu alebo poslu vypocty pokut. a potom sa moze pripravit navrh na vymaz firmy z OR.

prosim vas viete ako je to s tymi kontrolami DU ? kontroluju posledny rok likvidacie alebo cele ucotnictvo ?
dakujem
layla
07.04.09,09:14
Ahojte! Nechcem zbytocne zakladat novu temu preto svoju prosbu davam sem :) Pisem pracu o zruseni podniku a preto by som sa chcela spytat, kde by som nasla na nete opisane zrusenie firmy krok za krokom. Som v tomto uplny laik, tak preto sa pytam tu. Nepoznam ziadnu firmu, ktora bola zrusena a preto to musim spracovat sama a nema mi kto pomoct :(. Za odpovede vopred dakujem.
verca2
09.10.09,10:55
Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.

Prečo píšete viacerí, že sa podáva DP do 30 dní, veď:
Podľa zákona o dani z príjmov 595/2003 Z.Z §49 odst. 2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak, predľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka....

Alebo je niekde v zákone napísané, že v prípade vstupu do likvidácie, je treba podať DP do 30dní? My sme podávali neskôr, ako 30 dní.
hm?
pochemi
10.10.09,08:13
určite do 90 dní.Ja by som potrebovala jednu informáciu v DP za rok 2008 som mala pripočítateľnú položku 50% záväzkov , podľa zákona, zvyšných 50 % mám povinnosť pripočítať v DP za rok 2009. Podávam ale mimoriadne DP, lebo firma vstúpila do likvidácie k 31.7.2009.Mám povinnosť pripočítať tých 50% ?
KEJKA
10.10.09,12:14
určite do 90 dní.Ja by som potrebovala jednu informáciu v DP za rok 2008 som mala pripočítateľnú položku 50% záväzkov , podľa zákona, zvyšných 50 % mám povinnosť pripočítať v DP za rok 2009. Podávam ale mimoriadne DP, lebo firma vstúpila do likvidácie k 31.7.2009.Mám povinnosť pripočítať tých 50% ?
áno, je to tiež zdaňovacie obdobie. Zákon hovorí do dvoch rokov..... pri odklade by si to už nestihla.
nika.sum
02.12.10,12:55
Ahoj, dnes mi volal jeden klient ohladne likvidacie. Je to firma, kt. nema majetok okrem hotovosti na BU. Neviem, ci by bol postup spravny:
1. Zavazky ma este z r. 2002 voci zamestnancom (tie treba DDP - dodanit), uctovne ich zlikvidujem v r.2010 (zial doteraz sa tak nestalo), pokladne sa este vyrovna vacsia cast zavazkov voci spolocnikom, takze majetok bude na 0 a zostanu len zavazky voci spolocnikom cca 1000,- EUR.
2. Firma na VZ vyhlasi ze vstupuje do likvidacie a vymenuje likvidatora - moze byt jeden z konatelov (kto to navrhuje - druhy konatel?)
3. nasla som tu dalsi postup - zverejnenie vyzvy likvidatora v OV a navrh zmeny do OR ze je firma v likvidacii (nemate niekto vzory uhlasu a rozhodnutia o vstupe do likvidacie a ostatnych dokladov, kt. k tomu treba?)
4. Do 90 (30?) dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat (teraz neviem je aj tu spominane, ze do 90 dni a niekde do 30 dni treba podat DP, tak ako to je?)
KEJKA
05.01.11,17:11
Dobrý den postup pri likvidacii je nasledovný :

s.r.o. zvola VZ kde sa vyhlasi ze firma vstupuje do s.r.o. prip ak 1 konatel a majitel tak rozhodnutie 1 spoočnika
a vymenuje v tomto rozhodnuti likidatora ( staturtar prip. iná osoba )
nasledne postup :
-zverejnenie vyzvy likvidatora v OV 19,91 eur poplatok
-navrh zmeny do OR ze je firma v likivdacii ( 2x ov.suhlas s likvidatorom a rozhodnutie o vstupe do likvidacie )
-do 15 dni je poviina ohlasit na DU ze bolo dane rozhodnutie priklada sa original rozhodnutia
- do 30 dni od vstupu treba mimoriadnu zavierku a DP podat na DU

pred vstupom do likvidacie je dobre vycistit cele uctovnictvo pohladavky a zavazky a majetok .ak firma nebude mat dost penazi na spaltenie zavazkov pocas likvidacie tak pojde do konkurzu. preto to treba vsetko vycistit pred vstupom.

do 90 dni sa caka na odozvu na zverejnenie vyzvy likvidatora a az po 90 dni od podania na DU sa moze firma oficialne zlikvidovat vymazom z OR kde sa priklada aj suhlas DU s vymazom.
ten overený súhlas čo znamená? Likvidátor súhlasí so svojim vymenovaním?
alebo ako?
Likvidátora vymenoval konateľ - likvidátor je iná osoba, ktorá nemá iný vzťah k sro.
LUkvetka
12.01.11,09:47
Dobrý den,
chcem sa opytat. Firma A ukoncila najom k 30.6.2010. Nova firma B prebrala zavazky a zaviazala sa k ich uhrade na najme a takisto pokracuje v najme od 1.7.2010. Ako to mam zauctovat. Ako zrusim zavazom vo firme A (predkontacia) a ako vytvorim novy zavazok vo firme B (predkontacia). Dakujem krasne
Gong
20.11.11,21:37
Dobrý večer, prosím Vás pekne o radu, sro chce vstúpiť do likvidácie, každoročne vykazuje stratu, má 1 zamestnanca, je mes.platcom DPH, nevykazuje činnosť, majú ešte záväzky za telefony a nájom. Sro, má v majetku mot.vozidlo,ktoré je nahlásené na DU a podala DP MV. Okrem iného, keďže nevykazuje činnosť, spoločník vkladal do spoločnosti peniaze, ktoré na VZ rozhodol preúčtovať na účet 413- ostatné kap. fondy - takto som to prebrala po druhom účtovníkovi. Neviem, kedy by nám sro zrušili, zam. ukončí pomer k 31.12.2011.A ešte bude treba nejaké peniažky na úhradu mzdy a odvodov a záväzkov, neviem, či to vyjde, bude môcť spoločník vložiť ďalšie peniaze do firmy? A následne ich preúčtovať na 413? Nebude to problém pri likvidácii? Prosím ak je takýto stav vo firme je možné zrušiť sro likvidáciou? Dakujem
KEJKA
21.11.11,08:08
JE možné zrušiť sro a vstúpiť do likvidácie. Preúčtovaním na 413 /na základe rozhodnutia spoločníka/ dosiahnete, že sro nie je v predlžení, teda nemusí ísť do konkurzu. Je však jasné, že tieto peniaze už spoločník reálne neuvidí.
Neviem, či ste Q- alebo M-platiteľom DPH, ak nesplňate podmienku obratu, odporúčam požiadať o zrušenie registrácie.
Možno lepšie - najskôr rozhodnúť o zrušení, urobiť mimoradnu účtovnú závierku, podať DPPO, oznámiť na DU likvidáciu a požiadať o zrušenie registrácie DPH.
Načo máte zam-ca, ked firma činnosť nevykazuje? PP sa dá ukončiť aj dohodou -skôr. Alebo je to už papierovo doriešené?

počítaj 3-4 mesiace na def.výmaz sro z OR aj to pokiaľ nie sú iné dlžoby. Potrebujete potvrdenia z SP, ZP, ako aj súhlas s výmazom z DU a všetky záväzky musia byť vysporiadané.
Gong
30.11.11,09:41
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem
Gong
01.12.11,16:42
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem

nik mi nevie poradiť :-((((((((( prosííím
Gong
02.12.11,07:09
Ďakujem pekne za rady, firma sa rozhodla, že vstúpi do likvidácie 31.12.2011, vzhľadom k tomu by som sa chcela ešte spýtať ohľadne toho mot.vozidla, čo s ním majú spraviť? Mali ho v spoločnosti, odvádzali daň. Chcela by som zrušiť registráciu, čo k tomu potrebujeme? Prosím može teda spoločník vložiť ďalšie peniažky do firmy? A následne by som to preúčtovala na tú 413? A túto platbu budem musieť nahlasovť cez súhrnný výkaz DU? Dnes mi konateľka oznámila, že nabytok,ktory ma firma v kancelarii (skrina, rokovaci stol, pisaci stol, stolicky) bymala rozobrat, zbalit a poslat do Francuzska spoločníkovi spoločnosti. Bolo by to takto v poriadku, alebo by bolo lepšie keby sme ho predali? Navyse, preprava do Francuzska by stála viac ako ten nabytok a takto by sme mali nejaké peniažky. CO poviete? Po vstupe do likvidácie, likvidáciu zverejním v Obch.vestníku, po 3 mesiacoch požiadam DU o súhlas s výmazom, a aj z poisťovní si vyžiadam, či tam máme nejaké záväzky voči nim, alebo z poisťovní si to vyžiadam, už teraz?
ďakujem

prosím neviete mi poradiť, ako mám postupovať a či je možné nábytok spoločnosti predať, čo všetko k tomu potrebujem, nikdy som to nerobila, a neviem si s tým rady, spoločnosť sro vstúpi do likvidácie k 31.12.2011 - môžeme ten nábytok predať? dakujem
Diana G
07.12.11,07:18
Vie mi niekto povedať, či pri vstupe spoločnosti do likvidácie, stačí k návrhu na zápis zmeny do OR len zápisnica z valného zhromaždenia, alebo je nutné upraviť aj spoločenskú zmluvu?
Gong
07.12.11,19:17
JE možné zrušiť sro a vstúpiť do likvidácie. Preúčtovaním na 413 /na základe rozhodnutia spoločníka/ dosiahnete, že sro nie je v predlžení, teda nemusí ísť do konkurzu. Je však jasné, že tieto peniaze už spoločník reálne neuvidí.
Neviem, či ste Q- alebo M-platiteľom DPH, ak nesplňate podmienku obratu, odporúčam požiadať o zrušenie registrácie.
Možno lepšie - najskôr rozhodnúť o zrušení, urobiť mimoradnu účtovnú závierku, podať DPPO, oznámiť na DU likvidáciu a požiadať o zrušenie registrácie DPH.
Načo máte zam-ca, ked firma činnosť nevykazuje? PP sa dá ukončiť aj dohodou -skôr. Alebo je to už papierovo doriešené?

počítaj 3-4 mesiace na def.výmaz sro z OR aj to pokiaľ nie sú iné dlžoby. Potrebujete potvrdenia z SP, ZP, ako aj súhlas s výmazom z DU a všetky záväzky musia byť vysporiadané.

Prosím môže spoločník ešte pred likvidáciou vložiť peniaze do spoločnosti? Ešte potrebujeme vyplatiť odvody, a mzdy a záväzky nájom, telefony a to čo má na účte stačiť nebude. Ako mám postupovať pri prijatí penazí od spoločníka. A čo máme robiť s tým MV, francúzsky spoločník chce aby ho konateľ priniesol do Francúzska, ale ako to mám účtovne spraviť, aby to bolo v poriadku. Dakujem
KEJKA
07.12.11,19:30
pred likvidáciou môžeš urobiť v rámci zákona čokoľvek - aj predať auto do Francúzska.
Nie je zakázané vkladať peniaze do sro - ako dar? ako pôžičku?
ak už teraz nie sú peniaze, tak ten, kto tie peniaze vloží, ich už nikdy neuvidí - je si toho vedomý?
Ak je pravda, čo píšeš, tak je ten spoločník atrakcia, ešte som sa s tým nestretla.
Gong
08.12.11,11:27
pred likvidáciou môžeš urobiť v rámci zákona čokoľvek - aj predať auto do Francúzska.
Nie je zakázané vkladať peniaze do sro - ako dar? ako pôžičku?
ak už teraz nie sú peniaze, tak ten, kto tie peniaze vloží, ich už nikdy neuvidí - je si toho vedomý?
Ak je pravda, čo píšeš, tak je ten spoločník atrakcia, ešte som sa s tým nestretla.

Ďakujem KEJKA, toto účtovníctvo som prevzala po inom, robím ho od 9/2011 a medzičasom sa spoločníci rozhodli, že firma pôjde do likvidácie, spoločníci vkladali peniaze do sro, ale riešili to fa, presné znenie neviem, ale účtovníčka to robila potom cez nejaký súhrnný výkaz, kt. som v účtovníctve nenašla. Takže ja by som to spravila pôžičkou od spoločníka, prosím zaúčtujem to ako, tiež to robím prvýkrát, aký podklad k tomu mám mať?
A čo sa týka toho auta, ako to vyriešim, nejakou zmluvou? A môže ho odkúpiť i spoločník?
Už teraz ľutujem, že som to účto prevzala, ale zase na druhej strane, aspoň sa niečo nové priučím.
A neviete mi niekto poradiť, rada by som sa s niekým skontaktovala a to účtovníctvo mu ukázala (BA-okolie), samozrejme nie zadarmo, len aby ma usmernil, nie som si istá ani doterajsím účtovaním a ani tou likvidáciou. DAKUJEM.
Gong
08.12.11,16:38
prosím pomôžete mi? dakujem
Gong
08.12.11,16:46
Ďakujem KEJKA, toto účtovníctvo som prevzala po inom, robím ho od 9/2011 a medzičasom sa spoločníci rozhodli, že firma pôjde do likvidácie, spoločníci vkladali peniaze do sro, ale riešili to fa, presné znenie neviem, ale účtovníčka to robila potom cez nejaký súhrnný výkaz, kt. som v účtovníctve nenašla. Takže ja by som to spravila pôžičkou od spoločníka, prosím zaúčtujem to ako, tiež to robím prvýkrát, aký podklad k tomu mám mať?
A čo sa týka toho auta, ako to vyriešim, nejakou zmluvou? A môže ho odkúpiť i spoločník?
Už teraz ľutujem, že som to účto prevzala, ale zase na druhej strane, aspoň sa niečo nové priučím.

Prosím Vás mám ešte otázočku, bankový účet sa má vynulovať pred likvidáciou? Alebo stačí aj počas likvidácie, je tam cca 1000Eur. Lenže tieto peniaze nestačia na úhrady záväzkov, preto to chceme riešiť vložením penazí od spločníka, aby sa všetko vyplatilo a likvidácia prebehla bez problémov. Alebo vy skúsenejší ako by ste to riešili vy?
Dakujem
A neviete mi niekto poradiť, rada by som sa s niekým skontaktovala a to účtovníctvo mu ukázala (BA-okolie), samozrejme nie zadarmo, len aby ma usmernil, nie som si istá ani doterajsím účtovaním a ani tou likvidáciou. DAKUJEM.

Ešte mám dalšiu otázočku účet sa má zrušiť pred likvidáciou alebo ked je spoločnosť vy likvidácii, je na nom cca 1000 eur, lenže tieto peniaze nestačia na pokrytie záväzkov ktoré ešte máme.Preto to chceme riešiť vložením penaží na účet od spoločníka. Aby sa to všetko poplatilo a likvidácia spoločnosť prebehla bez problémov. Môžem to takto riešiť? Alebo vy skúsenejší,ktorí ste sa už s likvidáciou stretli, čo mi poradíte.
dakujem
Gong
08.12.11,17:49
nik mi nevie poradiť?
Diana G
09.12.11,05:50
Pred vstupom do likvidácie nemusíš zrušiť účet, je potrebné vyčistiť účtovníctvo ak sa dá čo s najmenšími zostatkami a deň pred vstupom do likvidácie urobiť mimoriadnu účtovnú závierku, ktorá bude zároveň vstupnými údajmi pre účtovanie v likvidácii. účet a ostatné pohľadávky a záväzky sa budu rušiť v období likvidácie.
Gong
17.01.12,19:01
Pred vstupom do likvidácie nemusíš zrušiť účet, je potrebné vyčistiť účtovníctvo ak sa dá čo s najmenšími zostatkami a deň pred vstupom do likvidácie urobiť mimoriadnu účtovnú závierku, ktorá bude zároveň vstupnými údajmi pre účtovanie v likvidácii. účet a ostatné pohľadávky a záväzky sa budu rušiť v období likvidácie.
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?
Gong
17.01.12,19:24
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?

nikto prosíííím
Diana G
18.01.12,05:02
účtovná závierka sa robí deň pred vstupom do likvidácie, a na súd keď už ideš vymazať spoločnosť z registra sa posielajú výkazy- súvaha, DP, potvrdenie z poisťovní a dan. úradu že nemáš nedoplatky a potvrdenie z archívu o uložení listin.
Ak si sa pýtala čo sa posiela do zbierky listin ešte pred zápisom o výmaz tak suvaha, výkaz ziskov a strat a DP.
Gong
18.01.12,19:13
[QUOTE=Diana G;1947809]účtovná závierka sa robí deň pred vstupom do likvidácie, a na súd keď už ideš vymazať spoločnosť z registra sa posielajú výkazy- súvaha, DP, potvrdenie z poisťovní a dan. úradu že nemáš nedoplatky a potvrdenie z archívu o uložení listin.
Ak si sa pýtala čo sa posiela do zbierky listin ešte pred zápisom o výmaz tak suvaha, výkaz ziskov a strat a DP.[/
... dakujem za odpoveď, takže keď sro vstupuje do likvidácie 31.12.2011, musím závierku spraviť k 30.12.2011, nemôže to byť toho 31.12. - musí to byť deň pred vstupom do likvidácie. Uzávierku - Vziskov a strát, suvahu a poznámky a DPPO podávam taktiež na dańovom úrade?
A potom k 31.12. otvorím účtovníctvo a účtujem v likvidácii, a a ako to bude s podaním DPPO za 2011 do 31.3.2012?
Pýtala som sa aké prílohy musím priložiť k návrhu do OR, ked sro vstupila do likvidácie, vtedy prijala k názvu dodatok "v likvidácii".
Dakujem
Diana G
19.01.12,05:07
Keď spoločnosť vstupila do likvidácie som posielala Rozhodnutie jediného spoločníka o vstupe do likvidácie s ustanovením likvidátora a v návrhu som ešte vypisovala názov Obchodnej spoločnosti novy xxxx s.r.o. v likvidácii a výmaz xxx.s.r.o. a ešte máš povinnosť zverejniť vo vesníku že spoločnosť je v likvidácii na dobu 3 mesiacov aby sa mohli prihlásiť veritelia - uloha likvidátora.
A čo sa týka DP za rok 2011, tak urobíš do 30.12. a od 31.12. ---a dalej ti plynie obdobie likvidácie čo je samostatné obdobie pozri si zákon o dani z príjmu zdanovacie obdobie v likvidácii.
KEJKA
27.01.12,14:03
...podľa tohoto príspevku, keď spoločnosť vstupuje do likvidácie 31.12.2011, tak mimoriadnu účt.záv. spravím k 30.12.2011?
... a ako prílohu k návrhu do obchodného registra priložím: súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky a dppo?
mám presne tento prípad, súd zapísal zmeny takto
s.r.o. v likvidácii ..............dňa 27.1.2012
likvidátor: meno priezvisko,.....vznik funkcie 31.12.2011, údaj zapísaný 27.1.2012
...........................
nie je to zmätočné? K návrhu na zápis zmien boli priložené listiny o rozhodnutí zrušiť sro likvidáciou k 31.12.2011, mám tieto zapísané zmeny považovať za správne?
DPPO a výkazy odovzdávam k 30.12.2011 - mimoriadna RUZ do 30 dní, správne?
ak ne, potom by som musela podať námietku, ved likvidátor je ustanovený a robí úkony smerujúce k likvidácii, oznámenie vo Vestníku už tiež vyšlo, nebude problém?
.....................
pozrela som sa do histórie a zistila som, že nie, že ten posun bol aj v inom prípade, nič sa nestalo, firma prešla plynule likvidačným procesom.
Tak je to aj zároveň odpoveď na moju otázku.
alena
02.02.12,19:49
dobrý deň, prvýkrát "robím" likvidáciu firmy a tak mám problémy. Dozvedela som sa to tak narýchlo, že ma to zaskočilo. Preto by som uvítala rady skúsenejších. Firma vstúpila do livkidácie k 1.1.2012.
- keďže 31.12.2011 končí aj riadne zdaňovacie obdobie urobím DP k 31.12. 2011, uzávierka sa uvádza , že ide o riadnu alebo mimoriadnu?
- na účte 381 mám zaúčtované nejaké náklady budúcich období - niekde som sa dočítala, že takéto prechodné aktíva je vhodné zaúčtovať do "mimoriadnych nákladov" alebo "pohľadávok (?)". V §17 odst.8 zákona o dani z príjmov sa zase píše, že treba upraviť základ dane: zníženie ZD o zostatky o.i. nákladov budúcich období, s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s likvidáciou. Znamená to, že účet 381 bude vyrovnaný (prípadne tam ostanú náklady súvisice s likvidáciou) a o tieto "mimoriadne náklady" znížim základ dane?
- na účte 381 mám aj upgrade účtovného systému na rok 2012, môžem to tam nechať a dať do nákladov v roku 2012, keďže sa bude účtovať až do skončenia likvidácie, čo potrvá aj niekoľko mesiacov? (dúfam, že do konca roka sa to stihne)
Pre niekoho normálne veci, pre mňa katastrofa, takže ma poteší každá rada skúsených.
Ďakujem
mona-k
27.03.12,07:12
Ked spoločnosť vstupila do likvidácie 1.1.2012, uzavierka a DP k 31.12.2011 sa podáva riadne, alebo mimoriadne? Ďakujem vopred.
alena
02.04.12,11:04
§ 17 Zákona o účtovníctve:
"(6) Účtovná jednotka zostavuje účtovnú závierku vždy, keď uzavrie účtovné knihy podľa § 16. Pri zlúčení nástupnícka účtovná jednotka neuzavrie účtovné knihy, pričom zisťuje konečné stavy účtov na účely zostavenia otváracej súvahy. Ak uzavrie účtovné knihy k poslednému dňu účtovného obdobia, zostavuje účtovnú závierku ako riadnu, v ostatných prípadoch uzavretia účtovných kníh uvedených v § 16 zostavuje účtovnú závierku ako mimoriadnu. Ak deň, ku ktorému sa zostavuje riadna účtovná závierka alebo mimoriadna účtovná závierka, je totožný s dňom priebežnej účtovnej závierky, priebežná účtovná závierka sa nezostavuje. Ak deň, ku ktorému sa zostavuje mimoriadna účtovná závierka, je totožný s dňom riadnej účtovnej závierky, zostavená účtovná závierka sa považuje aj za riadnu účtovnú závierku."

myslím, že som si odpovedala na časť mojej otázky z príspevku 33
Gong
29.06.12,07:08
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená.
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu?
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
Gong
01.07.12,20:26
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená.
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu?
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
prosím uvažujem správne?
KEJKA
02.07.12,06:34
Dobrý deň,
spoločnosť vstúpila do likvidácie rozhodnutím jediného spoločníka dňa 31.12.2011, vyhotovila som mim.účt.závierku, do 90 som podala na Dú, podala návrh na OR, kde používame dodatok k názvu "v likvidácii" a vymenovaný likvidátor, oznámila som vstup do likvidácie dú a zverejnila som to v OV. Od zverejnenia uplynuli už 3 mesiace, môj nasledovný postup je, prosím opravte ak mi niečo ušlo:
1. vyhotoviť konečnú závierku chcem k 30.07.2012- firma je čistá- peniaze len na účte - prosím ak ešte platí nájom, ešte môžem zahrnúť fa za nájom do účta? do 30.7. bude uhradená. podľa mňa áno - ale je už NZ k 30.7. ukončená?
2. podať žiadosť o súhlas s výmazom na dú /za žiadosť sa platí kolok 9,50 €? + zrušiť registráciu dph
toto podľa mňa dobre nie je, o zrušenie registrácie si mala už dávno. Ak požiadaš teraz, tak ti DU určí posledné zdaňovacie obdobie - skús si to ísť vybaviť osobne, ale podľamňa budeš musieť čakať mesiac alebo štvrťrok podľa zdaňovacieho obdobia.
3. mám si vyžiadať potvrdenia zo SP a ZP? platí sa tam?...to si mala dávno - ved čo robil likvidátor tie tri mesiaace od zverejnenia vo Vestníku? ale tuším sa neplatí, neviem isto
4.videla som, že treba i nejaké žiadosti podať na colnicu? žiadosť o súhlas s výmazom na obec aj na clonicu - Daňový poriadok
Myslíte, že je to všetko alebo som na niečo zabudla?
dakujem
GOng
nuž asi si zabudla na čas.
Diana G
02.07.12,06:35
K ukončeniu likvidácie potrebuješ na súd poslať:
- účtovnú závierku k vstupu do likvidácie
- potvrdenia z poisťovní
- súhlas s výmazom z DÚ
- oznámenie z vestníka o oznámení likvidátora
- likvidačnú správu s vyčísleným zostatkom
- zápisnicu z valného zhromaždenia a súhlas so zostatkom
- potvrdenie z archivu o uložení listín
- konečnú závierku s nulovými zostatkami
bohužiaľ s colnicou nemám skúsenosti
KEJKA
02.07.12,06:42
upresním - ten prvý bod - UZ k vstupu do likvidácie si predsa predložila pri zápise zmien do OR - A.sro na A s.r.o. v likvidácii, či nie? Konečná závierka nemusí byť nutne nulová - ja tam mám bežne peniaze a ZI, výsledok hospodárenia - k tomu sa vyjadruje v záverečnej správe likvidátor.
Ako som písala vo svojom príspevku Daňový poriadok určuje povinnosť predložiť súhlas s výmazom aj od obce a Colnice - nemajú s tým problém.
Yvonne
25.07.12,06:06
Môžem sa spýtať z iného uhľa pohľadu?: robila som účto jednej sro za r. 2011, ktorá aj vznikla v r. 2011. Mali sme posunutý termín odovzdania DP do 30.6. 2012.Podľa stavu k 31.12.2011 má sro tisíce € záväzkov a žiadu pohľadávku. Mezi veriteľmi som aj ja , nezplatila mi za vykonané účt.práce za r. 2011 a ani za závierku. Na moje písomné aj telef. výzvy neodpovedá.Všetky doklady za r. 2011 mám ja a taktiež DP, Súvahu aj VZaS. DP a prílohy som poslala na DÚ elektronicky a Poznámky podpísala konateľka a odoslala doporučene. Takže nemá ani poňania, ako "vyzerá" stav firmy k 31.12.2011. Rok 2012 jej robí iná účtovníčka, ale bez počiatočných stavov k 1.1.2012... Teraz v pondelok mi posla SMS-ku, že dňom 23.7.2012 má firma nového majiteľa a ohľadne pohľadávok nech kontaktujem už len jeho a pricapila tam t.č. Keď som na to číslo zavolala, povedal mi dotyčný pán, že je likvidátor, že firma nemá žiadny majetok a že žiadne peniaze neuvidím. Prosím, môže mi niekto povedať aké kroky mám podniknúť? Čo s účtovníctvom a závierkou r. 2011? Mám pripravený odovdávajúci protokol, ale nikomu to zjavne nechýba. Ako sa mám zachovať? Ďakujem vopred všetkým za radu.
KEJKA
25.07.12,12:47
nerob nič, však sa ozvú.
Peniaze neuvidíš, nemajú z čoho - podľa poisu zaplatiť.
RUZ je odovzdaná, tak čo ešte?

Mala si s nimi zmluvu? Mohla by si sa ako veriteľ prihlásiť oficiálne....ale asi ti to nepomôže.
Likvidácia nebude možná, ak je sro v predlžení, likvidátor musí navrhnúť vstup do konkurzu.
Správcu konk.podstaty určuje súd.
Yvonne
26.07.12,11:06
Kejka, ďakujem za odpoveď. Zmluvu som s nimi mala. Mohli predať firmu bez účtovníctva? Veď nemajú počiatočné stavy k 1.1.2012? Ako, kedy a kam sa mám prihlásiť ako veriteľ?
Yvonne
26.07.12,11:20
Kejka, teraz som sa pozrela na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) a firma, ktorej som robila účto a mi dlhuje, sa nenachádza v Obchodnom registri a pod jej IČO-m je úplne iná sro... Podľa tohoto predala firmu, zmenili názov sro a zmenili spoločníkov a konateľa dňpm 26.7.2012.... To ani ku predaju firmy nie je potrebná uzávierka účtovníctva ???
KEJKA
26.07.12,11:34
Kejka, teraz som sa pozrela na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) a firma, ktorej som robila účto a mi dlhuje, sa nenachádza v Obchodnom registri a pod jej IČO-m je úplne iná sro... Podľa tohoto predala firmu, zmenili názov sro a zmenili spoločníkov a konateľa dňpm 26.7.2012.... To ani ku predaju firmy nie je potrebná uzávierka účtovníctva ??? to že zadržiavaš doklady a RUZ, ti nepomôže. mne jeden fiškus urobil to isté. Poslala som doklady na DU, nech sa ich zbavím, dlh som odpísala a poučila sa.
Ak si dáš úplný výpis na orsr, tak ti vypíše aj pôvodný názov firmy. Obvykle nový majiteľ preberá na seba záväzky, takže by si si mohla vymáhať svoju pohľadávku od neho. Ale nepochodíš, ani ja - a to sa s jedným klientom súdim - jeho firma je už na Seycheloch, môžem si pískať /to je druhý dlžník/.
V kontexte tvojich informácií však nejde o likvidáciu sro, ale o predaj OP.
Yvonne
26.07.12,11:52
...no nepotešila si ma, hoci som to "cítila v kostiach", že to tak dopadne... Minimálne mi je divné, že mi dá t.č. na nejakého chlapa, ktorý nemá s novou sro nič spoločné... smrdí mi to podvodom... ale čo už... nová firma ani nemusí vedieť, že aké má záväzky - keď nemá doklady. Len vieš čo ma zaujíma? Ako spravia závierku za r. 2012 bez počiatočných stavov? Vymyslia si nejaké čísla z brucha? Nepomôže mi ani podať podnet na Daňový úrad? Samozrejme s hlavičkou mojej firmy, žiadny anonym.
KEJKA
26.07.12,13:23
nanajvýš urobia kontrolu, možno zistia ďalšieho bieleho koňa. Tieto predaje sa nerobia kvôli tomu, že niekto ma reálne záujem o kúpu založenej sro. Takže tam asi ani nikto nebude riešiť RUZ 2012.
Yvonne
27.07.12,06:25
Kejka, ďakujem Ti pekne za odpovede, za pokus to stojí, idem písať.... Tebe prajem všetko dobré a pekný zvyšok dňa.
Yvonne
11.01.13,17:25
to že zadržiavaš doklady a RUZ, ti nepomôže. mne jeden fiškus urobil to isté. Poslala som doklady na DU, nech sa ich zbavím, dlh som odpísala a poučila sa.
Ak si dáš úplný výpis na orsr, tak ti vypíše aj pôvodný názov firmy. Obvykle nový majiteľ preberá na seba záväzky, takže by si si mohla vymáhať svoju pohľadávku od neho. Ale nepochodíš, ani ja - a to sa s jedným klientom súdim - jeho firma je už na Seycheloch, môžem si pískať /to je druhý dlžník/.
V kontexte tvojich informácií však nejde o likvidáciu sro, ale o predaj OP.

Ahoj Kejka, ... predali firmu pod tým IČO-m je iná a tá je potom v 10/2012 dobrovoľným výmazom zlúčená do ďalšej firmy. Síce som sa poučila, ale ako odpíšem ten dlh? Prosím Ťa môžeš mi poradiť ako sa zbaviť tých pohľadávok - daňovo či nedaňovo, ale čo najskôr? Veľmi Ti ďakujem dopredu.