elektron
20.02.09,07:37
Ahojte vsetci :)

mam na Vas jednu otazocku...
Vysvetlim to na priklade, mozem byt ja ako majitel a konatel srocky zamestnancom na TPP napr s minimalnou mzdou a zaroven mat aj zmluvu o vykone konatelstva a teda odmenovat sa aj ako konatel ?
Hladame totiz najvhodnejsi sposob, ako platit vsetky odvody, ale v minimalnej moznej miere....vsetko len v jednej sro.


Dakujem Vam uz vopred za pomoc.
elektron
02.03.09,09:17
NIKTO NIC ? prosim poradte...
mysimis
02.03.09,09:29
A prečo chceš platiť odvody aj ako zamestnanec a aj ako konateľ? Aký by to malo zmysel?
elektron
02.03.09,16:27
praveze nie... ide o to ze ako zamestnanec na TPP mas klasicke odvody, ako konatel spolocnosti so zmluvou o vykone konatelstva su tieto odvody len 10 a 4 percenta do zdravotnej poistovne nic viac...
musim byt zamestnancom na TPP aby som mal platene odvody ale pride mi neefektivne cely svoj plat si vyplacat cez TPP a tak spekulujem, ci je mozne byt zaroven aj odmenovany cez vykon konatelstva a tam su teda mensie odvody v podstate pozostavajuce len z uz spomenutych odvodov do ZP. Chapes ma prosim ?;)
Zoltán Kovács
02.03.09,17:01
praveze nie... ide o to ze ako zamestnanec na TPP mas klasicke odvody, ako konatel spolocnosti so zmluvou o vykone konatelstva su tieto odvody len 10 a 4 percenta do zdravotnej poistovne nic viac...
musim byt zamestnancom na TPP aby som mal platene odvody ale pride mi neefektivne cely svoj plat si vyplacat cez TPP a tak spekulujem, ci je mozne byt zaroven aj odmenovany cez vykon konatelstva a tam su teda mensie odvody v podstate pozostavajuce len z uz spomenutych odvodov do ZP. Chapes ma prosim ?;)

ÁNo je to možné. Len nezabudnúť aj na daň z tej konateľskej odmeny.
elektron
04.03.09,12:40
samozrejme, dakujem za prispevok... takze este niekto potvrdi, ze je to tak ? pls :)
mysimis
04.03.09,12:42
Čo potrebuješ potvrdiť? Z odmeny konateľa platí zamestnávateľ 10% do ZP, konateľ si platí 4% a odvádza sa aj daň z uvedeného príjmu.