lagunka
20.02.09,09:49
Ahojte, som dlhsiu dobu nezamestnana a ide mi to pekne na nervy, chcela by som vyuzit prispevok z UPSVAR na zivnost, len neviem ci je moj podnikateslky plan pre nich dost zaujimavy, jedna sa totiz o to, zeby som chcela prevadzakovat internetovy obchod s oblecenim, vedeli by ste mi povedat ci sa mi vobec oplati o tento prispevok ziadat alebo nie? dakujem vam

katka
Dantess
20.02.09,09:33
nieje to len o podnikatelskom plane. Na to maju dane kriteria, ktore sa daju celkom lahko splnit. Potom musis spravit test, vybavit si zivnost, atd atd je stym dost práce a človek si 2x premysli či sa mu do toho oplati ist. Ale stale lepsie ako čakat na spasenie, takže moja rada chod do toho. na porade je dost clankov o tomto, takže si ich naštuduj a naučis sa novym veciam.
lagunka
20.02.09,09:36
ahoj dakujem, veru studujem studujem, viem ze je s tym prace, len by ma zaujimalo si selektuju aj podla toho aku zivnost chces zalozit vies, trebars ja internetovy obchod s oblecenim
Margaréta35
20.02.09,09:43
ja to vybavujem už tretí mesiac, je to neuveriteľná byrokracia,už by som druhý krát do toho nešla
lagunka
20.02.09,10:08
ano, tak to ma mrzi, pocula som ze to strasne dlho riesia, stale je nieco zle, vracaju to spat a tak, ak sa smiem spytat v com je tvoj podnikatelsky zamer? a s cim si konkretne nespokojna? dik
marika.
20.02.09,10:10
ahoj dakujem, veru studujem studujem, viem ze je s tym prace, len by ma zaujimalo si selektuju aj podla toho aku zivnost chces zalozit vies, trebars ja internetovy obchod s oblecenim


Myslím si, že to nejak neselektujú a zvlášť teraz keď deň čo deň stúpa % nezamestnanosti. Pred materskou som taktiež mala živnosť s týmto príspevkom, išlo to hladko až na to že som 3mesiace čakala na peniaze, kým prídu z eurofondov. Čosi ti tie peniaze pomôžu a ešte keď nemusíš platiť soc.poisťovňu. Byť tebou tak by som si to vybavila.
iriska
20.02.09,10:22
Nie je to také náročné na vybavenie, ak sú pracovníci ÚP ochotní a teraz je k tomu už veľa materiálov. Myslím, že keď som to zmákla ja, tak to dokáže každý. A teraz posielajú peniaze do 30 dní (resp. v reále je to cca do 40 dní).
marika.
20.02.09,10:28
Nie je to také náročné na vybavenie, ak sú pracovníci ÚP ochotní a teraz je k tomu už veľa materiálov. Myslím, že keď som to zmákla ja, tak to dokáže každý. A teraz posielajú peniaze do 30 dní (resp. v reále je to cca do 40 dní).


Áno to máš pravdu náročné to nieje a nieje to už ani v ,,plienkach,, čiže v začiatkoch. Je k tomu hodne materiálov a už aj praćovníci ÚP sú v tom zbehlejší. Ja by som si to vybavila opäť.
rastikus
20.02.09,10:33
http://profesia.pravda.sk/zivnost-si-vybavite-do-piatich-pracovnych-dni-f4q-/sk-prziv.asp?c=A090220_072611_sk-prziv_p01
Tento clanok je z dnesnej Pravdy. Nehovori konkretne o dotacii ale, ze zivnost si vybavis do 5 dni. Snad ti pomoze v rozhodovani.
lagunka
20.02.09,10:43
strasne vam moc dakujem vsetkym :-) teda mam vysoku skolu ale ako je tazko sa zamestnat by sa mi ani nesnivalo, som pol roka nezamestnana a je to des :-) dakujem vam, dam vam vediet ako to realne dopadlo
Dantess
20.02.09,15:23
Ja s priatelkou to tiež všetko vybavujem. V pondelok si ideme dat potvrdit zamer a potom sa ´´objedname´´ na testy. Ked ich spravime, tak si vybavime živnosť a gogogo. Už to nieje také komplikovane naštastie. Priatelka si to vybavuje v BA a ja inde v malom mestečku, kde sa do toho moc nerozumeju, ale naštastie su ochotní, takže da sa...
JASK
23.02.09,20:12
Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor
martina0203
24.02.09,13:17
Nejaké prílohy, možno pomôžu.
linko1
25.02.09,09:56
Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor


môžete o nu požiadať znova
habib
25.02.09,11:49
Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor

..no vidím že si niekto z dotácie robí celkom slušný biznis,ale šak sme Slováci,kde dávajú treba brať,ne??
btw. poznám tiež takého jedného,zobral dotáciu,kúpil detom notebook a k baráku si nechal urobit dlažbu a celé 2roky maká v zahraničí a nevykazuje žiadny zisk ale papiere sedia a to je predsa hlavné
linko1
26.02.09,17:52
..no vidím že si niekto z dotácie robí celkom slušný biznis,ale šak sme Slováci,kde dávajú treba brať,ne??
btw. poznám tiež takého jedného,zobral dotáciu,kúpil detom notebook a k baráku si nechal urobit dlažbu a celé 2roky maká v zahraničí a nevykazuje žiadny zisk ale papiere sedia a to je predsa hlavné


čo nie je zakázané je povolené...
pokiaľ to naša legislatíva dovoľuje, tak prečo by nemoli o dotáciu žiadať aj 100 krát,
veď systém tvorí vláda - čo sme si zvolili to máme
wagner
26.02.09,18:21
A koľkí sa k tomu ani nepriznajú. Pokiaľ sa neobmedzí dotácia zákonom, že ju môže dostať iba raz a dosť, tak ju môže dostať teoreticky každé dva roky.
linko1
26.02.09,18:34
presne tak,
každé dva roky , tri mesiace a jeden den, ak mu to schvália na úrade a odklepnú...
ale chyba nie je v ľudoch, že o to žiadajú,
chyba je v systéme , že to povoľuje...
habib
26.02.09,22:45
presne tak,
každé dva roky , tri mesiace a jeden den, ak mu to schvália na úrade a odklepnú...
ale chyba nie je v ľudoch, že o to žiadajú,
chyba je v systéme , že to povoľuje...

.......ak by sa vyrábal kalendár na 3roky tak by sa určite našlo pár jedincov čo by tam presne mali tento dátum zaškrtaný.
Proste jeden krát a dost,podarilo sa SUPER,nejde to tak to SORRY ak ešte budeš chciet tak za svoje aj 100krát ale to by sme museli byt na inej planéte a ne na planéte zvanej Slovensko......som znechutený a fakt obdivujem ludí čo tu začali podnikat,celkom by ma zaujímalo či može človek začat podnikat a ostat čistý,t.j dostat niečo,vybavit niečo bez ,,všimného,, alebo proste celý čas len zakopáva o ludí čo chcú len s tým ,,vychcať,,
mpj
27.02.09,16:36
aky test?
biaaa
27.02.09,16:56
prosim vas v ktorom kraji je ta dotacia najvyssia? nie ze by som ju chcel, ale cital som o tom v novinach a tam pisali o nejakych 180 tisicoch, no znamy v nitre mi vravel ze pripravuje a ze tam je to cca 70 - moze to byt?
marcelka1210
27.02.09,18:51
Prosím vás chcem sa opýtať niečo ohladne testu,ktorý sa píše pred komisou a ževraj sú aj nejaké ústne testy.Prosím, kto bol pred komisou, kto si vybavil dotácie a dostal ich chcem poprosiť či si nepamätáte nejaké otázky, ktoré boli v teste, alebo čo sa vás pýtali počula som že to je dosť ťažké.Ďakujem
Faipe
27.02.09,20:36
prosim vas v ktorom kraji je ta dotacia najvyssia? nie ze by som ju chcel, ale cital som o tom v novinach a tam pisali o nejakych 180 tisicoch, no znamy v nitre mi vravel ze pripravuje a ze tam je to cca 70 - moze to byt?

citala si o 180tisicoch, ale zrejme si nedocitala uplne - paci sa mi ako ludia vidia pekny titulok a podrobnosti ich uz nezaujimaju:) tych 180tisic bude snad niekedy pomoc v case krizy, ktoru ma vlada schvalit pre zacinajucich podnikatelov, ktori si budu moct vybrat - ale ci take nieco bude, ukaze len cas... a 70tisic to je celkom fajn ;)
Faipe
27.02.09,20:38
Prosím vás chcem sa opýtať niečo ohladne testu,ktorý sa píše pred komisou a ževraj sú aj nejaké ústne testy.Prosím, kto bol pred komisou, kto si vybavil dotácie a dostal ich chcem poprosiť či si nepamätáte nejaké otázky, ktoré boli v teste, alebo čo sa vás pýtali počula som že to je dosť ťažké.Ďakujem
ved takych tem je tu uz plno... staci len hladat. a co moze byt na testoch tazke? Ked sa svedomito pripravujes - prestudujes si zopar zakonov, ktore ti pomozu aj v buducnosti, tak nic tazke nemoze byt a nic ta nemoze prekvapit ;)
biaaa
01.03.09,21:32
citala si o 180tisicoch, ale zrejme si nedocitala uplne - paci sa mi ako ludia vidia pekny titulok a podrobnosti ich uz nezaujimaju:) tych 180tisic bude snad niekedy pomoc v case krizy, ktoru ma vlada schvalit pre zacinajucich podnikatelov, ktori si budu moct vybrat - ale ci take nieco bude, ukaze len cas... a 70tisic to je celkom fajn ;)

nie neboj sa nesustredim sa na titulky - bolo to v texte HN a bolo to tam popisane ze v zavislosti od regionu, preto ma zaujimalo samozrejme ktory to je, viem si predstavit ze niekde s najnizsou nezamestnanostou, ale zdalo sa mi to moc ... takze tak
zaroven tam boli dost popisane finty, ake ludia vyuzivaju na ziskanie (resp. vyuzitie prispevku) a zda sa mi ze je to s tym zakonom podla ktoreho sa to riadi dost bieda...

ked si napriklad student hned po strednej skole urobi 3 mesacne prazdniny, za prispevok sa vybavi dobrim pc, nejaka koruna mu zostane, a ide studovat na vysoku (popri com 2 roky podnika) :D:D:D
lubicadubovska
02.03.09,09:48
Prosim Vas, potrebovala by som surne podnikatelsky zamer,volna zivnost,na zalozenie obchodu so znackovym oblecenim...:-(
Franta
16.03.09,11:56
Ahojte Poraďáci a Poraďáčky :eek:

Nechcem zakladať novú tému, tak píšem sem. . .
Mal by som jednu otázku ohľadom Podnikateľského plánu.....
Chcem si založiť živnosť, ktorá bude pozostávať z minimálne troch podnikateľských činností, nakoľko chcem prísť na trh s kompletným balíkom služieb. . . Chcem požiadať UPSVAR o príspevok na začatie podnikania podľa § 49 zákona č. 5/2004 Z. z., ale neviem, či môžem požiadať o príspevok na všetky tri činnosti a uviesť ich aj v Podnikateľskom pláne, alebo je tento príspevok iba pre jeden druh činnosti a v Podnikateľskom pláne musím spomenúť iba ten, na ktorý žiadam príspevok?


:confused::confused:
jaros5
17.03.09,05:37
Príspevok z UPSVAR je možný žiadať len na jednu voľnú živnosť. V podnikateľskom pláne si v rámci tejto jednej živnosti rozpíšete o aký tovar/služby (resp. balík služieb) sa bude jednať. Samozrejme na ŽU môžete ohlásiť niekoľko živností (každá za kolok v hodnote cca 100,-Sk); Na každú živnosť obdržíte jeden živnostenský list.
Treba si dať pozor - na niektoré voľné živnosti príspevok nie je možné poskytnúť - doprava, poľnohospodárske činnosti, sociálne služby;
Všetky tieto informácie vám mali poskytnúť na príslušnom úrade práce ...
jaros5
17.03.09,05:45
Prosim Vas, potrebovala by som surne podnikatelsky zamer,volna zivnost,na zalozenie obchodu so znackovym oblecenim...:-(
Najlepšie je vypracovať si podnikateľský zámer sám;
Kto môže vedieť lepšie, ako sám budúci podnikateľ, v čom, ako, kedy, kde, atď. .... chce začať podnikať;
Na jednotlivých úradoch práce vám poskytnú osnovu, čo všetko musí podnikateľský plán obsahovať; Podľa nej sa dá hravo takýto plán vytvoriť;
Franta
17.03.09,06:30
Príspevok z UPSVAR je možný žiadať len na jednu voľnú živnosť. V podnikateľskom pláne si v rámci tejto jednej živnosti rozpíšete o aký tovar/služby (resp. balík služieb) sa bude jednať. Samozrejme na ŽU môžete ohlásiť niekoľko živností (každá za kolok v hodnote cca 100,-Sk); Na každú živnosť obdržíte jeden živnostenský list.
Treba si dať pozor - na niektoré voľné živnosti príspevok nie je možné poskytnúť - doprava, poľnohospodárske činnosti, sociálne služby;
Všetky tieto informácie vám mali poskytnúť na príslušnom úrade práce ...
Ďakujem pekne za odpoveď. . . dnes sa idem na to presne ešte na ÚP popýtať. . . je smutne že mi túto skutočnosť nepovedala hneď :-(


Podnikateľský plán mám už skoro komplet napísaný. . . . :cool:
gerob
09.03.12,11:36
Dobrý deň chcem sa informovať chcem založiť e-shop, no som zamestnaná a preto ma zaujíma ako je to s odvodom daní, keďže tie za mňa odvádza zamestnávateľ - e-shopu sa chcem venovať popri zamestnaní pokiaľ sa mi nerozbehne..tiež by som chcela zobrať príspevok ale ten mi nedajú, nakoľko som zamestnaná no zaujíma ma či mi ho vedia dať aj dodatočne .. napr. ak sa mi obchod rozbehne a rozhodnem sa odísť zo zamestnania je možné že by mi dali príspevok aj dodatočne?
Vopred moc Ďakujem za info
ACCNT
09.03.12,18:50
odvody treba platit aj za zivnost a prispevok sa neda vybavit dodatocne.