rosab
22.06.05,08:14
Kúpili sme pohľadávku voči nášmu veriteľovi. Môžeme si ju jednostranne započítať? Ak áno v akej sume, vo výške pôvodnej pohľadávky, alebo len do výšky ceny, akp s,e za ňu zaplatili? Poraďte
JanaF
22.06.05,08:21
Da sa odpisat iba cast, niekde na porade sa to uz rozoberalo, skus si dat v hornej casti hladat a napis "Pohladavky"
jamajka
22.06.05,08:35
Urob jednostranný zápočet (v zmysle Občianskeho zákonníka § 580-581 jednostranne započítavame naše vzájomné pohľadávky a záväzky ku dňu.......). Neviem ako si účtovala dohodu o postúpení, ale myslím že s pôvodným dlžníkom (tvoj veriteľ) ju započítavaš v plnej výške.