kozmar
22.06.05,09:10
Doviezli sme tovar z Číny - na JCD mám vypočítané clo aj DPH z ceny tovaru
spolu s prepravou. Mám teraz fa od prepravcu z ČR, na ktorej píše, že preprava
je oslobodená podľa § 69 zákona č. 235/2004 v ČR. Mám túto fa samozdaniť,
alebo už je DPH vypočítaná pri JCD. Podotýkam, že je medzi skutočne vyfakt.
prepravou a tou na JCD rozdiel 140,- USD. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Marian
22.06.05,14:14
Žiadne samozdanenie, to nie je únia,
však tú prepravu Ti zdanili colníci. Ty si ju kľudne zaeviduj ako záväzok, Čechom ho zaplať a fajront.
Kde vznikol rozdiel 140 doláčov? Asi si colníkom dala inú faktúru za prepravu ako Ti prišla od Čechov.
ondrejvla
22.06.05,14:22
Žiadne samozdanenie, to nie je únia,
však tú prepravu Ti zdanili colníci. Ty si ju kľudne zaeviduj ako záväzok, Čechom ho zaplať a fajront.
Kde vznikol rozdiel 140 doláčov? Asi si colníkom dala inú faktúru za prepravu ako Ti prišla od Čechov.
Marian, myslím si, že zadávateľ otázky dal colníkom správnu faktúru z Číny. Faktúru z ČR by si podľa mňa mal samozdaniť. Nie je rozdiel tých 140 USD práve tá preprava? Či myslíš, že na JCD figuruje aj náklad pre prepravcu? No, nie som si celkom istá, ale možno sa ozve niekto, kto dováža takto tovar z tretích krajín prostredníctvom prepravcov EÚ.
Zdravím.
Marian
22.06.05,14:27
Upresním ak mi kozmar povie INCOTERM:

FOB: China?
CIF: Hamburg?
CPT: Malacky?
ondrejvla
22.06.05,14:32
Upresním ak mi kozmar povie INCOTERM:

FOB: China?
CIF: Hamburg?
CPT: Malacky?

??????????? to len kozmar!
Marian
22.06.05,14:38
Ondrejvla, ďakujem za feedback.

A ešte sa doplním. Rád sa tomuto povenujem, lebo je to moja parketa, avšak neviem detaily, či na tej českej faktúre je vyčíslená preprava z Číny do SR (v tom prípade trvám na svojej predošlej odpovedi) alebo len čiastočný úsek - to by mohlo byť iné.
ondrejvla
22.06.05,14:43
Ondrejvla, ďakujem za feedback.

A ešte sa doplním. Rád sa tomuto povenujem, lebo je to moja parketa, avšak neviem detaily, či na tej českej faktúre je vyčíslená preprava z Číny do SR (v tom prípade trvám na svojej predošlej odpovedi) alebo len čiastočný úsek - to by mohlo byť iné.
Ak tých 140 USD je za prepravu čechom, tak to určite nemôže byť kompletná preprava až z Číny. Ale my sa tu budeme zbytočne krenkovať, keď nevieme kde je sever!
Maroš, keď budem mať takéto dovozy, pôjdem určite do Budat.parku za tebou pre poradu. Alebo hoci do Slovanu! Zdravím ťa.
Marian
22.06.05,14:47
A predsa ešte doplním,
asi ma napadlo, kde mohol vzniknúť ten rozdiel. Clo sa vymeriava nie z celej prepravy ale len po hranicu komunity, ak máš vyčíslenú prepravu po hranicu EÚ, do colnej hodnoty vstupuje len táto preprava. Je logické, že preprava vnútri EÚ sa neclí, to by bolo proti spoločnému trhu EÚ.
Marian
22.06.05,14:51
To ondrejvla:
ja viem, že tých 140 doláčov nie je celá preprava od džingischána až po Maríkovú, kozmarovi vyskakuje len rozdiel 140. A v tom Budatínskom parku sa kľudne prejdeme.
ondrejvla
22.06.05,14:58
To ondrejvla:
ja viem, že tých 140 doláčov nie je celá preprava od džingischána až po Maríkovú, kozmarovi vyskakuje len rozdiel 140. A v tom Budatínskom parku sa kľudne prejdeme.
Maroš, s tým Džingischánom si mi aspoň zdvihol náladu! A Budatínskym parkom som nemyslela prechádzku, čo by si so starou babou robil, ale prídem za tebou do firmy na poradu!!!
Marian
22.06.05,15:44
Vlasta,
si vítaná. Apropos aká stará baba? Ja už tiež neserem
do plienok.
ondrejvla
22.06.05,15:48
Dobre, tak prídem bez Pampersiek!
Marian
22.06.05,15:53
No úplne som si vedomý, že tá etikeka porady je v PDF. My tu diskutujeme na dve strany a ten, koho sa to týka tu len zašumel a vyparil sa.
Zuzka
22.06.05,15:56
No úplne som si vedomý, že tá etikeka porady je v PDF. My tu diskutujeme na dve strany a ten, koho sa to týka tu len zašumel a vyparil sa.
Marian, asi si ho vyplašil. ;) :D :p
kozmar
22.06.05,19:40
Ale nevyparil! Nebola som si celkom istá tým samozdanením, ale už som to vykoumala,
samozrejme, že je to zdanené spolu s JCD, ten rozdiel vznikol tým, že na colnicu
išla suma fa za dopravu a potom ju dopravák z ČR zmenil (nakoniec prišla fa na sumu
vyššiu o 140 USD). Neviem, či ísť k colníkovi, alebo to nechám tak.
Pozn.: už som tiež vyrástla z pampersiek.
Ďakujem za radu.
Marian
23.06.05,20:23
He-He - však som vravel nazačiatku, že si colníkom podvrhla falz. Netráp ich s opravou, oni sú aj tak strašne zaneprázdnení, do mesiaca by vygenerovali rozhodnutie na 10 strán, skúmali by či išlo o podvodné konanie a dorúbili by cca 200,- DSK cla a 38,- DSK DPH.
ondrejvla
23.06.05,20:25
He-He - však som vravel nazačiatku, že si colníkom podvrhla falz. Netráp ich s opravou, oni sú aj tak strašne zaneprázdnení, do mesiaca by vygenerovali rozhodnutie na 10 strán, skúmali by či išlo o podvodné konanie a dorúbili by cca 200,- DSK cla a 38,- DSK DPH.
Marian, asi som nemtavá, ale čo je prosím ťa DSK?
Marian
23.06.05,20:36
Devalvovaná Slovenská Koruna ...
ondrejvla
23.06.05,20:39
Devalvovaná Slovenská Koruna ...
No BOMBA!!!
Zas pôjdem dnes múdrejšia spať! S tebou sa oplatí len súhlasiť. A dám to aj najavo!!!
Marian
23.06.05,20:40
Som z toho namäkko, súhlasím aj ja.
ondrejvla
23.06.05,20:43
Ale vieš, že keď to zneužijeme, dostaneme od Richarda bitku?!