Frantisek Sentelik
20.02.09,12:24
Zdravim, nevedel som kam túto temu zaradiť, tak snad to nebude vadit.

Zaujima či niekto nevie aké živelné pohromy su kryté napr. pri povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škody spôsobené prevadzkou motorového vozidla (PZP) , ktoré sú väčšinov súčasťou havarijného poistenia, avšak myslím ž kooperativa a komunálna poisťovňa robili koncom roka 2008 reklamnú kampaň na svoje PZP aj na základe zahrnutia krytie škod z tychto živelných pohrom v obycajnej PZPčke.

Ak má niekto skúsenosť s čerpaním z PZP z dovodu živelnej pohromy, tak nech napíše alebo ak má niekto info. Na stranakch jednotlivých spoločnosti ponúkajúcich PZP tieto info niesú uvedene.

dakujem
Chobot
20.02.09,12:41
Zdravim, nevedel som kam túto temu zaradiť, tak snad to nebude vadit.

Zaujima či niekto nevie aké živelné pohromy su kryté napr. pri povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škody spôsobené prevadzkou motorového vozidla (PZP) , ktoré sú väčšinov súčasťou havarijného poistenia, avšak myslím ž kooperativa a komunálna poisťovňa robili koncom roka 2008 reklamnú kampaň na svoje PZP aj na základe zahrnutia krytie škod z tychto živelných pohrom v obycajnej PZPčke.

Ak má niekto skúsenosť s čerpaním z PZP z dovodu živelnej pohromy, tak nech napíše alebo ak má niekto info. Na stranakch jednotlivých spoločnosti ponúkajúcich PZP tieto info niesú uvedene.

dakujem

Nie som si istý, ale zdá sa mi, že si si niečo poplietol. Totiž PZP nemôže mať zahrnutú živelnú pohromu, pretože pri PZP ide o škody spôsobené prevádzkou MV, teda o škody, ktoré spôsobíš tvojim autom niekomu inému. Neviem, čo by sa komu malo poškodiť živelnou pohromou - ak tvoje auto, tak to určite PZP nezahŕňa. Škody na majetku iného? - za to predsa nie si zodpovedný ty.

Škody spôsobené živelnou pohromou môžu byť zakomponované do havarijného poistenia, kedy je poistené tvoje auto. A to môže mať každá poisťovňa inak vo výlukách, treba si pozrieť priamo v poistnej zmluve.
Frantisek Sentelik
20.02.09,16:33
nie nemylim si to..co si azda nepozeral reklamu na PZP u kooperativy jak prisiel chlapik na aute....na ceste bola detska hračka...vysiel z auta a zrazu mu na auto spadol velky balvan..zacalo prsat....a vodicovi ked bol vonku spadla zneba do narucia morska panna?

članky a videa mi neslo prilozit ze vraj mam malo prispevkov....ale najdi si na youtube video kooperativa PZP alebo na stranke trendu provnanie PZP 2009
vanadoo
23.02.09,09:42
zivelne pohromy = vichrica, krupobitie, zemetrasenie, povoden,... vsetko vsak musi byt potvrdene meteorlogickym ustavom pre danu lokalitu kde sa to stalo! Pokial meteorlogicky ustav nepotvrdi danu skutocnost, poistovna nic nepreplati.
Chobot
23.02.09,11:10
nie nemylim si to..co si azda nepozeral reklamu na PZP u kooperativy jak prisiel chlapik na aute....na ceste bola detska hračka...vysiel z auta a zrazu mu na auto spadol velky balvan..zacalo prsat....a vodicovi ked bol vonku spadla zneba do narucia morska panna?

članky a videa mi neslo prilozit ze vraj mam malo prispevkov....ale najdi si na youtube video kooperativa PZP alebo na stranke trendu provnanie PZP 2009

Aha, tak už chápem. Ale to nie je súčasťou poistenia, to len poisťovňa Kooperatíva formou verejného prísľubu prisľúbila, že tým, ktorí majú uzatvorené PZP u nej so začiatkom v roku 2009, tak uhradí škodu na ich aute, ktorá vznikla následkom živelných pohrôm. Tento verejný prísľub je platný do konca roku 2010, takže sa vzťahuje len na škody, ktoré vzniknú v priebehu rokov 2009 a 2010. Opakujem, nie je to súčasťou poistenia, takže si to štandardne nemôžeš poistiť. Je to dobrá vôľa poisťovne (a reklamný ťah :rolleyes:).

A tento verený prísľub majú na stránke uverejnený:

http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/pzp/povinne_zmluvne_poistenie.html
Frantisek Sentelik
23.02.09,15:01
dakujem..toto som potreboval vediet....viem ako funguje PZP...len ma trosku miatlo ako to vlastne funguje ked v reklame hovorili o tich zivelnych pohromach a viem ze tie zivelne porhomy si mozes klasicky poistit pri harijnom poistení