FIBINA11
20.02.09,12:38
Zdravim,
dozvedela som sa ze budem musieť platiť do socialnej poistovne,
pretoze moje príjmy presiahli limit.
Ako sa da tomuto vyhnut?
Preco by som mala zbytocne platit do jedneho vreca,
ked sa mi to vobec nepremietne do neskorsieho vyplacania?:mad:
Paula
20.02.09,12:08
A čo klasickí zamestnanci ? Tí nemajú možnosť výberu , oni platiť musia a to, čo Teba trápi je mimo ich vôle. Takže máš ešte aj inú možnosť ako neplatiť - stať sa nezamestnaným. Alebo ešte inú ..poštuduj príspevky na Porade, je ich neúrekom.
denisie
20.02.09,12:29
Zdravim,
dozvedela som sa ze budem musieť platiť do socialnej poistovne,
pretoze moje príjmy presiahli limit.
Ako sa da tomuto vyhnut?
Preco by som mala zbytocne platit do jedneho vreca,
ked sa mi to vobec nepremietne do neskorsieho vyplacania?:mad:
Nikto by najradšej neplatil žiadne odvody. Platenie odvodov do sociálnej však nemusí byť len vyhadzovanie peňazí. Nedajbože ochorieš, Sociálka ti bude vyplácať marodku a v tom čase budeš oslobodená od platenia, a okrem toho sa ti rátajú roky do dôchodku. Keby si neplatíš sociálne a ochorieš, nedostaneš nič aj keď si poistená v ZP.
A ak platíš odvody z min.mzdy, môžeš sa radovať, že nemusíš platiť z max. vymeriavacieho základu ako poniektorí, čo majú povinnosť.
a súhlasím s Paulou. Zamestnanci nemajú na výber a im ZĽ strháva automaticky zo mzdy 13,4% Tí majú čo povedať?:rolleyes:
FIBINA11
22.02.09,08:40
Ved tí zamestnanci,
sa mozu rozhodnut ze zacnu podnikat.
Maju na vyber, nemusia pre nikoho robit.
To je len na tych ludoch.:o
Lianka
22.02.09,08:46
Iste, sloboda rozhodnutia... Aj ty si sa rozhodla podnikat - tak musis brat do uvahy aj "vyhody" aj "nevyhody" podnikania (napr. povinnost platit socialne poistenie po prekroceni urcitej hranice prijmu).
martina0203
24.02.09,17:49
Vždy je to tak, že ak nemusíš, radšej si vyberieš túto voľbu.