renataj
20.02.09,13:18
prosím o radu.Vie mi niekto napísať,čo znamená ak na inzeráte o pvoľnom prac.mieste je napísané:prac.miesto je vytvorené na príspevok §50a???
Vopred ďakujem za odpovede.
Tweety
20.02.09,12:22
prosím o radu.Vie mi niekto napísať,čo znamená ak na inzeráte o pvoľnom prac.mieste je napísané:prac.miesto je vytvorené na príspevok §50a???
Vopred ďakujem za odpovede.
Je to zo Zákona o službách zamestnanosti.
§ 50a
Príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami
denisie
20.02.09,12:23
prosím o radu.Vie mi niekto napísať,čo znamená ak na inzeráte o pvoľnom prac.mieste je napísané:prac.miesto je vytvorené na príspevok §50a???
Vopred ďakujem za odpovede.
nebude to náhodou to, že ak zamestnajú niekoho z úradu práce budú zaňho dostávať príspevok?
jana32
20.11.09,09:30
Dobrý deň, chcela by som s aopýtať na nový zákon 463/2009 o zamestnanosti, v ktorom je uvedené, že môžeme ako firma po splnení určitých podmienok získať príspevok od úradu práce za vytvorené nové pracovné miesto. My máme tyký problém, že v družine v škole máme dve ženy a deti je teraz dosť a tak by sme potrebovali ešte jednu žienku na výpomoc. Bude sa to brať ako nové miesto? Ďakujem
tuta
20.11.09,09:44
Ak vytvoríte nové pracovné miesto, ktoré musíte udržať aspoň 12 mesiacov tak hej.
O príspevok je potrebné požiadať ešte pred vytvorením daného miesta a musí sa obsadiť uchádzačom o zamestnanie, ktorý bol v evidencii ÚP aspoň tri mesiace.

Je tu na porade viacero príspevkov skús zadať do vyhľadávača: dotácia z úradu práce.
Jeden link Ti tu pripájam:
http://www.porada.sk/t102473-dotacia-konkretne-otazky.html