a170
20.02.09,13:53
Máte niekto skúsenosti s toutou firmou? Mate od nich okná/dvere? Ak áno, aké mate skúsenosti?
a170
23.02.09,11:30
posúvam...
isara
26.05.09,08:04
INTOR - plastove okna..? K tejto firme mozem povedat len to, ze je velmi neseriozna. Na okna sme cakali vyse 7 mesiacov. Na objednavke bola dodacia leho 6-8 tyzdnov. Ked tato lehota uplynula, nikto z uvedenej firmy sa neunuval nas kontaktovat, ze dodacia lehota sa predlzi. Na niekolkonasobne nase telefonicke dotazy nam zamestnanci firmy nevedeli dat ziadnu rozumnu odpoved preco dodavka meska a kedy bude zrealizovana. Tak sme napisali oficialny list. Dostali sme odpoved - zrejme rozposielana vseobecne na vsetkych nespokojnych klientov, ze je zimne obdobie, ze zima bola tuha a preto nemozu montovat okna. Co bolo velmi smiesne, pretoze na celom nasom dome ktory ma 12 poschodi ina firma veselo namontovala na spolocne chodby na vsetkych 12 poschodi plastove okna. A my sme si utierali slzy cez smiech zo zufalstva. Najhorsie na tom je ze firma dostala svoju nie malu zalohu zaplatenu a tym padom ziadnu iniciativnu zrejme nemuseli vyvinut. Ked konecne po 7 mesiacoch okna namontovali, tak zabudlai dat kovanie do jedneho okna a jedna sietka bola poskodena. Reklamacia bola spisana na ich formulari ale iba v jednom vyhotoveni, ktore si vzal montaznik so sebou. Ked som pozadovala kopiu pre mna, tak povedal, ze ma len jedno tlacivo. Tiez zaujimave...?? Tak som si to pre istotu odfotila. Tejto firme uz neverim. Potom uz to islo vsetko velmi rychlo, do dvoch dni po montazi mi prisla faktura na zvysnu sumu. Splatnost do 3 dni. Ked som ju neuhradila, pretoze stale moja reklamacia nebola vybavena a ani sa nik neozval kedy bude, volala mi zamestnankyna z Intoru ohladom neuhradenej faktury a ze ked ju nezaplatim, tak ma budu este penalizovat!!! Vrchol drzozsti. Ked nedodaju okna na cas, nik sa nevie ozvat, ale akonahle maju inkasovat peniaze a to este aj za nie dobre odvedenu pracu (reklamacia) tak to vedia najst moje telefonne cislo.
Odporucam - zabudnite na tuto firmu velmi rychlo, nemam ziadne poriadne doklady, to ze mam zaruku na okna 5 rokov mi bolo povedane len uste, nikde to nestoji napisane, takze ... ja dufam, ze tie okna su aspon kvalitne... a ze vydrzia....
Chodte urcite k niekomu kto je osvedceny...
INTOR UZ NIKDY VIAC!!! BOLA TO MOJA NOCNA MORA!
maros_o
26.05.09,13:31
Vážená ISARA, máte absolútnu pravdu,možno ešte horšie skúsenosti som s touto firmou získal aj ja.Podrobnejšie sa rozpíšem zajtra,lebo dnes som veľmi nahnevaný. maros.
maros_o
26.05.09,18:59
verejný mail- intor- konatel Milan Čertik.,Pán konateľ,obraciam sa na Vás so SŤAŽNOSŤOU na vašu predajňu v Bratislave Petržalke., a aj na firmu INTOR, ktorej ste konateľom. Vaše meno je jediné ktoré sa dá osloviť z celej vašej firmy,lebo iný kontakt sa nedá zohnať.Pane,dôrazne sa ohradzujem na nehorázne a arogantné správanie osôb, ktoré pracujú pre Vás na Romanovej č 5. Anabáza môjho problému začala po uplynutí 6-10 týždňoch,podľa podpísanej zmluvy.Požadované sumy peňazí som zaplatil do pokladne v predajni/ 6.11.2008 a 12.11.2008,spolu 38 000 korún.Na mail zo dňa 16 marca 2009 ste odpovedali,že zákazka bude realizovaná v priebehu budúcich dvoch týždňov.Medzitým som dostal od vás taký SMIEŠNY list,.. bla...bla...bla.. citujem :ŽIADNA SPOLOČNOSŤ NEMONTUJE SVOJE PRODUKTY: určite si ten list pamätáte, nepísali ste ho len mne prosím vás, ako môžte dehonestovať sám seba a firmu--VEĎ INÉ FIRMY PRACOVALI A MONTOVALI SVOJE PRODUKTY. A na margo kvality, do dnešného dňa nie je práca dokončená,neobdržal som dodací a záručný list,ale fakúra bola vypísaná promtne.Montáž sa uskutočnila 1 mája a 6 mája už tie vaše neokrôchané kolegyne telefonovali po mojich príbuzných že treba...blabla...... ale mne ako zákaznikovi nezavolali ani raz i keď majú moje tel.čísla.Preto Vás žiadam o vyjadrenie sa k problému ,aby nebolo nutné podniknúť iné kroky, iné sťažnosti.Nespokojný zákazník.
maros_o
23.06.09,16:06
Dňa 20.6 2009 o 12,30 bol majster dokončiť plastové okná Intor, dúfam že budeme spokojní napriek počiatočným osemmesačným starostiam.M.
Ciuska
13.11.09,06:30
Mate niekto aktualne skusenosti s touto firmou? Ja bohuzial ano a nie pozitivne..Ak je nas viac, prosim ozvite sa mi..Najlepsie cez sukromnu spravu..Dakujem.
maros_o
19.11.09,09:53
:mee:
maros_o
13.12.09,07:23
nie si Ty náhodov INTOR ?a170?
Suzy 1
15.01.10,18:59
Ja som tiež obeťou INTOR. Co urobíme? Od 31,8,2009 čakám a nič.
isara
16.01.10,15:33
Myslim, ze budete cakat este minimalne do maja, pretoze minuly rok presne o tomto case som obdrazala list ze pre zimu montaze nevykonavaju... a bla bla bla ... tak ako pisal maros..... a niekedy v priebehu maja sa ozvali ze pridu montovat.... v co uz som nedufala. Neviem ci tam poslat ludi od telky, nech tu firmu preveria, alebo obchodna inspekcia.... Ved tento scenar sa opakuje stale.... zinkasuju prachy a .... hlupak cakaj na okna ! :mad:
Suzy 1
16.01.10,18:38
Ja sa chystám na budúci týždeň na políciu podať trestné oznámenie a aj na daňový úrad. Bolo by dobré keby všetci ktorý takto dopadli sa pridali nejakou formou (televízia, inšpektorát, živnosťenský úrad...)Ďakujem.
vapno0
18.01.10,04:19
Ja som si u nich tiez objednal okna. Cakam uz od septembra a nic. Jedine co vedia povedat ked tam osobne idem, alebo zavolam je ze nie som na rade a ak by som to chcel zrusit tak si budu uctovat penale do vysky okolo 50% zo zaplatenej sumy. Uvazujem uz nad podanim zaloby. Bolo by dobre ak by sa takto dalo do kopy viac ludi a nieco sa zacalo riesit.
Suzy 1
18.01.10,17:24
A ako chcete postupovať lebo ja by som sa rada pridala. Mna tiez natahuju ze za 2 tyzdne, este nie ste na rade atd. Pred vianocami som bola strnasta v poradi a v piatok dvadsiatadruha?! Myslite si ze danovy a zivnostensky urad by pomohol? Najlepsia by bola asi televizia.
vapno0
19.01.10,15:36
Zivnostensky a ani danovy s tym podla mna neurobia neurobia nic. Cital som aj o SOI a ta moze zasahovat akurat v pripade nevybavenia reklamacie. Aj to im jedine da pokutu ale zakaznikovi nic nepomoze.
vapno0
20.01.10,12:40
Volal som na Asociáciu užívateľov služieb (Banska Bystrica). Povedali ze sa na to pozru, treba im ale napisat list a vsetko tam opisat. Bolo by dobre aby tam napisalo viac ludi. Takze chcem poprosit vsetkych, co maju problem z dodanim okien, alebo vybavenim reklamacie, nech si najdu chvilku casu a napisu im e-mail. O ASU a ich kontaktne udaje najdete na: asu.sk
Suzy 1
20.01.10,16:06
Díky. Ja urcite poslem e-mail do ASU.
Suzy 1
21.01.10,18:16
Odkazujem vsetkym ze treba podat tresstne oznamenie. Uz dvaja sme tak urobili.
Oliverka
28.01.10,18:26
Mozem otazocku? Podali ste trestne oznamenie pre podozrenie zo spachania akeho trestneho cinu? Inak, drzim vsetkym palce. Svoju skusenost so stolarom, ktory zobral zalohu a nic nedodal, som opisala v inom fore.
Suzy 1
04.02.10,08:11
Trestny cin z podozrenia podvodu a neopravnene manipulovanie s financnymi prostriedkami.
Oliverka
04.02.10,08:46
Dakujem a drzim palce. Potom dajte vediet, ako ste dopadli. Vela stastia...
Suzy 1
08.02.10,08:20
Dakujem. Okna mame namontovane a bez akychkolvek nedostatkov.
konopka
18.02.10,00:54
zdravim,
INTOR - NIKOMU NEODPORUCAM. Zalohu za okna sme zaplatili 31.8.2009, okna nam boli zamerat 3.9.2009, co znamena, ze k dnesnemu dnu prebehlo od zamerania 24 tyzdnov :mad:
OKNA STALE NEMAME, volame im, mailujeme a stale sa len vyhovaraju. Uz fakt neviem ako na nich, ale viem, ze po dobrotky to s touto fi nepojde!!!
Sabian
07.05.10,06:42
Neskutočne predražená ponuka s následnou veľkodušnou zľavou, takže to ani nemuselo byť, cena po zľave bola úplne normálna, nekvalitné sieťky na hmyz, strašne sa lámu, na druhú reklamáciu rovnakej chyby (prasknutie vysprávky pod parapetou) vôbec nereagovali, a keď som po čase volal že mi okná nesedia a strašne drú, tak som po telefóne dostal návod ako ich nastaviť. Ale to vôbec nebolo o tom, lebo nebolo to v nastavení pántov, ale mechanizmu na okne, zložité vysvetľovanie.. Šnúrky na žalúziách idú ťažko cez mechanizmus, guličky už sú všade možne len nie rovnomerne takže čakám kedy sa pretrhne to lanko pod tým silným ťahom, ktorý musím vyvinúť, obchodník mi zle vymeral vonkajšie balkónové parapety, trčali asi 15 cm od steny, že som si na tom tričko trhal keď som išiel okolo, to mi vymenili.
Dôrazne neodporúčam, sú drahí a hrajú sa na kvalitu. Tí, čo píšu o zlých skúsenostiach si určite nevymýšľajú.
Jedno pozitívum ale mám, zameranie a montáž bola plus mínus dva týždne, takže až toľko som nečakal.
Ľudia nenaleľte im!
Jana_
26.07.10,10:24
Je to horšie ako som čakala. Domnievala som sa, že budem prvá, ktorá sa bude pýtať na skúsenosti s dodacími lehotami firmy INTOR a vidím, že neskutočne dlhé čakanie na montáž patrí k jej základným vlastnostiam. Prečo som si len, ja sprostá, nezadala dotaz „INTOR“ v porade predtým, než som s nimi uzavrela zmluvu. Na predfaktúre "Dátum dodania" prázdny, v zmluvných podmienkach dodacia lehota 8 – 12 týždňov (na internetovej stránke uvádzajú 3 – 4 týždne). Zdalo sa mi to veľmi dlho ale kiež by to bolo len tých 12 týždňov. Je 11 týždňov od zaplatenia zálohy 70% a pracovníčka Intoru stále nevie upresniť termín montáže. Dnes hovorila o začiatku septembra ale nie veľmi presvedčivo. Medzitým sa im ešte môže opäť pokaziť výrobná linka (teraz stála 2 týždne k vôli veľkým horúčavám, predpokladám, že od zajtra bude stáť k vôli prudkému ochladeniu), pred nami je ešte veľa zákaziek zo začiatku roka, uprednostňujú tehotné ženy a rodiny s malými deťmi a ďalšie blablabla.
Myslím, že by mali uprednostňovať hlavne dôchodcov, aby so okien, za ktoré im zaplatili, vôbec dožili.
A tak mi nezostáva len čakať a modliť sa aby firma neskrachovala dovtedy, kým nám namontujú okná.
Bolo by prospešné upozorniť na praktiky firmy aj v miestnych novinách – v mojom prípade Petržalských – ubudlo by nespokojných budúcich klientov a firma by sa snáď konečne dostala do ažuritu so zákazkami.
Ciuska
03.01.11,09:08
Ahojte,

tak po dlhej dobe pridavam prispevok do tejto temy o mojich skusenostiach s firmou Intor.

Okna sme objednali a zaplatili v septembri 2009. Bohuzial sme si podobne diskusie neprecitali skor. Cas bezal, okna neboli, na nase vecne otazky, kedy budu okna namontovane nas vzdy odbili, ludi pred nami pribudalo, az potom som zistila, ze podla ich zmluvnych podmienok si vyhradili pravo upravy dodacej doby "v zavislosti od kapacitnych moznosti spolocnosti" - z coho vyplyva, ze ich mozu dodat aj o pol roka, co je vsak neprijatelna spotrebitelska podmienka podla Obcianskeho zakonnika. Ked v priebehu 3 tyzdnov pribudali pred nami ludia stylom, ze ich bolo najprv 10, potom 15 a nakoniec 25, odstupila som od zmluvy a ziadala peniaze naspat. Nic sa nedialo. Konatel nebol nikdy dostihnutelny, zamestnankyne predajne na Romanovej neuveritelne drze, ked som im povedala, ze som pravnicka a nenecham to len tak, mi jedna z nich povedala nieco v zmysle "Take pravnicky sme tu uz mali." No ok teda.

Cakala som 3 mesiace v naivnej predstave, ze sa to bude dat riesit inac ako sudnou cestou, pravidelne som do Intoru volala, chodila tam, s panom konatelom sa ale nedalo spojit. Podala som teda navrh na vydanie platobneho rozkazu, tento mi bol vydany, Intor nepodal odpor, stal sa teda pravoplatnym a vykonatelnym, okamzite som isla k exekutorovi, ten sa snazil najprv to riesit po dobrom, ale kedze pan konatel Intoru nekomunikoval, vydal prikaz na zacatie exekucie, zablokoval ucty v bankach aj auta..Vysledok celeho tohto trapenia bolo, ze dna 23.12.2010, t.j. po roku a 3 mesiacoch od vyplatenia okien a po viac ako roku od mojho odstupenia od zmluvy, bol pan konatel prinuteny sklopit usi a prist vyplatit k exekutorovi svoj dlh vratane trov exekutorovi, ktore sa medzicasom vysplhali na cca. 900 eur, nehovoriac o sudnych poplatkoch, co nam musel zaplatit.

Takze tolko moja skusenost s Intor-om. Snad nemusim dodavat, ze neodporucam nikomu, aby si u nich objednal okna, pokial nechce prist o niekolko rokov zivota kvoli nervom, ktore s touto firmou zazije.
Silvia-EY
11.04.11,14:47
Ahojte,

tak po dlhej dobe pridavam prispevok do tejto temy o mojich skusenostiach s firmou Intor.

Okna sme objednali a zaplatili v septembri 2009. Bohuzial sme si podobne diskusie neprecitali skor. Cas bezal, okna neboli, na nase vecne otazky, kedy budu okna namontovane nas vzdy odbili, ludi pred nami pribudalo, az potom som zistila, ze podla ich zmluvnych podmienok si vyhradili pravo upravy dodacej doby "v zavislosti od kapacitnych moznosti spolocnosti" - z coho vyplyva, ze ich mozu dodat aj o pol roka, co je vsak neprijatelna spotrebitelska podmienka podla Obcianskeho zakonnika. Ked v priebehu 3 tyzdnov pribudali pred nami ludia stylom, ze ich bolo najprv 10, potom 15 a nakoniec 25, odstupila som od zmluvy a ziadala peniaze naspat. Nic sa nedialo. Konatel nebol nikdy dostihnutelny, zamestnankyne predajne na Romanovej neuveritelne drze, ked som im povedala, ze som pravnicka a nenecham to len tak, mi jedna z nich povedala nieco v zmysle "Take pravnicky sme tu uz mali." No ok teda.

Cakala som 3 mesiace v naivnej predstave, ze sa to bude dat riesit inac ako sudnou cestou, pravidelne som do Intoru volala, chodila tam, s panom konatelom sa ale nedalo spojit. Podala som teda navrh na vydanie platobneho rozkazu, tento mi bol vydany, Intor nepodal odpor, stal sa teda pravoplatnym a vykonatelnym, okamzite som isla k exekutorovi, ten sa snazil najprv to riesit po dobrom, ale kedze pan konatel Intoru nekomunikoval, vydal prikaz na zacatie exekucie, zablokoval ucty v bankach aj auta..Vysledok celeho tohto trapenia bolo, ze dna 23.12.2010, t.j. po roku a 3 mesiacoch od vyplatenia okien a po viac ako roku od mojho odstupenia od zmluvy, bol pan konatel prinuteny sklopit usi a prist vyplatit k exekutorovi svoj dlh vratane trov exekutorovi, ktore sa medzicasom vysplhali na cca. 900 eur, nehovoriac o sudnych poplatkoch, co nam musel zaplatit.

Takze tolko moja skusenost s Intor-om. Snad nemusim dodavat, ze neodporucam nikomu, aby si u nich objednal okna, pokial nechce prist o niekolko rokov zivota kvoli nervom, ktore s touto firmou zazije.
ahoj Ciuska,
zaujal ma tvoj sposob riesenia problemu s Intorom. Do neprijemnej situacie sa dostali aj moji rodicia a rada by som im pomohla.

Predpokladam, ze budem musiet postupovat rovnako ako Ty, pretoze po 6 mesiacoh od zaplatenia zalohy sa stale nic nedeje. Hladala som instrukcie o platobnom rozkaze a nasla som informaciu, ze tento treba doručiť odporcovi do vlastných rúk, pričom náhradné doručenie fikciou doručenia plynutím 3-dňovej úložnej lehoty na pošte je vylúčené. Ako si vyriesila dorucenie? Mohla by si mi prosim poslat aj kontakt na spominaneho exekutora? A uz len posledna prosba: najprv si odstupila od zmluvy a ziadala peniaze spat a az potom si podala navrh na vydanie platobneho rozkazu? Cakala si na predtym na odpoved z Intoru? Resp. oni asi nereaguju vobec na nic, vsak?

Budem Ti vdacna, ked si najdes cas a budes ochotna mi odpovedat. Dakujem vopred.
dkc-vilo
16.05.11,13:01
zdravim. s hrozou citam vase prispevky a zistujem, ze aj ja som sa tym padom stal obetou tychto podvodnikov! zial,neskoro..
ja som na rozdiel od vas tu vsetkych este stale co sa tyka zmluvy, v dodacej lehote. pri uzatvrani zmluvy a objednavky dna 15.3 2011 som sa jasne pytal, ci sa mozeme dohodnut na 23.tyzden (druhy julovy). povedali mi ze nieje problem. este mi tam tento datum aj rukou pani v intore napisala na zmluvu..
ked som im minuly piatok volal,ci to plati, pretoze ja pracujem na 3smennu prevadzku a dovolenku, ktoru si chcem vziat kvoli tejto montazi,musim zahlasit uz teraz, nik mi tel nebral, respektive bol off. trochu ma prepadla neistota.a este v tu noc som na nete nasial tieto prispevky a zostalo mi porad zle.
prosim vas, ozvite sa mi kto ste z bratislavy, pripadne aj mimo, ze co dalej ako mam postupovat,ja mam chut ist na policiu,aj ked co sa mna tyka, ja mozem konat az po 15 juni,pretoze do vtedy Intoru plynie ich dodacia lehota zo zmluvy- 8az12 tyzdnov. lenze ked tu citam vase prispevky,je mi jasne ze nic take nebude. mam u nich zalohu 530eur..
byvam v bratislave, dokonca byt kde chcem dat menit okna, su hned vedla tejto predajne. Preto az nechapem ako je vobec mozne ze u cele tie roky su stale na trhu ked funguju tak ako tu popisujete.
Ciuska
27.05.11,07:42
ahoj Ciuska,
zaujal ma tvoj sposob riesenia problemu s Intorom. Do neprijemnej situacie sa dostali aj moji rodicia a rada by som im pomohla.

Predpokladam, ze budem musiet postupovat rovnako ako Ty, pretoze po 6 mesiacoh od zaplatenia zalohy sa stale nic nedeje. Hladala som instrukcie o platobnom rozkaze a nasla som informaciu, ze tento treba doručiť odporcovi do vlastných rúk, pričom náhradné doručenie fikciou doručenia plynutím 3-dňovej úložnej lehoty na pošte je vylúčené. Ako si vyriesila dorucenie? Mohla by si mi prosim poslat aj kontakt na spominaneho exekutora? A uz len posledna prosba: najprv si odstupila od zmluvy a ziadala peniaze spat a az potom si podala navrh na vydanie platobneho rozkazu? Cakala si na predtym na odpoved z Intoru? Resp. oni asi nereaguju vobec na nic, vsak?

Budem Ti vdacna, ked si najdes cas a budes ochotna mi odpovedat. Dakujem vopred.
Ahoj,

ospravedlnujem sa, ze odpovedam az teraz. Takze ja som zvolila postup takyto:

1. volavali sme do Intoru pravidelne tak raz za tyzden este kym plynula dodacia lehota, jeden tyzden nam povedali, ze je pred nami 15 zakaznikov, dalsi tyzden 20, dalsi tyzden 25..Potom som si az precitala prispevky o Intor-e na internete a skoro som dostala infarkt.

2. Napisala som im najprv taky list, kde som uviedla, ze vzhladom na ich jednanie sa dovodne obavam, ze mi nedodaju okna v dohodnutom case, teda v ramci dodacej lehoty, a ze im teda v zmysle Obcianskeho zakonnika davam este 1 tyzden dodatocnu lehotu na to, aby mi okna dodali a namontovali, inac odstupim od zmluvy a budem ziadat peniaze naspat, tento list som osobne dorucila do predajne, kde som sa vtedy prvykrat stretla s neskutocnou drzostou predavaciek..

3. Samozrejme ani po uplynuti dodatocnej lehoty sa nic nedialo, napisala som teda odstupenie od zmluvy, ktore som takisto dorucila osobne do predajne s tym, ze ak mi nevratia peniaze do urcite dobym dam to na sud..Zase neskutocna drzost predavaciek, ked som im povedala, ze som pravnicka a nenecham to len tak, jedna sa mi vysmiala a povedala "Take pravnicky sme tu uz mali"..tak tym ma uplne nastartovala..

4. Samozrejme sa dalej nic nedialo, poslala som postou s dorucenkou druhy list, kde som ich znovu vyzvala, aby mi vratili peniaze, inac to budem riesit sudnou cestou..Oni nemaju povinnost odpisat, takze na to ani netreba cakat, ale asi po 2 tyzdnoch mi dosiel list, kde boli vseobecne omacky o tom, ako oni nestihaju a ako oni chcu odviest kvalitnu pracu a preto nenajimaju len nejakych brigadnikov atd..tak ze mam cakat alebo ked budem trvat na vrateni penazi, tak oni si budu musiet narokovat naklady, ktore uz vynalozili (neviem ake, ked okna neboli ani vo vyrobe). Podotykam, ze sme im zaplatili 70% ceny, co bolo nejakych 1900 eur..

5. Odpisala som im, ze trvam na vrateni penazi (toto sa dialo uz asi 2 mesiace po odstupeni od zmluvy a my uz sme mali davno nove okna cez inu firmu). Odvtedy s nami nekomunikovali, konatel sa zatajoval..Bola som tam este raz osobne hladat konatela, samozrejme tam nebol a jedna predavacka mala dokonca tu drzost, ze na mna vybehla, ze to som urcite ja, co im robi zlu reklamu na internete a stazuje sa!! Tak som jej povedala, ze nie som jedina..

6. Uz mi nic ine neostalo, len podat ten navrh na vydanie platobneho rozkazu, musela som zaplatit sudny poplatok 115 eur (6% vymahanej sumy)..A cakali sme..Kym nam ho vydali to trvalo asi 3 mesiace..Potom som trpla, ci podaju odpor, na moje stastie nepodali. To dorucenie funguje asi tak - vacsinou vo firmach to byva tak, ze na preberanie zasielok maju zamestnanci take zlte karticky, malokedy preberaju postu priamo konatelia firmy. Tie zlte karticky platia aj na doporucenu postu aj na vsetko. Proste pride posta, zamestnankyna ju prebera, nestuduje, co to je - preberie a je to. Takze s tym problem nebol.

Takze postup: odstupenie od zmluvy ->navrh na vydanie platobneho rozkazu -> vydanie platobneho rozkazu ->caka sa, ci podaju odpor alebo nie (do 15 dni od dorucenia) ->ak nepodaju (zistovala som si to potom telefonicky na sude), tak uz sa caka len na vyznacenie pravoplatnosti a vykonatelnosti a ked to bude vyznacene, ide sa s tym k exekutorovi - tam sa plati sudny poplatok 16,50 € - sudne poplatky potom samozrejme plati odporca..A caka sa na vykonanie exekucie, tam je tiez na to urcity postup..

Dufam, ze som pomohla, keby ste mali dalsie otazky, kludne sa pytajte :)
Ciuska
27.05.11,07:46
zdravim. s hrozou citam vase prispevky a zistujem, ze aj ja som sa tym padom stal obetou tychto podvodnikov! zial,neskoro..
ja som na rozdiel od vas tu vsetkych este stale co sa tyka zmluvy, v dodacej lehote. pri uzatvrani zmluvy a objednavky dna 15.3 2011 som sa jasne pytal, ci sa mozeme dohodnut na 23.tyzden (druhy julovy). povedali mi ze nieje problem. este mi tam tento datum aj rukou pani v intore napisala na zmluvu..
ked som im minuly piatok volal,ci to plati, pretoze ja pracujem na 3smennu prevadzku a dovolenku, ktoru si chcem vziat kvoli tejto montazi,musim zahlasit uz teraz, nik mi tel nebral, respektive bol off. trochu ma prepadla neistota.a este v tu noc som na nete nasial tieto prispevky a zostalo mi porad zle.
prosim vas, ozvite sa mi kto ste z bratislavy, pripadne aj mimo, ze co dalej ako mam postupovat,ja mam chut ist na policiu,aj ked co sa mna tyka, ja mozem konat az po 15 juni,pretoze do vtedy Intoru plynie ich dodacia lehota zo zmluvy- 8az12 tyzdnov. lenze ked tu citam vase prispevky,je mi jasne ze nic take nebude. mam u nich zalohu 530eur..
byvam v bratislave, dokonca byt kde chcem dat menit okna, su hned vedla tejto predajne. Preto az nechapem ako je vobec mozne ze u cele tie roky su stale na trhu ked funguju tak ako tu popisujete.
Vyssie som uviedla postup, aky som zvolila ja, samozrejme je mozne ist aj na policiu a podat trestne oznamenie pre spachanie trestneho cinu podvodu, avsak poznam pripad, kedy podali na Intor trestne oznamenie, ale neuspeli (pan konatel si vzdy nieco dobre vymysli) - ale nezavrhovala by som ani podanie toho trestneho oznamenia, snad aj policii zasvieti kontrolka, ked sa budu tie trestne oznamenia na nich kopit a dojde im, ze nieco nie je v poriadku. V kazdom pripade, svoje peniaze ale naspat takto nedostanete, to sa da jedine cez obciansko-pravne konanie..
dkc-vilo
27.05.11,13:15
Vyssie som uviedla postup, aky som zvolila ja, samozrejme je mozne ist aj na policiu a podat trestne oznamenie pre spachanie trestneho cinu podvodu, avsak poznam pripad, kedy podali na Intor trestne oznamenie, ale neuspeli (pan konatel si vzdy nieco dobre vymysli) - ale nezavrhovala by som ani podanie toho trestneho oznamenia, snad aj policii zasvieti kontrolka, ked sa budu tie trestne oznamenia na nich kopit a dojde im, ze nieco nie je v poriadku. V kazdom pripade, svoje peniaze ale naspat takto nedostanete, to sa da jedine cez obciansko-pravne konanie..

no mentalne som to cele postupil pravnickej kancelarii, takze ja sa uz zatial angazovat nejdem. ale z hodou okolnosti som tam dnes volal,stym ze co je smojou objednavkou a ci plati termin. Tak ta pani bola v telefone velmi mila a slusna, ale teda dozvedel som sa presne taku istu odpoved ako tu citam, cize asi urcite nie, ze to bude neskor, ze denne robia 3 montaze ludom este z jarnych objednavok (okoby objednavka 15 marca nebola tiez jarna) no proste, keby som necital toto forum, tak jej aj uverim. co ma ale zaraza este viac, ze ked som sa do tel predsatvil, ona presne vedela kto som a si ma pamatala...co teda nechapem ked maju take "kvantum" objednavok
dkc-vilo
24.06.11,11:30
vsetci tu len nadavate za posledne 3 roky, ale preco sa teda nespojime ? sam nic nezmozem, bojujem z veternymi mlynmi. chcem ist na policiu ale ako jednotlivec nepochodim, musime byt minimalne dvaja zakaznici ktori maju ten isty problem. a potom mozeme dosiahnut svoje
0911 943 945 moj tel
nufini
12.07.11,14:31
Takisto si to teraz s hrozou citam, co som to vybrala za firmu. Presne ten isty scenar, predajna na Romanovej - dodacia lehota vyprsala, dokopy je to uz 4 mesiace a okna nikde, co neni normalne.
Idem napisat do markizy, bolo by dobre, keby o tom vedelo viac ludi, co su to za podvodnici.
dkc-vilo
12.07.11,14:34
Takisto si to teraz s hrozou citam, co som to vybrala za firmu. Presne ten isty scenar, predajna na Romanovej - dodacia lehota vyprsala, dokopy je to uz 4 mesiace a okna nikde, co neni normalne.
Idem napisat do markizy, bolo by dobre, keby o tom vedelo viac ludi, co su to za podvodnici.


prosim Vas zavolajte mi !! chcem ist na policii , ked budeme dvaja sme vyhrali ! 0911943945
dkc-vilo
12.07.11,14:45
Takisto si to teraz s hrozou citam, co som to vybrala za firmu. Presne ten isty scenar, predajna na Romanovej - dodacia lehota vyprsala, dokopy je to uz 4 mesiace a okna nikde, co neni normalne.
Idem napisat do markizy, bolo by dobre, keby o tom vedelo viac ludi, co su to za podvodnici.


dajte na mna aspojte sa so mnou. verte, ze po dobrom to snimi nejde. co som sa tam na chodil, natelefonoval, uplne ma ignoruju. dal som podnet na SOI a j na Danak BA kde ich vyzyvam na vykonanie danovej kontroly, lebo ja som ani FA nedostal,co mali vykonat do 15 dni od obdrzania zalohy. Vcera, teda 11 jula som tam poslal znamu aby isla si urobit akoze cenovu ponuku, a predstavte si ze jej hovorili to co nam vsetkym, je 65 % zlava ktora sa konci prave terza 15teho...a ak urobi s nimi zmluvu , okna ma va septembri hotove..su to cisti podvodnici. lenze taketo vyplakavanie nam tu nepomoze.musime sa spojit apodat hromadnu zalobu. prosim naozaj ak to mienite vyriesit vo svoj prospech, zavolajte mi
dkc-vilo
08.08.11,13:42
tak dnes je 8.8.2011. PO DLHYCH vyjednavaniach, vypisovaniach, hrozeni zalobami a podobne,doslo ku vzajomnej dohode a dna 6.8. 2011 doslo k montazi okien. musim povedat jedno. so samotnou pracou, montaznikmi som nadmieru spokojny. prisli presne na 8h ako bolo dohdonute. makali a robili velmi poctivo. s clekovou pracou som teda nadmieru spokojny. okna po technickej stranke ja posudit neviem,ostava mi len dufat ze budu spolahlivo plnit par rokov svoj ucel. na zaver poviem len jedno. keby som si nebol odzil tie nervaky za 4 mesiace ne-konunikacie zo strany Intror, normalne by som tuto firmu doporucil. je strasna skoda, ze si to mozno vedenie spolocnosti neuvedomuje, ze ak aj ma nejake problemy a sklzy, v prvom rade je na nich aby si to so zakaznikom vykomunikovali a tym padom mohlo byt vsetko uplne inak, a nemuselo medzi nami dochadzat ku tomu,comu doslo..
Ciuska
21.09.11,12:11
Ahojte, zo srandy som si dnes pozrela stranku Socialnej poistovne a INTOR dlzi na poistnom cez 23 tisic eur. Pekna sumicka..
Ciuska
21.09.11,12:13
tak dnes je 8.8.2011. PO DLHYCH vyjednavaniach, vypisovaniach, hrozeni zalobami a podobne,doslo ku vzajomnej dohode a dna 6.8. 2011 doslo k montazi okien. musim povedat jedno. so samotnou pracou, montaznikmi som nadmieru spokojny. prisli presne na 8h ako bolo dohdonute. makali a robili velmi poctivo. s clekovou pracou som teda nadmieru spokojny. okna po technickej stranke ja posudit neviem,ostava mi len dufat ze budu spolahlivo plnit par rokov svoj ucel. na zaver poviem len jedno. keby som si nebol odzil tie nervaky za 4 mesiace ne-konunikacie zo strany Intror, normalne by som tuto firmu doporucil. je strasna skoda, ze si to mozno vedenie spolocnosti neuvedomuje, ze ak aj ma nejake problemy a sklzy, v prvom rade je na nich aby si to so zakaznikom vykomunikovali a tym padom mohlo byt vsetko uplne inak, a nemuselo medzi nami dochadzat ku tomu,comu doslo..

Bohuzial toto si oni neuvedomuju uz 2 roky, kedy nase peripetie s nimi sa zacali takto pred dvomi rokmi..A vidim, ze zmena ziadna, ja len dufam, ze je stale viac a viac ludi, co si citaju taketo diskusie este pred podpisom zmluvy a nenechaju sa nachytat, lebo tie stresy neprajem nikomu..
tomas851
28.07.12,04:41
zdravim.chcem sa informovat ake skusenosti mate s toto firmou v posledne dobe..objednali sme si okna,ale sme este len pred zameranim,takze sa da zmluva vypovedat a aj v quatre je to do 14 dni.prosim poradte ci to radsej hned zrusit,alebo cakat a dufat ze to bude dodane na dohodnuty termin.dakujem
Jurino
18.10.12,13:10
65 percentná horúca letná akcia :) Paráda, no neber to!
Len blázon naletí, túto akciu ponúkajú už roky a pár nešťastlivcov sa nachytá. Moja babka na dôchodku bola u nich na pobočke tiež, najprv jej natierali medovú motúziky pod nos, pani bola milá, vravela jej ako dnes dobre vyzerá. Ukázala jej stolný kalendár a povedala jej, že ich montážnici budú robiť budúci týždeň plastové okná na vile pre Vila Rozborila, vraj nech sa ničoho nebojí, oni sú seriózni, len všetci ostatní krachujú a majú poľské okná. Montážnici sú veľmi šikovní, pretože ich sama firma zaškolila,. Keď sa spýtala, či konečná cena 1349 eur za tri panelákové okná je aj s vynáškou na tretie poschodie, tak pani povedala, že ako uzná za vhodné, nech dá montážnikom nejakú pozornosť, maličkosť, možno myslela časť dôchodku, ktovie? :) No ak sa však nebude dať, s oknami môže pomôcť niekto blízky, veď má synov, vnúčikov, a či nie? Ľa ľa :) Milučká pani na pobočke už chcela spisovať objednávku aj napriek váhaniu svojho vyľakaného klienta, Nakoniec babka so strachom ušla a povedala, že si to ešte rozmyslí... "Aaaaale, kde by ste chodili milá pani, dnes tak krásne vyzeráte, môžem spísať objednávočku?" zaspievala premilučká pani. Keď sa babka už postavila odrazu zmenila výraz a chladne povedala "Tak ako myslíte, načo som tu s toľko času pri vás strávila, dovidenia" a odrazu bolo po milej nacvičenej opičej grimaske...
Nakoniec babka doniesla cenovú ponuku domov ku mne a našli sme tam tie kráľovské zľavy, napr.cena žalúzií na tri panelákové polokná 326 eur so 65 percentnou zľavou :eek: No skoro som aj ja neodolal... ja som sa však zamýšľal, že by som zobral od nich len tie sieťky proti hmyzu, možno obsahujú aj samotný repelent a sú samočistace.
No uznajte :)
Stačí si pozrieť register dĺžnikov v sociálnej poisťovni a hneď budete vedieť s kým máte tú česť.
tomas851
18.10.12,21:46
zdravim...ja neviem ako ostatni,ale ja mam praveze opacnu skusenost.Firma mi dodala okna na presny termin aky sme dohodli.Vyniesli ich na 10 poschodie v panelaku a nechceli za to ani cent, len kavicku :) robota pekna a okna su zatial ok...mozno to bolo asi aj preto,lebo sme najprv spisali objednavku a ked som dosiel domov tak som mal taky siesty zmysel,ze si volaco o nich kuknem a to som natrafil na tuto diskusiu a tak som utekal nazad na predajnu ze chcem vsetko zrusit.Pan ma presviecal,ze to su len reci a ze mi da presny termin montaze a nakoniec to dopadlo dobre a to som rad.