Vlastas
22.06.05,09:49
Prišlo nám zo súdu rozhodnutie na vyrovnanie dlžníka. My ako veritelia musíme prihlásiť svoje nároky voči dlžníkovi písomne. Už som prešla rôzne vzory podaní ale nenašla som vzor prihlášky na uplatnenie nárokov voči dlžníkovi. Ak má niekto niečo podobné, alebo vie kde je možné to získať budem veľmi rada keď mi poradí. Prajem všetkým krásny slnečný deň. :)
bea
22.06.05,08:13
Prišlo nám zo súdu rozhodnutie na vyrovnanie dlžníka. My ako veritelia musíme prihlásiť svoje nároky voči dlžníkovi písomne. Už som prešla rôzne vzory podaní ale nenašla som vzor prihlášky na uplatnenie nárokov voči dlžníkovi. Ak má niekto niečo podobné, alebo vie kde je možné to získať budem veľmi rada keď mi poradí. Prajem všetkým krásny slnečný deň. :)Našla som Prihlášku pohľadávky do konkurzu, snáď to môžeš urobiť podobne.
Vlastas
22.06.05,08:37
Bea, tvoj návrh je dobrý na to čo porebujem, len sa chcem ešte spýtať môžem do pohľadávky na prihlásenie započítať aj úroky z omeškania a ešte čo je to pohľadávka štvrtej triedy, a podľa čoho to mám zaradiť do tried. Dík :confused:
bea
22.06.05,08:57
Bea, tvoj návrh je dobrý na to čo porebujem, len sa chcem ešte spýtať môžem do pohľadávky na prihlásenie započítať aj úroky z omeškania a ešte čo je to pohľadávka štvrtej triedy, a podľa čoho to mám zaradiť do tried. Dík :confused:Veď práve, je to z r. 1998 (Poradca) a medzitým sa zákon o konkurze a vyrovnaní trochu menil. Viem, že už sú len pohľadávky 1. a 2. triedy a hľadám, podľa čoho sú tam zaradené a ani za svet to v tom zákone teraz neviem nájsť. Tak sa pamätám, že do 1. triedy patrili daňové, poistné a pod. a do 2. všetko ostatné.
A úroky z omeškania? Myslím, že ak si ich žiadala aj na súde, tak áno, inak nie som si istá. Píše sa v § 20 uvedeného zákona, že v prihláške treba uviesť číselne výšku pohľadávky, jej príslušenstva .. (to by boli úroky a trovy konania, ak boli priznané súdom).
Viac k tomu neviem. Skús si prečítať zákon o konkurze a vyrovnaní, možno nájdeš, čo ešte potrebuješ vedieť.
Vlastas
22.06.05,13:37
Bea ďakujem veľmi pekne, skúsim to zkompletovať. Vlasta