Tinika
20.02.09,17:34
Ospravedlnujem za, ze možno moja tema nepatri sem, ale fakt som nevedela kde ju dať a kedže tiež ide o začiatok niečoho tak som to dala sem. Takže, mam otazocku na začiatok asi taku. DOstala som ponuku robiť účtovníctvo pre sociálny podnik. A akosi z tých info čo doteraz mám mi nie jasné, aké účtovníctvo ma taký podnik viesť. Jasné je, ze to nebude neziskovka, lebo má do 3 rokov ccca vykázať zisk. V tom podniku má byť zainteresovaná obec a plus este FO - teda asi konatelia. Môže to byť teda s.r.o. s normalnym PU? Alebo aj nejake zdruzenie FO? Ma s tym niekto skúsenosti? Lebo zatial som na nete nasla len podmienky koho ma taky podnik zamestnant ale nič čo sa mna týka. Ďakujem za všetky rady, pripomienky.
Tinika
21.02.09,12:20
NIkto o tom ani nepočul?
Mária27
21.02.09,20:54
Ide o normálnu firmu s povolením - zapísaním v registri.. Pozri sa na zákon č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti § 50b, § 50c



Podpora zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie v sociálnom podniku
§ 50b

(1) Sociálny podnik na účely tohto zákona je právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá

a) zamestnáva zamestnancov, ktorí pred prijatím do pracovného pomeru boli znevýhodnenými uchádzačmi o zamestnanie v počte, ktorý predstavuje najmenej 30 % z celkového počtu jeho zamestnancov,
b) poskytuje podporu a pomoc zamestnancom, ktorí pred prijatím do pracovného pomeru boli znevýhodnenými uchádzačmi o zamestnanie, nájsť zamestnanie na otvorenom trhu práce,
c) najmenej 30 % z finančných prostriedkov získaných z príjmu z predmetu činnosti, ktoré zostanú po úhrade všetkých výdavkov na predmet činnosti za príslušné zdaňovacie obdobie podľa daňového priznania, každoročne použije na vytváranie nových pracovných miest alebo na zlepšovanie pracovných podmienok,
d) je zapísaná v registri sociálnych podnikov.
Tinika
23.02.09,08:06
Dakujem velmi pekne, som si myslela ze normalne ucto, ale miatne ma to, ze v tom podniku bude aj obec mat nejaky podiel