kexo666
20.02.09,18:49
Dobrý deň,

chcel by som poradiť s problémom kruhov pod očami. Pracujem pri PC, no vobec mi to pred tým nevadilo. Nosím kontaktné šošovky no tento fakt mi tiež problém nesposobuje nakoľko ho mám už od 18-tich. Neviem či je to vrodené alebo proste mám nejaký problém s niečim iným. Poradte mi prosím, či ste sa s daným problémom nestretli. Bolí ma občas žalúdok, no neviem či je dosť pravdepodobné aby som mal v 27 rokoch žalúdpčné vredy.:confused:

ďakujem za odpovede R.
Olivia6
21.02.09,09:48
Do určitej miery určite zohráva svoju úlohu aj genetika, jednak niektorí ľudia majú viac či menej pigmentovanejšie okolie očí a zdá sa viac prepadlé - závisí od anatómie tváre. Individuálne sa väčšinou jedná o poruchu funkcie pečene alebo o nedostatočnú funkciu obličiek (tá sa často kombinuje aj s rannými opuchmi v oblasti viečok). Súvislosť medzi žalúdočnými vredmi a kruhmi pod očami ja osobne nevidím žiadnu.
ErikaDP
21.02.09,10:37
Dobrý deň,

chcel by som poradiť s problémom kruhov pod očami. Pracujem pri PC, no vobec mi to pred tým nevadilo. Nosím kontaktné šošovky no tento fakt mi tiež problém nesposobuje nakoľko ho mám už od 18-tich. Neviem či je to vrodené alebo proste mám nejaký problém s niečim iným. Poradte mi prosím, či ste sa s daným problémom nestretli. Bolí ma občas žalúdok, no neviem či je dosť pravdepodobné aby som mal v 27 rokoch žalúdpčné vredy.:confused:

ďakujem za odpovede R.
Mám s tým tiež problém, zhoršuje sa keď nedodržiavam pitný režim.
marcelaStanakova
21.02.09,10:50
Ano súhlasím pitný režim je dôležitý a ja by som si asi nechala vyšteriť aj obličky.