hummer79
20.02.09,19:57
V lete 2008 sme sa rozhodli rekonštruovať svoj rodinný dom. Podpísali sme zmluvu s firmou Besting pani Hegedüsovej. Podľa zmluvy mala rekonštrukcia trvať cca 2 mesiace. Zo začiatku išlo všetko v poriadku. Na rekonštrukcii pracovalo ako kedy 2-5 ľudí čo vyzerali že pracujú pre danú firmu. Avšak postupne sa tam vystriedali ďalšie 3 partie živnostníkov čo pracovali pre firmu Besting na zmluvu a pokúšali sa od nás vymačkať nejaké peniaze pomimo a hlavne popredu aj keď v zmluve bolo dohodnuté že platba bude vždy po dokončení čiastkovej práce. Rekonštrukcia sa stále naťahovala a naťahovala. Pôvodný termín dokončenia bol september 2008. Strecha nebola hotová ani v novembri, bol hotový ledva krov aj to boli tesárske detaily strašne prevedené o murárskych ani nehovoriac. Krov prekryli fóliou čo ma chrániť tepelnú izoláciu podkrovia pred zamočením tak nekvalitne že by nemala svoju funkciu. Folia je sama diera a o správnosti prekrytia v úžľabiach a nadpájania fólie na krokvách ani nehovorím. Spravili aj latovanie na uloženie škridle avšak to je prevedené tak nekvalitne že nie je možné škridlu položiť. Keďže je strecha trosku zložitejšia ako klasické jednoduché A, máme tam jeden vikier a valby. Takzvaný tesári to neboli schopný za cely týždeň opraviť. Nakoniec sa sami priznali že takú strechu ešte nerobili že doteraz robili len také jednoduché sedlové strechy typu A. a keďže chceli pomaly každý deň peniaze, ktoré sme im odmietali dať, keďže nebola práca hotová, zbalili sa a odišli. Následne sme rozviazali zmluvu s firmou Besting. Momentálne sa snažíme od nich získať aspoň nejakú finančnú kompenzáciu za zničený materiál. Mame krivo postavene steny z presných tvárnic a budeme potrebovať zvýšené náklady aby boli opäť rovne. Krov tiež vyzerá ako by ho robila skupina amatérov s motorovou pílou. Parozábrana pod krytinu je úplne na nič, bude ju treba kompletne vymeniť a tak isto latovanie. Takže ďalšie zvýšené náklady na opravu a spevnenie krovu, novu parozábranu, nové latovanie a konečne položiť škridlu nech nám už netečie do domu. Ďalej nám majiteľka (konateľka) pani Hegedüsová odmieta vydať stavebný denník a kľuč od domu, ktorý sme jej zverili pri podpise zmluvy. Síce sme jej nevydali ešte nejaké náradie a lešenie v dobrej viere, že budeme mat na ňu nejakú páku, ale moc to nepomáha. Vedel by nám niekto poradiť.

Ďakujem
hummer79
04.03.09,10:39
viac na prestavba.estranky.sk
Chobot
04.03.09,12:47
V lete 2008 sme sa rozhodli rekonštruovať svoj rodinný dom. Podpísali sme zmluvu s firmou Besting pani Hegedüsovej. Podľa zmluvy mala rekonštrukcia trvať cca 2 mesiace. Zo začiatku išlo všetko v poriadku. Na rekonštrukcii pracovalo ako kedy 2-5 ľudí čo vyzerali že pracujú pre danú firmu. Avšak postupne sa tam vystriedali ďalšie 3 partie živnostníkov čo pracovali pre firmu Besting na zmluvu a pokúšali sa od nás vymačkať nejaké peniaze pomimo a hlavne popredu aj keď v zmluve bolo dohodnuté že platba bude vždy po dokončení čiastkovej práce. Rekonštrukcia sa stále naťahovala a naťahovala. Pôvodný termín dokončenia bol september 2008. Strecha nebola hotová ani v novembri, bol hotový ledva krov aj to boli tesárske detaily strašne prevedené o murárskych ani nehovoriac. Krov prekryli fóliou čo ma chrániť tepelnú izoláciu podkrovia pred zamočením tak nekvalitne že by nemala svoju funkciu. Folia je sama diera a o správnosti prekrytia v úžľabiach a nadpájania fólie na krokvách ani nehovorím. Spravili aj latovanie na uloženie škridle avšak to je prevedené tak nekvalitne že nie je možné škridlu položiť. Keďže je strecha trosku zložitejšia ako klasické jednoduché A, máme tam jeden vikier a valby. Takzvaný tesári to neboli schopný za cely týždeň opraviť. Nakoniec sa sami priznali že takú strechu ešte nerobili že doteraz robili len také jednoduché sedlové strechy typu A. a keďže chceli pomaly každý deň peniaze, ktoré sme im odmietali dať, keďže nebola práca hotová, zbalili sa a odišli. Následne sme rozviazali zmluvu s firmou Besting. Momentálne sa snažíme od nich získať aspoň nejakú finančnú kompenzáciu za zničený materiál. Mame krivo postavene steny z presných tvárnic a budeme potrebovať zvýšené náklady aby boli opäť rovne. Krov tiež vyzerá ako by ho robila skupina amatérov s motorovou pílou. Parozábrana pod krytinu je úplne na nič, bude ju treba kompletne vymeniť a tak isto latovanie. Takže ďalšie zvýšené náklady na opravu a spevnenie krovu, novu parozábranu, nové latovanie a konečne položiť škridlu nech nám už netečie do domu. Ďalej nám majiteľka (konateľka) pani Hegedüsová odmieta vydať stavebný denník a kľuč od domu, ktorý sme jej zverili pri podpise zmluvy. Síce sme jej nevydali ešte nejaké náradie a lešenie v dobrej viere, že budeme mat na ňu nejakú páku, ale moc to nepomáha. Vedel by nám niekto poradiť.

Ďakujem

Neviem, akú konkrétnu pomoc od nás očakávaš. Ak ste mali podpísanú zmluvu a jedna strana si nesplnila povinnosti zo zmluvy, tak ak nie je vôľa na dohodu, tak ti zostáva len súdna cesta....
chandler
04.03.09,13:22
hlavny dovod problemov je zase jeden z tych najednoduchsich, pokus usetrit par korun na stavebnom dozore.
220870
04.03.09,17:09
Klasický príklad dohadzovačov.Zhrabli peniaze za materiál a zľahla sa po nich zem.Práce nechali na najatých robotníkoch.Treba na nich dať trestné oznámenie na súd.Strechu si dajte opraviť nejakej solídnej firme.Rozdiel v sume vymáhajte od tej hegedusovej.Požiadajte súd o zablokovanie majetku a účtov konkrétnej firmi,nech vydajú predbežné nariadenie aby nemohli zo svojim majetkom hýbať. Oprava tak odfláknutej práce môže byť aj dvojnásobne tak drahá ako pôvodný rozpočet.Tú hegedusovú si už v žiadnom prípade na svoj pozemok nepúštajte.Nedodržala termín dva mesiace tak už tam nemá čo hľadať.Veľa štastia na súde.
Antea
05.03.09,05:16
V lete 2008 sme sa rozhodli rekonštruovať svoj rodinný dom. Podpísali sme zmluvu s firmou Besting pani Hegedüsovej. Podľa zmluvy mala rekonštrukcia trvať cca 2 mesiace. Zo začiatku išlo všetko v poriadku. Na rekonštrukcii pracovalo ako kedy 2-5 ľudí čo vyzerali že pracujú pre danú firmu. Avšak postupne sa tam vystriedali ďalšie 3 partie živnostníkov čo pracovali pre firmu Besting na zmluvu a pokúšali sa od nás vymačkať nejaké peniaze pomimo a hlavne popredu aj keď v zmluve bolo dohodnuté že platba bude vždy po dokončení čiastkovej práce. Rekonštrukcia sa stále naťahovala a naťahovala. Pôvodný termín dokončenia bol september 2008. Strecha nebola hotová ani v novembri, bol hotový ledva krov aj to boli tesárske detaily strašne prevedené o murárskych ani nehovoriac. Krov prekryli fóliou čo ma chrániť tepelnú izoláciu podkrovia pred zamočením tak nekvalitne že by nemala svoju funkciu. Folia je sama diera a o správnosti prekrytia v úžľabiach a nadpájania fólie na krokvách ani nehovorím. Spravili aj latovanie na uloženie škridle avšak to je prevedené tak nekvalitne že nie je možné škridlu položiť. Keďže je strecha trosku zložitejšia ako klasické jednoduché A, máme tam jeden vikier a valby. Takzvaný tesári to neboli schopný za cely týždeň opraviť. Nakoniec sa sami priznali že takú strechu ešte nerobili že doteraz robili len také jednoduché sedlové strechy typu A. a keďže chceli pomaly každý deň peniaze, ktoré sme im odmietali dať, keďže nebola práca hotová, zbalili sa a odišli. Následne sme rozviazali zmluvu s firmou Besting. Momentálne sa snažíme od nich získať aspoň nejakú finančnú kompenzáciu za zničený materiál. Mame krivo postavene steny z presných tvárnic a budeme potrebovať zvýšené náklady aby boli opäť rovne. Krov tiež vyzerá ako by ho robila skupina amatérov s motorovou pílou. Parozábrana pod krytinu je úplne na nič, bude ju treba kompletne vymeniť a tak isto latovanie. Takže ďalšie zvýšené náklady na opravu a spevnenie krovu, novu parozábranu, nové latovanie a konečne položiť škridlu nech nám už netečie do domu. Ďalej nám majiteľka (konateľka) pani Hegedüsová odmieta vydať stavebný denník a kľuč od domu, ktorý sme jej zverili pri podpise zmluvy. Síce sme jej nevydali ešte nejaké náradie a lešenie v dobrej viere, že budeme mat na ňu nejakú páku, ale moc to nepomáha. Vedel by nám niekto poradiť.

Ďakujem
Toto je presný obraz toho prečo som proti zamestnávaniu živnostníkov zo strany firiem. Keď mi záleží na kvalite a samozrejme aj zisku pre firmu, vždy a každých okolností len zamestnancov. Mám lepšie páky ako na živnostníkov. Živnostníci sú jednoducho nespoľahliví keď robia prostredníctvom firmy.
220870
05.03.09,05:31
Toto je presný obraz toho prečo som proti zamestnávaniu živnostníkov zo strany firiem. Keď mi záleží na kvalite a samozrejme aj zisku pre firmu, vždy a každých okolností len zamestnancov. Mám lepšie páky ako na živnostníkov. Živnostníci sú jednoducho nespoľahliví keď robia prostredníctvom firmy.
Za toto nemôžu živnostníci ale podvodník hegedušová a každý kto sa dá takto ľahko napáliť.Neurážajte živnostníkov ,drtivá väčšina sú to poctivý chlapi ktorý ovládajú svoje remeslo a makajú od nevidí do nevidím.na živnosti sú preto lebo ich nenežraný majitelia nedokázali zaplaťiť.A ak vám nie sú povôli živnostníci nabudúce si dajte postaviť RD Váhostavu, potom sa budete čudovať čo za idiotov tam zamestnávajú.Podobne ako absolútna väčšina trochu väčších stavebných firiem, zamestnávajú z 90% neschopných alkoholikov a nevyučených tváriacich sa ako majstri sveta.Ešte ste asi nikdy neboli na stavbe .
Braňo
05.03.09,05:46
Tie fotky nenaznačujú, že sa jedná o poctivú prácu od odborníkov....
Antea
05.03.09,05:47
Za toto nemôžu živnostníci ale podvodník hegedušová a každý kto sa dá takto ľahko napáliť.Neurážajte živnostníkov ,drtivá väčšina sú to poctivý chlapi ktorý ovládajú svoje remeslo a makajú od nevidí do nevidím.na živnosti sú preto lebo ich nenežraný majitelia nedokázali zaplaťiť.A ak vám nie sú povôli živnostníci nabudúce si dajte postaviť RD Váhostavu, potom sa budete čudovať čo za idiotov tam zamestnávajú.Podobne ako absolútna väčšina trochu väčších stavebných firiem, zamestnávajú z 90% neschopných alkoholikov a nevyučených tváriacich sa ako majstri sveta.Ešte ste asi nikdy neboli na stavbe .
Videla som v Blave čo postavil Váhostav - kancelárie. Na máloktorej stavbe je taký priebežný poriadok ako bol tam. A že Váhostavu robia živnostníci to je tiež pravda. Nie som proti živnostníkom, som proti tomu aby firmy takýmto spôsobom zdierali ľudí a donútili si ten živnostenský list vybaviviť, namiesto toho aby im ako zamestnancom poskytli všetko čo im prináleží.
r.galovic
05.03.09,06:53
Ahoj.
Tak teda musím sa priznať, že po zhliadnutí fotografií mi prišlo trochu nevoľno.
Toľko zbabraných detailov realizovaných absolútnymi neodborníkmi na tesárske konštrukcie som snáď ešte vo svojej praxi nevidel.
Musím ale konštatovať, že určitý podiel na tomto stave nesiete aj vy. Bolo to tu už spomenuté, a bohužiaľ musím potvrdiť aj to, že vo výstavbe rodinných domov využívané minimálne. Nezávislý stavebný dozor. Keď už si stavebník sám nevie ustrážiť odbornosť vedenia výstavby a zhotovovania stavebných konštrukcií, tak potom kto? Dodávateľská firma? Pche !!!
Každému v budúcnosti odporúčam, aby pri výbere dodávateľskej firmy nebola cena na prvom mieste.
1. Referencie a odporúčania
2. Veľkosť firmy, počet zamestnancov, právna forma,
3. Celkový dojem z jednania
4. Cena

A samozrejme stavebný dozor, stavebný dozor, stavebný dozor !!!
Mirkaporada
21.08.09,08:20
Nám Ing. Hegedüsová robila rekonštrukciu strechy rodinného domu a všetko bolo v poriadku.
Bohužiaľ mala asi smolu, že natrafila na skupinu babrákov, ktorí sa vydávali za tesárov, ale do skutočných tesárov mali ďaleko.
ski555
21.08.09,17:24
s tými živnostníkmi to určite nebolo zle myslené,iste aj oni mali nejaké dohody s danou firmou,dosť možné,že sa na to radšej včas vykašlali a doplatil investor
marleau
17.10.11,18:30
No rád by som videl tú robotu,jednu aj druhú.
Už to tu napíšem po x-týkrát - zmrzlinári,ja sa vám tiež nemiešam do roboty.
ciners
17.10.11,19:03
No rád by som videl tú robotu,jednu aj druhú.
Už to tu napíšem po x-týkrát - zmrzlinári,ja sa vám tiež nemiešam do roboty.
Toto by malo normalne poriesit trhove prostredie. Lenze ked sa na domek clovek zadlzi na 30 rokov, tak vzdy rozhoduje cena. A v slubotechne a zavadzani su zmrlinari daleko daleko pred stavarmi.
220870
17.10.11,19:07
Dlho by som rátal.vieš koľko takých stavebných fa poznám.A darí sa im .Starý ľudia vraveli že peniaze sa nezábajú rukami ,ale jazykom.
marcuso
18.10.11,14:14
to je velmi zjednodusene povedane, kazda firma si moze zmluvne zaviazat zivnostnika na prace, a zivnostnik ruci celym svojim majetkom ak nieco pokazi, kym zamestnanec iba do 4 nasobku svojho platu. Kvalita odvedenej prace nezalezi na tom ci ide o zamestnanca alebo zivnostnika. Staci uzavriet so zivnostnikom dobru mandatnu zmluvu, vyhovujucu obidvom stranam a vzajomna spokojnost je uplne rovnaka ako so zamestnancom. Sam takto pracujem. A s tym ziskom ... ten zivnostnik moze firmu stat aj menej ako zamestnanec.
mussu
16.10.12,13:50
Dobry den

Chcel by som Vas informovat o jednom zaujimavom pripade ohladom pani Ing. Kvetoslavy Hegedusovej, ktory sa mi
dnes stal. Pred dvomi rokmi som uzavrel PZP na osobny automobil Skoda
Fabia v poistovni Kooperativa. Sumu 83 EUR na cely rok som zaplatil a
vsetko bolo v poriadku. Na dalsi rok som chcel zaplatit poistku znovu,
tak som sa vybral 19.11.2011 na pobocku v obchodnom dome Polus v
Bratislave. V tom case tam pracovala jedna mila zhovorciva pani (Ing.
Kvetoslava Hegedusova), ktora prijala sumu 83 EUR, vystavila mi
potvrdenie o zaplateni a moje auto bolo znovu poistene a ja som bol
spokojny. Avsak po dalsom roku som sa rozhodol auto predat. Auto som
predal minuly tyzden a dnes som chcel ist zrusit poitsku. Ked som
prisiel do pobocky v Poluse opat (16.10.12) dalsia pani, ktora tam
pracovala mi oznamila ze mam cely rok nedoplatok za poistenie za cely
minuly rok. Opytala sa ma, kto prijimal peniaze. Tak som pani H.
opisal a samozrejme ze pani za stolom hned vedela, ze ide o pani
Hegedusovu. Oznamila mi ze pani Hegedusova tam uz nepracuje a
spolocnost Kooperitva ju "nahana" a vraj pravdepodobne vedu voci nej
trestne konanie. Vraj nie som prvy kto prisiel s tym, ze bol pani H.
podvedeny. Cize pani Hegedusova prijimala na pobocke Kooperativy sumy
za positky a nenahadzovala ich do systemu, ale do vlastneho vrecka. Takze na tuto milo vyzerajucu, ukecanu pani si treba dat velky pozor.