Laura1
22.06.05,09:59
Zdravím Vás,
prosím, poraďte mi:
Mám robiť JÚ pre masiareň, pre platcu DPH ,4 zamestanci,kniha jázd. Faktúry zo zahraničia.
Podnikateľ tvrdí, že predchádzajúci účtovník to robil za tisícku mesačne.
V tom všetky výkazy pre poisť, DPH atď. Mne sa to zdá strašne málo.

Okrem toho som predtým nerobila predajňu, trochu sa bojím. Ak z Vás niekto robí niečo také v programe POHODA KOMPLET, prosím o súkromnú správu, zatiaľ skúšam sklad, zásoby, príjemky, výdajky podľa príručky.

Ešte niečo: ak začnem účtovať od júna, podľa mňa je najlepšie všetko nahodiť od januára, aby som to mala jednoduchšie pri ročnej uzávierke.
Neviem si predstaviť, čo všetko si musím pýtať - aké podklady. So starým účtovníkom sa nestretnem, jedine z jeho počítača mi dajú nejaké výstupy.

Každá pomoc sa mi zíde. Ďakujem
Laura
Vladimír Ozimý
23.06.05,13:39
no za tisicku mesacne by som mu to robil ak by mal tak 500 poloziek rocne...inak by som sa nanho ani nepozrel...a to len za uctovnictvo...vykazy do poistovni zvlast atd. ale to nie je moj obor
Heni
23.06.05,13:43
mne sa tá tisícka tiež nevidí... leda tak tisícka na týždeň.... ale mesačne za toto všetko? niekde sa tu už preberalo, koľko pýtať a podľa toho by len čisto za zamestnancov bolo málo tá tisícka...

ja by som si tiež ponahadzovala už od januára... veď ináč ako chceš urobiť v tvojom PC a tvojom programe tú uzávierku...
Johanka
23.06.05,14:07
Tá tisícka je dobrá za mzdy. A účtovania obchodu sa neboj.
cacka
23.06.05,16:58
Ja robím obchod-potraviny, platca DPH, 3 zamestnanci za 5.000,- mesačne. Za jeden mesiac zaplním 1 celý šanon dokladmi.
ondrejvla
23.06.05,17:10
Laura1, veď sa oceň! Prečo by si to mala robiť za almužnu?! V žiadnom prípade s tým nesúhlas! Alebo je to tvoja veľmi blízka rodina?
Janka6685
24.06.05,05:08
A koľko by ste reálne pýtali, kebyže robíte JÚ neplatcovi DPH, mzdy pre 5 zamestnancov, všetky papierovačky ohľadom zdravotky, sociálky, daňovému úradu, prišlé faktúry (ale len 2-3 mesačne), vyšlú f len jednu za mes., daňové priznania, pripravujete podklady na žiadosť o poskytnutie príspevku na znevýhodneného uchádzača,.............................= proste všetko, ako by to bola vaša firma v ktorej ste jediný
ANNA
24.06.05,05:19
Viem, že v niektorých prípadoch sa ľahko hovorí o tom, aby si chcela viac. Ak niekto len začína a nemá stálych klientom je každá koruna dobrá. Ale zober to s iného pohľadu. Okolo dokladov, čo si uviedla budeš robiť v mesiaci pomerne veľa. A to vôbec nemyslím na sklad. Tak si musíš rozmyslieť či stojí za to toľko roboty za takú sumu. Skús mu povedať, že za takú sumu to nie je možné robiť, nech radšej zostane pri pôvodnom účtovníkovi. ( A ten tiež asi vie prečo s ním konči )
Po čase uznáš, že radšej mať o tisícku menej a pokojne spávať ako sa za túto tisícku stresovať a naháňať.
K cene tu toho bolo písané veľmi veľa tak si skús pozrieť, záleží aj na lokalite odkiaľ si.
Ale tú tisícku by som určite niekoľko krát násobila.
Jara
24.06.05,06:15
Laura, ja by som si pýtala ročné výkazy a daňové priznanie za rok 2004 a výkazy DPH ktoré už boli tohto roku predložené, aby som vedela či boli OK a netreba robiť opravné a potom by som účtovala všetko od januára. Inak nemôžeš urobiť ročnú uzávierku. Pýtala by som si spätne zaplatiť od januára, pretože ty tak musíš robiť a nebrala by som v úvahu to čo niekto v tomto roku robil. V konečnom dôsledku by si iste ani nebola spokojná s takým polovičatým daňovým priznaním. No a alebo ti zaplatí, alebo radšej daj ruky preč...
Laura1
24.06.05,07:28
Ďakujem za odpovede,
ja som vedela, že tisícka je strašne málo. Možno nájdem doklad od starého účtovníka na tisícku, ale ktovie, koľko dostal v naturáliách, keď ide o masiareň.
Máme sa stretnúť, musím vidieť, koľko toho je, potom uvidím.
Stav zásob, sklad, faktúry prijaté, predaj som už skúšala v programe, ide to celkom dobre.
Zdravím , Laura