tttt
21.02.09,14:37
Dobry den. Pomozte mi, prosim, vysporiadat sa s prispevkom zamestnavatela zo socialneho fondu na DDS.
Zamestnavatel ma v kolektivnej zmluve dohodnute, ze prispieva zamestnancom na DDS z fondu zamestnavatela 5€ a zo socialneho fondu dalsich 5€. Povazuje sa prispevok zo socialneho fondu za prispevok zamestnavatela, alebo zamestnanca?
SW (softip) po zadani prispevku zo soc.fondu vykazuje danu sumu na vyplatnej paske ako nepenazny prijem a na diskete pre DDS ako prispevok zamestnanca.
Ak bude na diskete pre DDS prispevok zo SF oznaceny za prispevok zamestnanca, prislusna DDS zauctuje prispevok na stranu zamestnanca spolu s jeho skutocnym prispevkom, potom na konci roka vystavi potvrdenie o zaplatenych prispevkoch zamestnanca ako 5€ (SF) + skutocny prispevok zamestnanca zrazany zo mzdy, napr. 6€, t.j. (5+6)*12. Zamestnavatel vsak na POTVRDENI uvedie v r. 09 skutocne zrazene prispevky na dds, t.j. len 6*12. Aka suma sa potom pouzije pre znizenie danoveho zakladu?
Co s tym? O aky § sa opierat?
Lanaj
21.02.09,16:24
Mala som taký istý problém, tak som napísala dopyt na daňový úrad a napísali mi, že sa jedná o príspevok zamestnanca, a teda si ho môže uplatniť aj ako nezdaniteľnú čiastku. Tiež mám SW Softip - robí to tak, ako bola odpoveď od daniarov.
tttt
22.02.09,12:17
Dakujem, mohla by som pripadne poprosit preposlat mi Vas dotaz na DU a ich odpoved ? Aka suma je potom uvedena v potvrdeni o prijmoch zo zav. cinn....ako zrazene prispevky, 5+6, ci len 5?