evitas
21.02.09,15:00
Ahoj. Ja by som uvítala od všetkých šikúl rady a nápady ako vyrobiť prútené gule. Viem, že sa robia napr. z vŕbového prútia. Mne to ale vôbec nedrží pokope a tvar gule to nemá ani zďaleka. Korbáče mi idú a tie sa mi na prvý pohľad zdajú zložitejšie. Teším sa na Vaše nápady.
Dáša_
21.02.09,14:19
ja som nerobila z prutia ale z pedigu. Tato je iba taka odfláknutá, ale v pohode drží. Robila som na balóne a na mokro -teda prút som mala riadne namočený, aby sa nelámal.
Ale s prútim neviem poradiť.
evitas
21.02.09,14:41
Presne také niečo som myslela, ale teda z toho prútia. Dnes som si bola nazbierať krásnej oranžovej vŕby, nie sú to až také dlhé konáre, skôr krátke. Len neviem či sa to na niečo namotáva, alebo len tak "na kolene". Napríklad robia sa tiež z bavlnky ako vianočná dekorácia, ale tie sa namočia do lepu a namotávajú na balón, ktorý potom po zaschnutí treba prasknúť a zostane len pekná guľa.
Dáša_
21.02.09,14:51
hm, ked máš tie konáriky krátke, tak to ide ťažko. Lebo máš samé konce.

A treba to aj krížiť - nie tak ako tie vianočné gule tam iba namotávaš, tu musíš isť raz dole, raz hore, aby to držalo tvar. A namotávaš samozrejme na balone.
Inak, ja som videla takéto gule ale z révy - tá je dosť dlhá.

Keby si chcela toto vyskúšať, tak ti môžem poslať par prútov v obálke.
evitas
22.02.09,19:36
Vidím, že Ta bavia rôzne kreatívne práce. Ja si tiež rada krátim čas, alebo skôr sa vyžívam v tom, že mám chvíľu času na tieto veci, okrem každodenných domácich prác. Keď mi malá vyzdravie, pôjdeme na prechádzku a skúsime pohľadať klasickú smutnú vŕbu, tá má dlhé konáre. Alebo kučeravú, vraj to lepšie drží, keď je to postáčané. Do Veľkej Noci času dosť. Voľačo už len vyrobíme. Tento týždeň sme vyrábali sádrovú zeleninu a ovocie. Mali sme požičané silikónové formy. Už sme s tým skončili, lebo baba moja bola zmalovaná až po lakte. Má len dva roky, tak ona len väčšinou len pozerá, čo tá mati stvára. A ja sa hrám. Aj tak veľmi pekne Ďakujem. Určite dám vedieť ako sa nám darí s guľami.