Mikolajova
22.06.05,10:12
Ahojte, chcela by som sa este s Vami poradit ohladom jednej veci. Ak zamestnanec je vyslany na prac. cestu a cesta v prvom dni trva 6 hodin v druhom trva 5 hodin v tuzemsku 2 hodiny v zahranici a 6 hodin v tuzemsku v ramci jedneho dna aku nahradu mu dat za tuzemsku prac. cestu. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Dakujem
Mikolajova
22.06.05,11:46
Naozaj nikto nevie poradit?
Chobot
22.06.05,12:12
Nenapísala si, kde je v ten prvý deň - tuzemsko alebo zahranicie. Ten druhý den má 80 sk za pásmo 5-12 hodín, lebo spolu bol 11 hodín na ceste plus 25% nároku z príslusnej krajiny (cesta do 6 hodín).
Mikolajova
22.06.05,12:21
Takze neposudzuje sa kazda cast pracovnej samoste ale sa jednotlive casy scitavajú? Ten prvy den je tuzemsko.
Chobot
22.06.05,12:46
Neposudzujú sa samostatne, pretoze to vyplýva z § 2 Vymedzenie pojmov, podla ktorého islo o jednu sluzobnú cestu. Otázne je, keby bol vyslaný ráno, na obed by sa vrátil spät (ukoncil by cestu) a po obede by ho znovu vyslali na cestu, tam by som sa skôr priklonil k samostatnému posudzovaniu.

Obdobne je to v prípade zahranicnej cesty, ktorá je tranzitná. Zamestnanec napr. cestuje do FR - nástup na cestu je 5:00, AT prejde za 4 hodiny, v DE strávi 11 hodín a o 20:00 je vo FR. Berie sa to ako jedna cesta, nie ako tri cesty. Náhrada mu patrí vtedy podla krajiny, v ktorej strávil najviac casu, t.j. DE. Dostal by celodenné diety vo výske platnej pre DE.

Takze ja by som to spocítal. Ak by zamestnanec namietal, tak nech ti urobi opacný vyklad zakona a ak ta presvedci, tak je dobrý.
Mikolajova
23.06.05,06:30
Takze este raz sa spytam je vyslany na prac.cestu uz dajme tomu vo štvrtok o 16:30, kde pracovna cesta trva aj na druhy den. Druhy den rano o 6 hodine cestuje do Rakuska, kde sa zdrzí 2 hodiny a potom zase ide na Slovensko, kde zase pokracuje v ceste a ta prac. cesta trva cca 9 hodin. Takze scitat v druhom dni cas prac. cesty v tuzemsku 6 + 9 t.j. 15 hodin takze mal by dostat 122 Sk Dá sa táto suma este nejak krátit?
Mikolajova
24.06.05,09:24
Vie mi este niekto napisat svoj nazor pripadne svoju skusenost?
Chobot
24.06.05,09:39
Krátit by sa dala v zmysle zákona jedine vtedy, ak by ste mu zabezpecili ciastocne alebo celodenné stravovanie (napr. ranajky v rámci ubytovania).

To scítanie casu by som este uviedol na inom príklade. O 4:00 vyslete napr. z PP pracovníka do HU, aby nieco prevzal, odviezol to do Brna a vrátil sa spät. Cize pôjde 6 hodín do HU, potom 5 hodín z HU do CZ a nakoniec 6 hodín spät. Ak by si to nescítala, tak by si mu dala stravné ako za 3 cesty od 5 do 12 h.- 3x80=240 SK? Ale to by dostal viac, nez je celodenný nárok stravného a to by asi nebolo v súlade so zákonom.
Mikolajova
24.06.05,10:27
Dakujem pekne za názorny príklad. Uz som to pochopila.
rumanova
23.09.05,06:59
ja mam otazku - ako sa vysporiadam z pracovnou cestou ktora zacala
1den v Presove o 16.00, to BA, tu zamestnanec prespal,
2 den o 9:45 pokracovala do Brna a v ten isty den o 15.30 uz prechadzala hranice SR aby sa o 00:15 vratila do Presova.

Ako jej spravne vypocitam cestovne nahrady - kedze v SR bola druhy den nad 18 hodin a v CR do 5 hodin.
Vdaka
KEJKA
23.09.05,07:06
ja mam otazku - ako sa vysporiadam z pracovnou cestou ktora zacala
1den v Presove o 16.00, to BA, tu zamestnanec prespal,
2 den o 9:45 pokracovala do Brna a v ten isty den o 15.30 uz prechadzala hranice SR aby sa o 00:15 vratila do Presova.

Ako jej spravne vypocitam cestovne nahrady - kedze v SR bola druhy den nad 18 hodin a v CR do 5 hodin.
Vdaka
9:45 a v ten isty den o 15.30 ....... to je do 6 hodín, nie do 5 hodín.
1. den 80,- Sk
2. den ak do 5 hodín, tak len stravne 188,- Sk pre SR
ale je tam skoro 6 hodín tak 25 % stravné pre ČR, za SR už by som by som dala 75% stravného z celodennej pre SR.
rumanova
23.09.05,07:26
jasne zahranicna do 6, som v strese...
dakujem moc
AntekaK
26.09.05,07:44
Ahojte, chcela by som sa poradiť s Vami ohľadom stravného. Naši zamestnanci sa stravujú v školskej jedálni, cena stravenky je 52,-. Preplácame im 29,- na základe faktúry, ktorú vystavia v školskej jedálni, vykazujú skutočne odstravované náklady za zamestnancov.
Zamestnanec išiel na pracovnú cestu, na cestovnom príkaze si vyúčtoval stravné 80,- (pásmo 5-12hodín), ale zistila som, že na ten deň si neodhlásil obed v ŠJ. Viem, že nemôže mať stravné aj v jedálni aj vyúčtované, má nárok na doplnatenie rozdielu?
Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ďakujem.
durisovad
26.09.05,07:57
Ja by som zamestnancovi dala na vyber - diety alebo obed v skolskej jedalni. Ziadne "doplacanie" by som nerobila.