corydoras
22.06.05,10:23
Mojím snom bolo otvoriť si malé pohostinstvo.Finančné prostriedky
v podstate nemám. Ako na to?
Som vďačný za každú radu.
adam
05.07.05,16:32
"Bez penez, do hospody nelez" Je to české porekadlo, ale myslím, že i v tomto prípade jednoznačne platí. Zriadenie pohostinstva chce nemalý kapitál...:-(
ondrejvla
05.07.05,16:49
Mojím snom bolo otvoriť si malé pohostinstvo.Finančné prostriedky
v podstate nemám. Ako na to?
Som vďačný za každú radu.
?????????
Teraz neviem, čo chceš? Pôžičku, alebo ženu s kapitálom?
Ak pôžičku, tak banky ponúkajú, treba sa informovať. Ak ženu s kapitálom, tak si mal ísť do rubriky inzercia.
lenkak
05.07.05,18:35
Treba niečo skúsiť vybaviť u obch. partnerov, napr. budete čapovať pivo od tej a tej firmy a ona Ti za to poskytne výčap. Len už pivo a sudy si musíš zaplatiť.
adam
05.07.05,18:48
Treba niečo skúsiť vybaviť u obch. partnerov, napr. budete čapovať pivo od tej a tej firmy a ona Ti za to poskytne výčap. Len už pivo a sudy si musíš zaplatiť.
Lenkak, nejde len o čapovacie zariadenie.Je tam veľa iných vecí, ktoré musia byť na prevádzku pohostinstva ( vnútorné zariadenie-stoly,stoličky,chladiace
zariadenia,.....) aj len samostatná úprava prevádzky prad odobrením od hygieny. To sú dnes obrovské náklady. Ak chce prosperovať musí to mať úroveň, dnes je pohostinstvo, reštaurácia, bufet, bar na každom kroku. Radšej nezačať ako utopiť sa v dlhoch! Ale na druhej strane, jeden nikdy nevie......
lenkak
05.07.05,18:57
Ja viem, ale niečo skúsiť musí, hlavne ak chce. Každé začiatky sú ťažké, alebo vybaviť nejakú pôžičku....., každá pomoc pomôže.
ondrejvla
05.07.05,19:18
Ja viem, ale niečo skúsiť musí, hlavne ak chce. Každé začiatky sú ťažké, alebo vybaviť nejakú pôžičku....., každá pomoc pomôže.
Lenka, myslím si, že ak skutočne chce, tak to skúsi s pôžičkou. Lenže, bolo by dobré, keby si prepočítal, čo všetko ho to bude stáť, včítane úrokov z úveru, prenájmu, tovaru, zamestnancov, energie, poplatkov, zariadenia... No a potom je dôležitá lokalita, aby platil splátky zo zisku, nie z ďalších úverov. Bez kapitálu a dobrej rodiny, alebo priateľov, ktorí ti pomôžu finančnou injekciou sa ťažko začína. I keď odvaha je tiež dobrou devízou!
Želám mu, nech sa rozhodne správne. Ja som mala pocit, že si robí žart, otvoriť krčmu bez peňazí, preto som aj tak reagovala. I keď možno, že to aj tak myslel.
Želám pekný večer všetkým dobrým duchom Porady.
lenkak
05.07.05,19:26
Veľmi dôležitá je tá kalkulácia, my sme začínali takisto bez peňazí, ale vybavili sme si nenávratnú pôžičku od OUP na zriadenie chráneného pracoviska, lebo moja mamina je ZPS. Ale to bolo pred piatimi rokmi, a zdá sa mi, že z toho bolo vylúčené práve pohostinstvo. Ale nie som si istá.
ormika
26.07.06,11:25
Môj klient otvára pohostinstvo. Poraďte prosím, je lepšie ak sa zaregistruje ako platca DPH? Ja viem, že nie je povinný, len by som chcela počuť názory či je to lepšie, alebo nie. Ďakujem
Melnick
26.07.06,11:49
Môj klient otvára pohostinstvo. Poraďte prosím, je lepšie ak sa zaregistruje ako platca DPH? Ja viem, že nie je povinný, len by som chcela počuť názory či je to lepšie, alebo nie. Ďakujem
Neregistrovať pokiaľ mu to nevyplynie zo zákona. Pohostinstvo má strašne nízku réžiu, na odpis DPH v podstate nič ,čiže vždy iba povinnosť odviesť DPH .Nikdy som nemala odpočet. Otázne je to v začiatkoch podnikania,neviem čo všetko si chce uplatniť na odpočet, ale aj tak by som veľmi uvažovala.:cool:
ormika
26.07.06,11:58
hmmm.. ďakujem za odpoveď. Klient tu práve bol a chce byť platca DPH, tak už sme vypísali papiere na daňový úrad. No veď všetko čo ide a prosperuje, tak každý z toho vždy odvádza DPH. Teda aspoň čo ja mám klientov, tak je veľmi málo takých čo majú nadmerné odpočty. A ešte by ma zaujímalo, on ako občan kúpil spolu s manželkou budovu - obdivaja sú na liste vlastníctva (tiež tam bolo pohostinstvo), teraz ju opravujú a manželka mu dala súhlas že tam môže podnikať. Ako náklady na budovu dať do účtovníctva, resp. môže si ich dať? Má vložiť budovu do majetku?
Vďaka.