Lusilka
21.02.09,17:35
Ahojte poradaci,
rozhodla som sa, ze si zalozil zivnost a uz dost dlho na tom pracujem. Ide o mobilny stanok a zivnost v oblasti rychleho obcerstvenia. Detaily vlastne nie su podstatne. Uz dlho si citam vase prispevky a velmi vela som sa vdaka nim naucila a nepredstavujem si to ako hurvinek valku. Najma vdaka Lenkek som si vypracovala HCCP, pripravila som sa naozaj takmer na vsetko - hygienicke opatrenia ako gumene rukavice, nastroje, manipulacia penazi oddelena od manipulacie s potravinami atd. Ale ked som zavolala na Urad verejneho zdravotnictva Bratislava, aby som si overila detaily, byrokraticky znejuca pani mi povedala, ze mi mobilny stanok nepovolia, lebo nie som pripojena na mestsky vodovod a kanalizaciu. Samozrejme, som argumentovala, ze to vyriesim, ako vela inych stankov, kanistrom s vodou a ze existuje velmi vela stankov (pecene gastany a zemiaky atd.), ktore to nemaju vyriesene a napriek tomu v pohode funguju. Odpoved bola: nie. To ma naozaj sokovala, lebo som cakala prekazky, ale nie zamietnutie po telefone bez toho, aby chceli vidiet stanok a zaujimali sa o podrobnosti nedajboze sa snazili najst vyhovujuce riesenie. V bezmocnosti som sa rozhodla zaregistrovat konecne na porade a poprosit vas o radu, co s tym. Ja mam v plane tieto kroky: ist osobne za veducou odboru vyzivy (obist pani, ktora si ulahcuje pracu po telefone) a ked to nepomoze (cakam podobny pristup), obratit sa na ministerstvo zdravotnictva a ministerstvo prace a soc. veci a objasnit im, ze darmo budu pripravovat ulavy pre zivnostnikov a rozdavat prispevky, urady tohto typu vas jednoducho zastavia a koniec. Toto je podpora podnikania?
Zivnost, ktoru si chcem rozbehnut nie je nic nove, uz roky funguje v krajinach EU (zariadenie bude kupene odtial), aj som tym argumentovala, ze ako mozeme mat prisnejsie normy ako napr. Francuzi...pani na urade nediskutovala. PARADOX je, ze mame prisnejsie hygien. normy ako v inych krajinach EU, ale co sa tyka hygieny v praxi - hlavne rychleho obcerstvenia, sme na tom jednoznacne horsie. Tak niekde je asi problem. Vidim to ako len byrokraticke prekazky a ziadnu ochotu hladat riesenie. Som sklamana, ale nevzdam sa. Ak mate nejaky napad, co s tym, velmi ma potesite. Prepacte sa dlhy prispevok (to je tym sklamanim).:(