Júlia Tanečková
21.02.09,20:23
Mám problém s mojím bratom. Je to alkoholik, nezamestnaný. Spolu s manželom a deťmi žijem s ním v dome. Dom je síce napísaný na mňa, ale aj tak tam býva, lebo tam žil už predtým. Bývame tam z dôvodu, že sme tú nehnuteľnosť zdedili a aj opravili. On zdedil, respektíve bola na neho prepísaná iná nehnuteľnosť, ale predtým žil v tom dome, má tam stále trvalý pobyt.
Skoro stále-každý deň je opitý, vulgárny a hnevá ma, že to hlavne vidia naše 2 malé deti :mad:
Je nejaká cesta ako ho stadiaľ dostanem?
My kam ísť nemám, ja som doma na materskej,pracuje len manžel a všetky úspory išli do opravy toho domu.
Mária27
21.02.09,20:28
Požiadajte ho o vysťahovanie sa. Ak nesúhlasí, domáhajte sa súdne. Keďže zdedil inú nehnuteľnosť, môže ísť bývať tam, predať ju a kúpiť si niečo, ísť do podnájmu a pod.
Na trvalom pobyte nezáleží, ten mu môžete zrušiť.
arizona
22.02.09,05:16
Pobaliť jeho "caky-paky",zrušiť trvalý pobyt a poslať domov!
Veď má kde,nie?

Prečo by si sa mu mala starať o pohodlíčko,ak si to nevie vážiť, hoci býva u Teba? To, že má u Vás trvalý pobyt ťa k ničomu nezaväzuje...
Júlia Tanečková
22.02.09,13:32
Už sme mu vraveli aby odišiel, ale nereagoval. Preto sa chcem opýtať, či by sme mohli napríklad zbaliť mu veci, dať mu ich pred dom a vymeniť zámky. Lebo súdne by to asi trvalo dlho, kým by vydali rozhodnutie.
samuelovic
22.02.09,15:17
Si vlastníčka nehnutelnosti Ta a alebo on?
ak Ty vymeň zámku a je to. ak neplatí nájomné, nevlastní aspoň čas tej nehnutelnosti, alebo nemá žiadny iný doklad o nároku na bývanie u Teba (naj. zmluva a lebo iné) je len na Tebe či tam bude alebo nie.
Ak niekto príde ku mne na návštevu neznamená to , že ostane navždy.
Vymeň klúče , zbal mu veci a je to. Možno by som mu pobalil veci z nezaujatým svedkom, aby nepovedal, že si mu niečo ukradla, alebo by som mu ani nebalil, len vymenil klúče a povedal mu kedy si môže pre svoje osobne veci prísť.