alencek
21.02.09,21:05
Mám živnosť a naskytuje sa mi vhodná práca na hlavný prac. pomer. Je možné aj jedno i druhé? Ako je to s platením odvodov, DPH atď?
Ďakujem za odpovede.
veronikasad
22.02.09,11:09
Mám živnosť a naskytuje sa mi vhodná práca na hlavný prac. pomer. Je možné aj jedno i druhé? Ako je to s platením odvodov, DPH atď?
Ďakujem za odpovede.
Uveď prosím celkové príjmy a základ dane za rok 2007 a 2008
alusa783
15.06.11,06:57
ahojte ja mám prestne taku istu otázku je možné aj živnosť aj HPP a ako je to potom z odvodmi do socky a zdravotnej??
najskôr som si myslela že sa to nedá (aj zivnost aj hpp)ale vraj ano
s.r.o.
16.06.11,15:14
nechcem zakladať novú tému tak píšem sem som szčo a popri tom chodím na brigádu cez jednu agentúru tá mi strháva aj daň aká je daň v mojom prípade 20% lebo čo sú nezamestnaní tí majú tak sa mi zdá že nižšiu DPH je to správne a ešte mám ďalšiu otázku podpisoval som u nich taký papier aby mi vracali, neviem či to vracia firma alebo štát ale prvý mesiac mi prišli peniaze DPH späť a posledné mesiace mi nechodia čo mám spraviť?
Tweety
16.06.11,15:20
nechcem zakladať novú tému tak píšem sem som szčo a popri tom chodím na brigádu cez jednu agentúru tá mi strháva aj daň aká je daň v mojom prípade 20% lebo čo sú nezamestnaní tí majú tak sa mi zdá že nižšiu DPH je to správne a ešte mám ďalšiu otázku podpisoval som u nich taký papier aby mi vracali, neviem či to vracia firma alebo štát ale prvý mesiac mi prišli peniaze DPH späť a posledné mesiace mi nechodia čo mám spraviť?
Ak chodíš na brigádu, určite máš podpísanú nejakú dohodu, je to teda príjem zo závislej činnosti zdaňovaný 19% daňou zo ZČ- nie 20% dph, ako uvádzaš. Ten papier, ktorý si podpísal, je Vyhlásenie k zdaneniu, na jeho základe nechodia peniaze späť, ale priamo z odmeny je uplatená Nezdaniteľná časť ZD.