OIO
21.02.09,21:11
Dobrý deň, potrebujem pomoc ohľadom injekčnej aplikácie do svalu. Vždy som ihlu zaviedol do svalu, potom trochu ihlu povytiahol a následne aplikoval liek. Pred časom mi však známi ktorý užíval rovnaký liek povedal že pred zatlačením na piest striekačky je potrebné zľahka natiahnuť do striekačky (keď už je zavedená do svalu) aby som zistil či som nenarazil na žilu. Ak sa v striekačke objaví kvapka krvi mám ju vytiahnuť a aplikáciu po výmene ihly presunúť na iné miesto. Som z toho trochu zmätený. Nikde na nete som o tom nenašiel zmienku. Aplikujem liek správne.
Vopred Ďakujem
JankaO
21.02.09,20:27
Známy má pravdu. Potvrdia Vám to v každej ambulancii.
buchač
22.02.09,09:49
Dobrý deň, potrebujem pomoc ohľadom injekčnej aplikácie do svalu. Vždy som ihlu zaviedol do svalu, potom trochu ihlu povytiahol a následne aplikoval liek. Pred časom mi však známi ktorý užíval rovnaký liek povedal že pred zatlačením na piest striekačky je potrebné zľahka natiahnuť do striekačky (keď už je zavedená do svalu) aby som zistil či som nenarazil na žilu. Ak sa v striekačke objaví kvapka krvi mám ju vytiahnuť a aplikáciu po výmene ihly presunúť na iné miesto. Som z toho trochu zmätený. Nikde na nete som o tom nenašiel zmienku. Aplikujem liek správne.
Vopred Ďakujem


Nikde na nete som o tom nenašiel zmienku.?????

http://www.steroidy.host.sk/News/inject.html

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=aplik%C3%A1cie+do+svalu.&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8


Juraj
OIO
22.02.09,19:58
Juraj
ten odkaz na google to som tam zadal aj ja a tak ako aj na tvojom odkaze tam nieje o mnou spomínanom probléme zmienka.
Druhý odkaz som našiel aj ja. Pre mňa je to nedôveryhodný zdroj.
Dík za odpovede. Teraz som múdrejší. Neviem síce aké následky mohli nastať ak by som to nerobil ale už to budem robiť aj s kontrolou.
JankaO
22.02.09,20:22
Juraj
ten odkaz na google to som tam zadal aj ja a tak ako aj na tvojom odkaze tam nieje o mnou spomínanom probléme zmienka.
Druhý odkaz som našiel aj ja. Pre mňa je to nedôveryhodný zdroj.
Dík za odpovede. Teraz som múdrejší. Neviem síce aké následky mohli nastať ak by som to nerobil ale už to budem robiť aj s kontrolou.
Niektoré lieky, hlavne na báze olejovitých látok, sa musia aplikovať prísne do svalu. Pri aplikácii do žily by mohli nastať komplikácie. Preto je nutné pri injekciách intra muskulárnych - t.j. do svalu, sa presvedčiť, či ihla sa nenachádza v žile. A to tak, ako odporučil Váš známy.
syrik
23.02.09,07:45
A to komu picháš injekciu???
pasuliatko
23.02.09,15:36
ak aspiruješ (nasaješ) krv do injekčnej striekačky je potrebné vytiahnúť ihlu a vymeniť roztok lebo ak je už v ňom krv sa nesmie podať.thak je to aj pri iných injekciách,
Charon
24.02.09,06:14
ak aspiruješ (nasaješ) krv do injekčnej striekačky je potrebné vytiahnúť ihlu a vymeniť roztok lebo ak je už v ňom krv sa nesmie podať.thak je to aj pri iných injekciách,

Možno je moja info nesprávna, ale môžem použiť roztok aj po natiahnutí krvi, lebo je to moja krv a niektoré látky sa NESMÚ podať do krvného obehu, lebo by mohli spôsobiť poškodenie organizmu. Moju krv (kvapku) do svalu môžem bez problémov aplikovať, bez ujmy na zdraví. Napr. Vakcína proti chrípke aplikovaná do žili môže spôsobiť vážnu reakciu.
syrik
24.02.09,07:18
Možno je moja info nesprávna, ale môžem použiť roztok aj po natiahnutí krvi, lebo je to moja krv a niektoré látky sa NESMÚ podať do krvného obehu, lebo by mohli spôsobiť poškodenie organizmu. Moju krv (kvapku) do svalu môžem bez problémov aplikovať, bez ujmy na zdraví. Napr. Vakcína proti chrípke aplikovaná do žili môže spôsobiť vážnu reakciu.


Treba dávať pozor,čo je napísané na škatuľke ampuliek....sú lieky,ktoré sa nesmú podávať do svalu, môžu spôsobiť aj odumretie svalstva,už sa stal taký prípad a sú lieky,ktoré sa nesmú aplikovať do žily,lebo môžu spôsobiť až smrť...keď nasaješ pri intramuskulárnej injekcii do striekačky krv, znamená to,že si napichol cievu...vtedy stačí povytiahnuť ihlu,skúsiť opäť aspirovať a ak tam krv nebude, môže sa aplikovať...ale rozhodne by to mal robiť vyškolený zdravotnícky pracovník a nie laik !!!!!!!
Charon
24.02.09,07:53
môže sa aplikovať...ale rozhodne by to mal robiť vyškolený zdravotnícky pracovník a nie laik !!!!!!!

Úplne súhlasím. Ale ... som laik a mám za sebou vyše 500 aplikácií do svalu ... nie vždy je možné využiť vyškolený zdravotník. Ale minimálne školenie odborníkom, aké som absolvoval ...
syrik
24.02.09,08:00
Úplne súhlasím. Ale ... som laik a mám za sebou vyše 500 aplikácií do svalu ... nie vždy je možné využiť vyškolený zdravotník. Ale minimálne školenie odborníkom, aké som absolvoval ...

Ja Ti poviem,že som zdravotná sestra vyštudovaná, robila som aj v nemocnici,aj keď teraz už robím v úplne inej oblasti...Raz som bola pre ocina vypytať na pohotovosť injekcie od bolesti,nevládal ani chodiť...povedala som,že som zdravotná sestra....no tá lekárka začala po mne hulákať,že keď dostane nejakú alergickú reakciu,mám ho na svedomí...poviem Ti, nemohla som sa na ňu hnevať...a keď ma aj niekto požiada o pichnutie injekcie,urobím to podľa toho,čo to je a či ju už dostal...lebo keby sa mu ozaj niečo stane,nevzala by som si to na zodpovednosť....a to som na to vyškolená...
syrik
24.02.09,08:02
Ono pichnúť injekciu je to najľahšie...tým na Teba neútočím,len hovorím svoj názor...
Charon
24.02.09,08:58
To je samozrejmé. Pri podaní prvých dávok, to bolo pod dohľadom a v nemocnici. Práve z dôvodu možnej alergickej reakcie. A následne je technicky nemožné navštevovať lekára napr. každý druhý deň.
pasuliatko
24.02.09,18:01
Možno je moja info nesprávna, ale môžem použiť roztok aj po natiahnutí krvi, lebo je to moja krv a niektoré látky sa NESMÚ podať do krvného obehu, lebo by mohli spôsobiť poškodenie organizmu. Moju krv (kvapku) do svalu môžem bez problémov aplikovať, bez ujmy na zdraví. Napr. Vakcína proti chrípke aplikovaná do žili môže spôsobiť vážnu reakciu.

vakcína proti chrípke ano lebo je tham vírus chrípky,si prečítaj prélohu čo som pridala, ja chodím na zdravotnú školu a viem,že sa to nesmie podať ked je tham krv.thak nás to učili.:)
syrik
25.02.09,08:14
Teória v škole a prax sú úplne rozdielné...
pasuliatko
25.02.09,18:59
Teória v škole a prax sú úplne rozdielné...

viem ale ja som len napísala čo a ako.a ty sa na mna hneváš?:mee:
syrik
26.02.09,07:13
viem ale ja som len napísala čo a ako.a ty sa na mna hneváš?:mee:

Nie, nehnevám...nemám sa prečo :)
pasuliatko
26.02.09,13:30
Nie, nehnevám...nemám sa prečo :)

lebo mi neodpisuejš na ss :mee: preto sa pytam