plada
21.02.09,21:29
Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou. Tak ako veľa vecí, aj maľovanie je činnosť, ktorú zvládnem sama. Až doteraz sme maľovali na bielo, to znamená, išlo to ľahko a fajn. Teraz dcéra vymyslela zamaľovať farebne. Hovorím si, žiaden problém. V obchode mi poradili kúpiť si pásku, aby som maľovala rovno - myslím rozhranie dvoch farebných stien, ktorú potom dám dole a je to. No poviem Vám, že s páskou išla dolu aj farba:eek:. Takže som musela pomaly maľovať plochým štetcom, no nič moc. A tak sa pýtam, ako maľujete rozhranie dvoch stien, eventuelne stena - strop bez "pravítka":o, poraďte mi, prosím Vás, kto máte s tým skúsenosti. Chystám sa maľovať obývačku, tam by to malo aj nejako vyzerať.
Plada
arizona
22.02.09,05:08
Tiež používame na to krepovú-papierovú pásku.
Nie je s tým žiaden problém.
Asi to chce iba trochu zručnosti. Vyskúšajte si to prípadne na nejakej menšej ploche.
Možno spôsobilo problém aj to, že ste použili inú (silne lepivú)pásku.
durisovad
22.02.09,05:28
Problem mohol vzniknut aj preto, ze sa paska nalepila na stenu, ktora nebola este celkom sucha. Ja som sice nemalovala, maloval nam maliar a pamatam sa, ze tuto skutocnost velmi zdoraznoval.
heka71
22.02.09,06:28
paska sa musi lepit na suchu stenu.je to maskovacia paska,a poriadne pritisnut aby farba nezatekala pod pasku,radsej menej farby na stetec cez pasku.mam s tym skusenost.
plada
22.02.09,07:03
Ďakujem Vám všetkým, asi bola chyba v tom, že stena bola mokrá. Som zvedavá, ako mi to pôjde, potom dám vedieť.
Plada
220870
22.02.09,07:05
Váš problém je v nekvalitnej farbe ktorá bola použitá predtým.Predpokladám že sa jednalo o PRIMALEX alebo podobný šuvix čo sa predáva v obchodoch ako Tesco, Baumax atd.
Sú len dve možnosti ako to urobiť.Buď ten pôvodný náter napenetrujete silným penetrákom( ale v tom prípade prichádzate o prievzdušnosť stien( nedoporučem môžu sa začať tvoriť pliesne) navyše tie penetráky sú tak drahé ako samotná farba.Druhá možnosť je nalepiť na spoj bordúru.
Hľadajte na google pod BORDÚRA.
napr:http://www.as-creation.de/pages/de/faszination/showroom.html?popup=1
Jedná sa o asi 3 až 15 cm hrubú pásku ktorá sa dá prelepiť na spoj.Vypadá to super.
Mám s týmto vašim problémom dosť skúseností. Ak treba poradím.Zopár zásad ako postupovať.Ak páska strháva farbu treba kupovať tú najlacnejšiu Poľskú( Poliaci šetria lepidlom nemá toľko lepidla a preto je na tento problém lepšia ). Pásku je treba pritláčať len ne hrúbku asi 0,5 cm, nie širšie aj keď možno máte kúpenú 5 cm širokú.Treba ju prilepiť samostatne vždy na jednu stenu a hneď premalovať malým plochým štetcom a okamžite dať dolu.Takto postupovať dookola na celej izbe.
Ak budete mať nejakú konkrétnu otázku stačí sa spýtať odpoviem.
osky
22.02.09,12:16
my sme tiez malovali za pomoci pasky a bolo to velmi dobre.
mali sme ale velmi stary nater/hadam aj 20-rocny/ a tak sme cely najprv oskrabali-to bola teda drina,este nas to caka v obyvacke a jednej izbe:mee:,
potom sme oskrabanu stenu natreli penetracnou tekutinou-nemozem suhlasit s tym co sa pise v predoslom-ved to sa dava prave na zabranenie pristupu vlhkosti z vonku do steny,takze to je vlastne na prevenciu proti plesniam,a nie ze sa z toho plesne tvoria!!!,
hoci je to drahe,oplati sa investovat,potrebujete toho malo lebo nanasate len tenku vrstvu-a malovka potom lepsie chyta a drzi pevnejsie viac rokov.

malovali sme na bielo i farebne,ale pri farebnych sme davali pod to tak ci tak biely podklad ako zaklad a az na to farebnu.
paska sa naozaj musi nalepit na dobre vysusenu stenu,a po namalovani miestnosti je dobre ju hned ako nater trosku zavadne,odstranit,pretoze ked to celkom uschne,paska so sebou strhava aj väcsiu plochu ako treba a vzniknu flaky-stalo sa nam to na jednej stene pod plafonom-zatierali sme to malym stetcom,ale nebol to problem.
pouzili sme ju aj na zarubne dveri/ale mame kovove,na drevene neodporucam-ostal mi na nich lep a nicim nejde dolu/a aj na spodny obklad okolo steny/pri podlahe/ a tak som ju po malovani len odstranila a obkladacky nebolo treba drhnut,stacilo ich normalne utriet vlhkou handrickou;):)
220870
22.02.09,15:52
my sme tiez malovali za pomoci pasky a bolo to velmi dobre.
mali sme ale velmi stary nater/hadam aj 20-rocny/ a tak sme cely najprv oskrabali-to bola teda drina,este nas to caka v obyvacke a jednej izbe:mee:,
potom sme oskrabanu stenu natreli penetracnou tekutinou-nemozem suhlasit s tym co sa pise v predoslom-ved to sa dava prave na zabranenie pristupu vlhkosti z vonku do steny,takze to je vlastne na prevenciu proti plesniam,a nie ze sa z toho plesne tvoria!!!,
hoci je to drahe,oplati sa investovat,potrebujete toho malo lebo nanasate len tenku vrstvu-a malovka potom lepsie chyta a drzi pevnejsie viac rokov.

malovali sme na bielo i farebne,ale pri farebnych sme davali pod to tak ci tak biely podklad ako zaklad a az na to farebnu.
paska sa naozaj musi nalepit na dobre vysusenu stenu,a po namalovani miestnosti je dobre ju hned ako nater trosku zavadne,odstranit,pretoze ked to celkom uschne,paska so sebou strhava aj väcsiu plochu ako treba a vzniknu flaky-stalo sa nam to na jednej stene pod plafonom-zatierali sme to malym stetcom,ale nebol to problem.
pouzili sme ju aj na zarubne dveri/ale mame kovove,na drevene neodporucam-ostal mi na nich lep a nicim nejde dolu/a aj na spodny obklad okolo steny/pri podlahe/ a tak som ju po malovani len odstranila a obkladacky nebolo treba drhnut,stacilo ich normalne utriet vlhkou handrickou;):)
Nezavádzajte .Nie je penetrácia ako penetrácia.Je niečo iné panelák a rodinný dom.Predpokladám že ste na penetráciu použili Duvilax.Vplýva na to veľa skutočností.Kvalita farieb používaných pred 20-timi rokmi sa nedá porovnávať s bordelom čo teraz predávajú v Tescu.Pamätáte si niekto že by sa vám olupovala farba zo stien pred 20-rokmi , alebo že by plesniveli.Je to problém posledných rokov , prečo asi?
melbak
22.02.09,16:13
Nezavádzajte .Nie je penetrácia ako penetrácia.Je niečo iné panelák a rodinný dom.Predpokladám že ste na penetráciu použili Duvilax.Vplýva na to veľa skutočností.Kvalita farieb používaných pred 20-timi rokmi sa nedá porovnávať s bordelom čo teraz predávajú v Tescu.Pamätáte si niekto že by sa vám olupovala farba zo stien pred 20-rokmi , alebo že by plesniveli.Je to problém posledných rokov , prečo asi?

mame rozne nazory, no tu je moj, ktory nechcem nikomu vnucovat, ale ja mam rada zmeny, malujem lacnymi natermi (v panelaku ), aj z lidla aj z tesca, farebna tonovacka je tiez z tych lacnejsich, zatial nemam zle skusenosti, pouzivam aj pasku na stenu, dolezite je aby stena , kde sa ma nalepit bola celkom sucha :)
duves
22.02.09,16:32
Váš problém je v nekvalitnej farbe ktorá bola použitá predtým.Predpokladám že sa jednalo o PRIMALEX alebo podobný šuvix čo sa predáva v obchodoch ako Tesco, Baumax atd.

Mno, ja malujem už roky práve tým šuvixom ako nazývaš primalex a nedám nan dopustiť. Ine som neskúšal, no počul som o jednej značke z byvalej juhoslavie, velka reklama okolo toho a stekalo to po stenach ako h...o.
duves
22.02.09,16:42
220870
22.02.09,17:11
Uvidíte po dvoch-troch maľovaniach.
ROBIN111
22.02.09,18:13
...počul som o jednej značke z byvalej juhoslavie, velka reklama okolo toho a stekalo to po stenach ako h...o.To by som ale nedával za vinu farbe.
melbak
04.03.09,13:12
Namiešany šuvix tzv.Primalex tonovany pigmentom z Tesca:
(farby si miešam sam, malujem sam)
http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/198789586444cc5aba1ad28.jpg
Hotovo:
http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/14748825844cc5af4f1f58.jpg

http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/146403961244cc5b2719380.jpg
duves, ja som namalovala tou istou farbou aj potrubie, pekne to splyva s pozadim, nevadi, ze to nie je farba na kov
SofiaV
25.03.09,12:31
Poraďte mi, prosím, prečo sa nám také niečo stalo. Maľovali sme primalexom, ale pôvodne boli steny maľované vápnom. Urobili sa nám fľaky. Je to tým, že je spodná vrstva vápno? Čo s tým máme urobiť aby sa nám netvorili fľaky?
kyblik
25.03.09,13:14
Pred malovanim farbou pouzit penetracny nater. V obchode s farbami Ti poradia.
SofiaV
25.03.09,17:49
Pred malovanim farbou pouzit penetracny nater. V obchode s farbami Ti poradia.

Ďakujem pekne. Vyskúšam.
kyblik
25.03.09,18:15
Ak este mozem poradit donedavna som pouzival ten tenky - interierovy valcek. Raz som vyskusal fasadny - svina stoji dve stovky ale uz malujem iba s tym. Ale penetracny nater musis naniest stetkou...
robin78
26.03.09,05:59
Namiešany šuvix tzv.Primalex tonovany pigmentom z Tesca:
(farby si miešam sam, malujem sam)
http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/198789586444cc5aba1ad28.jpg
Hotovo:
http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/14748825844cc5af4f1f58.jpg

http://forum.annwin.sk/forum/richedit/upload/146403961244cc5b2719380.jpg

:eek:
raz som premalovaval byt kde boli steny modre na bielo a nemozem si pomoct ale po nejakom case co som mal vyslovene negativny pocit z tych modrych stien, proste to vplyvalo na psychiku, boli sme tam traja a u ostatnych tiez podobne pocity, ked sa to domalovalo na bielo uz bolo fajn... zato som prekvapeny :eek:, ze niekto aj maluje na modro, nevedel by som tam asi dlhodobo existovat ...
osky
27.03.09,11:13
:eek:
raz som premalovaval byt kde boli steny modre na bielo a nemozem si pomoct ale po nejakom case co som mal vyslovene negativny pocit z tych modrych stien, proste to vplyvalo na psychiku, boli sme tam traja a u ostatnych tiez podobne pocity, ked sa to domalovalo na bielo uz bolo fajn... zato som prekvapeny :eek:, ze niekto aj maluje na modro, nevedel by som tam asi dlhodobo existovat ...


:confused::confused::confused:
prosim?
ja som mala asi 7 rokov u rodicov modru izbu-stenu belasu aj skrine otapetovane,kopu modrych doplnkov aj obrazkov,lebo zboznujem modru a neposobilo to na mna zle.
teraz ked som odisla,tam byva moja babicka-ma uz 80 rokov,a ziadne negat.pocity.
teraz ako vydata som si vytuzenu farbu dala aj do jedalne a planujem ju aj v kuchyni-je krasna,tiez sme ju skombinovali aj s bielou lebo je to velka plocha aby to bolo trochu rozclenene.
osky
27.03.09,11:25
Nezavádzajte .Nie je penetrácia ako penetrácia.Je niečo iné panelák a rodinný dom.Predpokladám že ste na penetráciu použili Duvilax.Vplýva na to veľa skutočností.Kvalita farieb používaných pred 20-timi rokmi sa nedá porovnávať s bordelom čo teraz predávajú v Tescu.Pamätáte si niekto že by sa vám olupovala farba zo stien pred 20-rokmi , alebo že by plesniveli.Je to problém posledných rokov , prečo asi?

nikoho nezavadzam-nie som ziadny profik tak by som si tu nieco nevymyslala,napisala som ako sme na to isli my.a nebol to ziadny Duvilax.
mam tu teraz aj obal z toho nateru tak to presne popisem-kupili sme to v rakusku ale je tu pisane aj po nasom,tak myslim ze to musi byt dostat kupit aj u nas:
vola sa to KNAUF-tiefengrund,
t.j.zakladny nater hlbkovy/penetracia pre nasiakave podklady/

-pre optimalnu pridrznost obkladoveho lepidla,tmelov atd.,na spevnenie povrchu a regulaciu nasiakavosti,rychloschnuci,difuzne otvoreny,do interieru i exterieru.
pred nanasanim obkladoveho lepidla,tmelu,farebnych naterov tapiet.......to len trochu odcitovane z obalu,je tam toho vela.
je to plastovy kelimok s vrchnakom,objem1 liter.
je tu aj web stranka
www.knauf.sk (http://www.knauf.sk)
stalo to 8,40 eur
dufam ze som trochu pomohla.
co sa toho tyka-farebny odtien sme kupili na slovensku v tescu a aj bielu podkladovu farbu ,zatial sme spokojni.
preco ludia myslia,ze vzdy je kvalitne len to co je totalne predrazene?
vzdy tomu tak nie je,treba skusit.
osky
27.03.09,11:34
Nezavádzajte .Nie je penetrácia ako penetrácia.Je niečo iné panelák a rodinný dom.Predpokladám že ste na penetráciu použili Duvilax.Vplýva na to veľa skutočností.Kvalita farieb používaných pred 20-timi rokmi sa nedá porovnávať s bordelom čo teraz predávajú v Tescu.Pamätáte si niekto že by sa vám olupovala farba zo stien pred 20-rokmi , alebo že by plesniveli.Je to problém posledných rokov , prečo asi?

a co sa toho tyka-ano plesneli,presne tie dvadsatrocne natery.
narobili sme sa ako kone kym sme to oskrabali-3-4 mm hrube sa to olupovalo po kusoch,akysi nater co bol aj trochu mastny ,este i dnes mame v kupelni cierny kut,ale to je aj tym ze tam povodne nedali radiator iba taky fukar,tak sa tam nedrzi stala teplota.kym spravime novu kupelnu,musime to vydrzat.
kazdopadne,ten penetrak je dolezity.