skromny
21.02.09,23:37
zdravim vospolok,

rad by som si objasnil par veci - sme par zijuci v UK, pracujuci tu uz nejaky ten rok. Na Slovensku sa ukazeme raz za cas, trvaly pobyt mame stale tam, neriesim ako je to z danovou rezidenturou - podam priznanie na SK a viac neriesim - chcem mat svaty pokoj). Situacia sa ma nasledovne:
- ja mam prijem len v UK - ja som jasny (danove priznanie typu A, prijmy zadelit do koloniek, vsetko vynate ...)
- priatelka ma prijem v UK plus ma prijem z prenajmu bytu na SK (je zaregistrovana) a tu je kamen urazu - moje predpoklady - danove priznanie typu B, vyhodnejsie su pausalne naklady, otazne ale je ako preukazat prijmy - staci kopia zmluvy, alebo treba vypis uctu z kazdomesacnym prijmom, popripade nejake (t.c. neexeistujuce) prijmove listky...

za kazde nakopnutie spravnym smerom dakujem vopred...
Zoltán Kovács
21.02.09,22:47
zdravim vospolok,

rad by som si objasnil par veci - sme par zijuci v UK, pracujuci tu uz nejaky ten rok. Na Slovensku sa ukazeme raz za cas, trvaly pobyt mame stale tam, neriesim ako je to z danovou rezidenturou - podam priznanie na SK a viac neriesim - chcem mat svaty pokoj). Situacia sa ma nasledovne:
- ja mam prijem len v UK - ja som jasny (danove priznanie typu A, prijmy zadelit do koloniek, vsetko vynate ...)
- priatelka ma prijem v UK plus ma prijem z prenajmu bytu na SK (je zaregistrovana) a tu je kamen urazu - moje predpoklady - danove priznanie typu B, vyhodnejsie su pausalne naklady, otazne ale je ako preukazat prijmy - staci kopia zmluvy, alebo treba vypis uctu z kazdomesacnym prijmom, popripade nejake (t.c. neexeistujuce) prijmove listky...

za kazde nakopnutie spravnym smerom dakujem vopred...

K daňovému priznaniu sa neprikladá žiadný doklad o príjme z prenájmu. Priznáte a to je celé. Doklady je potrebné predložiť až v prípade daňovej kontroly.
skromny
22.02.09,15:32
Dakujem pekne...
skromny
24.02.09,09:21
skusim sa popytat na doplnenie...

online formular mi do riadku 70 - Zníženie základu dane podľa § 11
zákona ods. 2 - na daňovníka rata nezdanitelnu cast aj z prijmu v zahranici, nakolko tento prijem je vacsi ako 100nasobok zivotneho minima... Nemal by to ratat len z prijmu z prenajmu na SK? Vynaty prijem (z prijmu v zahranici) je myslene az po odratani "milionarskej" nezdanitelnej casti, alebo muozem pouzit plnu ciastku - 98 496 Sk?