anda
22.06.05,11:50
Dobrý deň, poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť ako postupujete Vy pri kontrole spotreby PHM ak firma vlastní viac áut. Tým viac myslím 5 a viac. Ako skontrolujete či zamestnanec nezneužije tankovanie na iný účel? Vediete si v PÚ aj analytickú evidenciu spotreby PHM pre každé auto zvlášť? Dodržiavate pri každom aute spotrebu podľa technického preukazu?
durisovad
22.06.05,09:55
Ano, vediem analytiku na cerpanie PHM pre kazde vozidlo zvlast. Spotrebu kontrolujem raz za stvrt roka. Pripadne precerpanie sa da (so suhlasom sefa) zauctovat do nedanovych nakladov alebo dat k nahrade pouzivatelovi vozidla. Pochopitelne to ma vplyv aj na DPH.
Petronela
22.06.05,10:09
Takisto robíme vyúčtovanie spotreby raz za štvrťrok. Počas štvrťroka účtujeme ako pohľadávku voči zamestnancovi, na základe vyúčtovania podľa spotreby v techn preukaze preúčtujeme do nákladov. Ak by u zamestnanca došlo k zneužitiu, pri vyúčtovaní by vychádzala veľká priemerná spotreba, čiže nadspotreba, kt. sa účtuje ako nedaňový náklad.
Manual
22.06.05,15:36
Dobrý deň, poraďáci chcela by som sa s Vami poradiť ako postupujete Vy pri kontrole spotreby PHM ak firma vlastní viac áut. Tým viac myslím 5 a viac. Ako skontrolujete či zamestnanec nezneužije tankovanie na iný účel? Vediete si v PÚ aj analytickú evidenciu spotreby PHM pre každé auto zvlášť? Dodržiavate pri každom aute spotrebu podľa technického preukazu?My máme 3 autá a kontrolujem spotrebu na konci mesiaca a potom píšem KJ
Pekný deň želám...