Dantess
22.02.09,08:01
Ahoj! Po otvorení živnosti si chcem požičat cca 50 000 sk na marketing + nejaké tie veci. vedeli by ste mi poradit nejaku firmu, kde davaju požicky zacinajucim zivnostnikom samozrejme s primeranym urokom. niekde som videl na 30 000 70% urok... to je chore... tak, cakam odpovede :)
Chobot
22.02.09,09:55
Ahoj! Po otvorení živnosti si chcem požičat cca 50 000 sk na marketing + nejaké tie veci. vedeli by ste mi poradit nejaku firmu, kde davaju požicky zacinajucim zivnostnikom samozrejme s primeranym urokom. niekde som videl na 30 000 70% urok... to je chore... tak, cakam odpovede :)

Áno, existujú firmy, ako napr. Všeobecná úverová banky, Tatrabanka, Slovenská sporiteľna, Ľudová banka a iné. Len musíš splniť nejaké tie podmienky na poskytnutie úveru.
padro
22.02.09,10:46
vsetky banky ti pozicaju az po 2 rokoch podnikania, osobna skusenost, obehal som ich, do banky je absolutne zbytocne ist. Ja som si zobral od GEmoney peniaze schavalene do par minut, podmienky lepsie ako v banke, ... mal som ale stastie ze som to bral v auguste, od oktobra prestali na slovensku viac menej fungovat, viem ze v cechach bezia dalej, skoda ich bola to dobra spolocnost a mali profisionalny pristup tam by mohli chodit banky na skolenie... ci ma teraz niekto podmienky aspon podobne ako boli u nich to neviem.
Stanislav 1975
22.02.09,10:54
vsetky banky ti pozicaju az po 2 rokoch podnikania, osobna skusenost, obehal som ich, do banky je absolutne zbytocne ist. Ja som si zobral od GEmoney peniaze schavalene do par minut, podmienky lepsie ako v banke, ... mal som ale stastie ze som to bral v auguste, od oktobra prestali na slovensku viac menej fungovat, viem ze v cechach bezia dalej, skoda ich bola to dobra spolocnost a mali profisionalny pristup tam by mohli chodit banky na skolenie... ci ma teraz niekto podmienky aspon podobne ako boli u nich to neviem.
Plný súhlas-ja som tiež mal úver v Ge-money, tiež všetko OK, škoda, že skončili...
Dantess
22.02.09,11:03
a neviete nejaku dobru firmu, alebo proste niečo kde mi požičaju ??? Myslim si, že 50 000 nieje až tak vela, takže snad sa to bue dat. pozeral som aj cetelem, ale to su tiež chory. Take uroky... sa cudujem, že od nich niekto berie požicky. BTW, dalo by sa to tak, že moja mamina je v Slov. sporitelny už peknych par rokov, takže by si to zobrala na svoje meno (je zamestnana a ma celkom dobry plat) a ja by som jej to splacal. Nikto zo Slov. Spor. by to nemusel vediet, že načo tie peniaze su a kto ich v skutocnosti splaca. nie ?
padro
22.02.09,11:58
pokial je niekto zamestany tak tam nerobia problem s uvermi, a 50tis nie je zase az tak vela... len pri nas zivnostnikoch je bohuzial ta podmienka 2 roky.