nonna8
22.02.09,08:50
dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?
bobino38
23.02.09,06:28
...ja by skúsil vodárne, ktoré mestu dodávajú vodu.
legolas
23.02.09,09:40
Ja by som to poslal na životné prostredie ako sťažnosť, poprípade aj s tou špinavou vodou a opýtal sa čo s tým.
bobino38
23.02.09,10:05
...no to už hadam lepšie na ministerstvo kultúry.-))
wegamizi
23.02.09,11:05
dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?
Obrat sa v prvom rade na spravcu, on by ta mal usmernit, ak nie, tak obec - odbor zivotneho prostredia, pripadne spis staznost s podpismi susedov a posli dodavatelovi pitnej vody. Da sa urobit aj na vlastne naklady rozbor vody, na starosti to ma oblastny hygienik, potom mas jasnu odpoved, ci je voda zavadna a mozes este lepsie nieco z ponuknutych moznosti podniknut
Chobot
23.02.09,11:09
dobry den chcem sa poradit ci by nahodou nevedel niekto na koho sa obratit so staznostou ked z vodovodu pravidelne min. 1x v tyzdni tecie spinava voda
spociatku sme to akceptovali teraz v byte byvame uz 2roky a priam ma to rozculuje kedze mame dieta a nerada by som aby ochorelo... vecne sa tu cosi opravuje na potrubi a nic sa nemeni
treba sa obratit na odbor zivotneho prostredia alebo dat urobit rozbor vody?
treba to urobit v spolupraci so spravcom domu alebo mozem aj sama za seba?

A vieš, kde je pôvod tej špinavej vody? Pokiaľ ide z verejného vodovodu, tak sa sťažovať u vodárenskej spoločnosti (šanca na úspech - 1%).

Pokiaľ je to spôsobené starými alebo nevhodnými rozvodmi v dome, tak sa treba sťažovať u správcu a iniciovať v dome výmenu rozvodov (šanca na vyriešenie - 20%, ak to majú aj viaceré byty, tak šanca stúpa počtom bytov s rovnakým problémom).

Pokiaľ sú rozvody v tvojom byte staré a hrdzavé, tak sa môžeš sťažovať len u seba a riešením bude výmena vodovodného potrubia v celom byte - šanca na nápravu - 100%.
norko69
14.03.10,11:32
súhlasím s tým, že to môže byť spôsobené aj nevhodnými rozvodmi v paneláku. Vodárenská spoločnosť ručí za kvalitu dodávanej vody len po vstup do domu (paneláku).