Eva99
22.06.05,12:02
Ahojte všetci!
Možno sa opýtam úplnú hlúposť, ale nie som si istá...
Sme platcami DPH, máme svoje IČ DPH, rovnako ako spoločnosť v ČR, ktorá nám zabezpečila prepravu nášho tovaru a teraz nám tú prepravu prefakturovala. Do ktorého riadku v DP to patrí? Dala som 09,10... :confused:
IvanaK
22.06.05,10:08
pravdu mas, fa by mala byt bez DPH a ty si ju samozdanis r.9, 10. §69... to iste som sa pytala aj ja:-)
Majka
22.06.05,10:10
my nakupujeme tovar z CR a uctuje mi to SW do riadku 4 zaklad a dan do riakdu 16
Eva99
22.06.05,10:27
pravdu mas, fa by mala byt bez DPH a ty si ju samozdanis r.9, 10. §69... to iste som sa pytala aj ja:-)
Hneď sa to tam ľahšie píše... :) Ďakujem pekne a prajem krásny deň!
ESTER
22.06.05,10:41
A nemá to byť riadok 10 a 11, nezmenilo sa náhodou tlačivo na DPH.
Eva99
22.06.05,10:49
A nemá to byť riadok 10 a 11, nezmenilo sa náhodou tlačivo na DPH.
??? Zmenené tlačivo ??? Od kedy by malo byť? :confused:
Majka
22.06.05,10:50
ester, ano zmenilo sa tralicov tie riadky boli v r. 2004
IvanaK
22.06.05,11:14
Nadobudnutie tovaru z ČŠ EÚ je v riadku 4 , služby z ČŠ EÚ su v r. 9.,10. Takto to je podľa novely k 1.1.2005. Snáď sa nemýlim...
Majka
22.06.05,11:19
ano tak.nemylis sa, nove tlacivo na r. 2005 su posunute riadky cize na sluzby 9,10 je spravne.

prosim VAs neviete mi poradit ako sa pocitaju sankcie ked som doslu fakturu z CR nezauctovala dph vstup-vystup? podavam dodatocne dan.priznanie a tapam ake su na to penale ak vobec su. /pisala som v prispevku danova kalkulacka.../
Majka
22.06.05,11:21
prosim VAs neviete mi poradit ako sa pocitaju sankcie ked som doslu fakturu z CR nezauctovala dph vstup-vystup? podavam dodatocne dan.priznanie a tapam ake su na to penale ak vobec su. /pisala som v prispevku danova kalkulacka.../
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10336
Eva99
22.06.05,11:30
Už som sa zľakla, že sa to tlačivo menilo niekedy teraz a ja o tom nemám ani šajnu...
Majka, myslím, že tam penále nie sú, ale na 100% to netvrdím...
Majka
22.06.05,11:32
tiez si myslim ale.... ked som volala na DU spravcovi tak tapala po dychu co od nej chcem, no ked podam dodatocne tak zisti ze sumy su ine....
Eva99
22.06.05,11:43
A presne o tom to je... Pomôž si, keď ani tí najkompetentnejší nevedia, čo a ako. CHCEM ROBIŤ NA DÚ!!! :D

Snáď sa ozve niekto, kto s tým má skúsenosti...
Majka
22.06.05,11:49
Evka,

by si neverila aka ta pani je, ja som zostala moc zufala ked som pred rokom zistila ze ta pani kt. sme mali z DU odisla a mame novu..... padla mi sanka po prvom telefonate s tou novou a tak mi nic ine nezostava.... pojem Suvaha, pojem nadmerny odpocet a dodatocne dan.priznanie a pod. jej nic nehovorilo ked som s nou volala prvy,druhy a treti krat.... potom som sa sla osobne na nu pozriet. pisala som na nu staznost no nic..... zakony.... nehrozi, podava mi sluchadko cez stol koleg. aby mi odsuhlasila ci je to spravne podla zakona a pod. alebo ma prepoji na koleg. a to takmer vzdy a to nevolam casto,nepytam sa na veci nejasne .....
Eva99
22.06.05,11:59
Evka,

by si neverila aka ta pani je, ja som zostala moc zufala ked som pred rokom zistila ze ta pani kt. sme mali z DU odisla a mame novu..... padla mi sanka po prvom telefonate s tou novou a tak mi nic ine nezostava.... pojem Suvaha, pojem nadmerny odpocet a dodatocne dan.priznanie a pod. jej nic nehovorilo ked som s nou volala prvy,druhy a treti krat.... potom som sa sla osobne na nu pozriet. pisala som na nu staznost no nic..... zakony.... nehrozi, podava mi sluchadko cez stol koleg. aby mi odsuhlasila ci je to spravne podla zakona a pod. alebo ma prepoji na koleg. a to takmer vzdy a to nevolam casto,nepytam sa na veci nejasne .....
To Ťa teda naozaj ľutujem... Asi Ti zostáva len dúfať, že aj táto čoskoro odíde(včera bolo neskoro:D ). To je na tom najhoršie - máš problém, zúfalstvo na plné obrátky, s nádejou voláš na DÚ - veď kde inde by Ti povedali lepšie ako tam - a keď položíš telefón, zúfalstvo je ešte väčšie...
Šťastie, že máme poradu...
Majka
22.06.05,12:03
presne tak a dakujem za kazdu radu, ked budem moc a vediet poradim.

;)
pochemi
22.06.05,19:12
prosím Vás do ktorého riadku v DP DPH ide predaj dialničných známok.Ďakujem.