ludovit69
22.02.09,10:05
som zivnostnik a moj jediny prijem je z nemecka ale teraz pridem opracu na 6 mesiacov mam poisteny uver z banky mozte mi poradit ako postupovat:mee:
Mária27
22.02.09,21:37
Najlepšie ti poradí banka. Každá to robí trochu ináč, ale prerušia ti splácanie.
Chobot
22.02.09,21:46
som zivnostnik a moj jediny prijem je z nemecka ale teraz pridem opracu na 6 mesiacov mam poisteny uver z banky mozte mi poradit ako postupovat:mee:

A voči akým rizikám máš ten úver poistený? Nie je to náhodou len život a PN? Pretože ty, ako živnostník predsa nemôžeš dostať výpoveď z nadbytočnosti (a to býva podmienkou pre uhradenie splátok poisťovňou).
ludovit69
23.02.09,19:15
mam to poistene aj pri strate zamestnania ale neviem ako postupovat ci mam prerusit alebo zrusit zivnost
Chobot
23.02.09,22:25
mam to poistene aj pri strate zamestnania ale neviem ako postupovat ci mam prerusit alebo zrusit zivnost

A dobre si si pozrel poistné podmienky? Lebo viem, že napr. v Kooperatíve je nárok na poistné plnenie v prípade straty zamestnania len vtedy, ak zamestnanec príde o prácu z dôvodu organizačných zmien - dostane výpoveď alebo ukončí PP dohodou z org. zmien. Živnostníci myslím nemajú nárok na poistné plnenie.

Ak ale máš takú poistku, tak si musíš pozrieť v poistných podmienkach, kedy máš nárok na plnenie.
ludovit69
24.02.09,15:37
vdaka ti chobot, prestudujem si zmluvu,ale ked som bral uver bol som zivnostnik a oni otom vedeli a predsa ma poistili
martina0203
24.02.09,17:33
Najlepšie je ísť do konkrétnej banky a tam sa dohodnúť.