taken
22.02.09,10:52
Pracoval som v trvalom pomere ako dealer.Som nútený vďaka kríze fungovať ako SZČO .Rád by som robil to čo doteraz.Nemôže ma môj bývalý zamestnávateľ z niečoho obviniť?:confused:
taken
22.02.09,10:58
už som na niečo došiel a nevyzerá to dobre
Tweety
22.02.09,11:30
Pracujem v trvalom pomere ako dealer.Som nútený vďaka kríze fungovať ako SZČO čiže ísť robiť sám na seba.Rád by som robil to čo doteraz.Klientelu poznám.Nemôže ma môj ešte súčasný zamestnávateľ ,ak sa nedohodneme, z niečoho obviniť? Trebárs že využívam svoje svoje skúsenosti a kontakty získané počas práce u neho?
§ 83 ZP
Výkon inej zárobkovej činnosti
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
taken
22.02.09,11:53
platí to aj vtedy ak už nebedem v trv. prac. pomere a budem chcieť aj naďalej prevádzať obchono sprostredkovatelskú činnosť ako SZČO?
Antea
24.02.09,10:18
platí to aj vtedy ak už nebedem v trv. prac. pomere a budem chcieť aj naďalej prevádzať obchono sprostredkovatelskú činnosť ako SZČO?
Keď už nebudeš zamestannec, môžeš si robiť čo chceš. Predchádzajúci príspevok bol citovaný zo Zákonníka práce a týka sa len zamestnancov