leonka5
22.02.09,12:59
Ahojte. Pekný deň prajem všetkým. "Zdedila" som vedenie JÚ. Ale mám nasledovný problém: stav v pokladni. Totiž rozdiel medzi príjmami a výdavkami sa pekne rokmi kumuloval, teraz je "stav" v pokladni skoro 300.000,- Sk. Čo a ako mám urobiť aby som tento stav znížila, zlikvidovala? Lebo keď to takto pôjde ďalej, tak v pokladni bude nehorázne vysoký stav. Ďakujem za každú radu
veronikasad
22.02.09,12:01
Ahojte. Pekný deň prajem všetkým. "Zdedila" som vedenie JÚ. Ale mám nasledovný problém: stav v pokladni. Totiž rozdiel medzi príjmami a výdavkami sa pekne rokmi kumuloval, teraz je "stav" v pokladni skoro 300.000,- Sk. Čo a ako mám urobiť aby som tento stav znížila, zlikvidovala? Lebo keď to takto pôjde ďalej, tak v pokladni bude nehorázne vysoký stav. Ďakujem za každú radu
Ak sa jedná o pokladňu živnostníka - dohodni sa s ním na znížení cez osobnú spotrebu podnikateľa
leonka5
22.02.09,12:28
Ale osobnou spotrebou sa zvýši výdaj.
veronikasad
22.02.09,12:30
Ale osobnou spotrebou sa zvýši výdaj.
výdaj neovplyvňujúci základ dane nikde - okrem peňažného denníka - neuvádzaš
leonka5
22.02.09,15:48
Áno, máte pravdu a ešte raz ďakujem.
Zita5
22.02.09,15:51
Je dobre , ak sa o výbere pre osobnú spotrebu účtuje pekne v priebehu roka , tak ako výber z pokladne na osobnú potrebu skutočne nastane . :)
veronikasad
22.02.09,15:54
Je dobre , ak sa o výbere pre osobnú spotrebu účtuje pekne v priebehu roka , tak ako výber z pokladne na osobnú potrebu skutočne nastane . :)
Zitka, pokial je živnostník aj pokladníkom, to je zbožné prianie účtovníčky ...
Aj keď inventúry pokladne sú povinné ...
Zita5
22.02.09,16:00
Zitka, pokial je živnostník aj pokladníkom, to je zbožné prianie účtovníčky ...
Aj keď inventúry pokladne sú povinné ...

Ja viem , je to ťažké, jednému sa navyšuje pokladňa , druhému ide do mínusu a len nakupuje a nakupuje a nakupuje :rolleyes:...ale pokiaľ sa dá , tak sa treba dohodnúť na určitých pravidlách .