Milka P.
22.02.09,13:00
V súvislosti s prijatými opatreniami v prospech podnikateľov som sa stretla s vetou: "podnikatelia, ktorí sú fyzickými osobami, nemajú zamestnancov a nezarobia viac ako 170-tisíc eur, nebudú musieť viesť účtovníctvo".
Viete o tom niečo viac?
veronikasad
22.02.09,12:02
V súvislosti s prijatými opatreniami v prospech podnikateľov som sa stretla s vetou: "podnikatelia, ktorí sú fyzickými osobami, nemajú zamestnancov a nezarobia viac ako 170-tisíc eur, nebudú musieť viesť účtovníctvo".
Viete o tom niečo viac?
Pozri diskusiu v tejto téme

http://www.porada.sk/t101726-agentura-jpp-cize-jedna-pani-povedala.html?highlight=jedna+pani+povedala
Stanislav 1975
22.02.09,12:05
V súvislosti s prijatými opatreniami v prospech podnikateľov som sa stretla s vetou: "podnikatelia, ktorí sú fyzickými osobami, nemajú zamestnancov a nezarobia viac ako 170-tisíc eur, nebudú musieť viesť účtovníctvo".
Viete o tom niečo viac?
Áno, niečo také sa pripravuje, ale POZOR- nie každému sa to oplatí, totiž každý kto využije tu možnosť zaplatí nejakú štátom určenú režiu na dani a nebude musieť viesť účto, ale ako vravím- platit určitý paušal bude musieť a tak nakoniec možno aj bude lepšie viesť učtovníctvo ako doteraz...
veronikasad
22.02.09,12:11
Áno, niečo také sa pripravuje, ale POZOR- nie každému sa to oplatí, totiž každý kto využije tu možnosť zaplatí nejakú štátom určenú režiu na dani a nebude musieť viesť účto, ale ako vravím- platit určitý paušal bude musieť a tak nakoniec možno aj bude lepšie viesť učtovníctvo ako doteraz...
stanko, toto je o niečom inom. Živnostníci nebudú musieť viesť peňažný denník - rozdelovať príjmy a výdavky do "koloniek", bude im stačiť zjednodušená daňová evidencia.
Stanislav 1975
22.02.09,12:14
stanko, toto je o niečom inom. Živnostníci nebudú musieť viesť peňažný denník - rozdelovať príjmy a výdavky do "koloniek", bude im stačiť zjednodušená daňová evidencia.
no však veronika toto bude,ja som si myslel, že zadavatelka témy ma toto na mysli...Či ona si myslí, že nebude musieť nič viesť-tak to sa mýli, bez daní to nepojde, určite len tak nikto nezruší dane...:D
Milka P.
22.02.09,18:18
Nesprávne ste ma pochopili, vôbec nechcem obísť dane, tiež mi je jasné, že niečo bude treba viesť, len som sa chcela dozvedieť viac o spôsobe vedenia evidencie príjmov a výdavkov. Ak si pozriete stránku NR SR, je to vo Vládnom návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, schválený 17.2.2009 (parlamentná tlač 947). Z dôvodovej správy sa dá niečo vyčítať, ale neviem si to dosť dobre predstaviť v praxi. Ďakujem za názory.
Zita5
22.02.09,18:25
Treba počkať na usmernenie MF SR - DRSR k novele zákona o Dani z príjmu a potom budeme môcť o tom diskutovať . :)
Dav
24.04.09,05:38
Treba počkať na usmernenie MF SR - DRSR k novele zákona o Dani z príjmu a potom budeme môcť o tom diskutovať . :)
Usmernenie DRSR

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/dzp_kriza_0409.pdf

usmernenie MF SR č. MF/011092/2009-72
usmernenie MF SR č. MF/011087/2009-721
Marianna01
24.04.09,07:45
Usmernenie DRSR

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/dzp_kriza_0409.pdf

usmernenie MF SR č. MF/011092/2009-72
usmernenie MF SR č. MF/011087/2009-721

no najzaujímavejšia pre mňa je úprava vstupnej ceny odpisovaného majetku, nepodanie opravného PD, ak výnosy boli pôvodne priznané vyššie alebo náklady nižšie, úprava ZD o záväzky, PHM, - no je to zaujímavé. Uvidíme v praxi