ulicnica
22.02.09,13:48
Dobrý deň,
chcela by som začať vyrábať pozdravy a oznámenia - svadobné, vianočné, k narodeninám.... z papiera, ktorý si budem sama vyrábať a chcela by som ich predávať cez internetovú stránku + by som tam ponúkala aj iné ručne robené výrobky /napr. pletené, vyšívané veci, iné výrobky z papiera.../.
Mohli by ste mi prosím poradiť akú živnosť na to potrebujem a ako ju mám nazvať - predmety činností.
Tiež sa chcem spýtať, či pri takomto predaji potrebujem aj pokladňu
a ešte by som sa chcela opýtať - keď budem viesť účtovníctvo - môžem uplatniť paušálne výdavky /40% alebo 60%/? Potrebujem viesť peňažný denník? Čo iné ešte musím viesť?
Prosím poradte
Dakujem
Stanislav 1975
22.02.09,13:37
mimotemy Nevedel som, že na ručné práce treba živnosť- a ja že sa to dá aj bez nej.:D:D:D
Janek22
22.02.09,13:42
Na e-shop pokladnicu nepotrebujes a stiahni si tento zoznam, tam mas vypisane predmety cinnosti na lavej strane a na pravej co vsetko do toho spada. Napis si co vsetko by si chcela robit a podla toho si vyber predmety cinnosti. Myslim ze to je aktualny zoznam, je z novembra 2008.
Stale sa len pytam, tak dufam ze teraz aspon trochu pomozem :rolleyes:
Zita5
22.02.09,13:43
Dobrý deň,
chcela by som začať vyrábať pozdravy a oznámenia - svadobné, vianočné, k narodeninám.... z papiera, ktorý si budem sama vyrábať a chcela by som ich predávať cez internetovú stránku + by som tam ponúkala aj iné ručne robené výrobky /napr. pletené, vyšívané veci, iné výrobky z papiera.../.
Mohli by ste mi prosím poradiť akú živnosť na to potrebujem a ako ju mám nazvať - predmety činností.
Tiež sa chcem spýtať, či pri takomto predaji potrebujem aj pokladňu
a ešte by som sa chcela opýtať - keď budem viesť účtovníctvo - môžem uplatniť paušálne výdavky /40% alebo 60%/? Potrebujem viesť peňažný denník? Čo iné ešte musím viesť?
Prosím poradte
Dakujem

Doporučujem :

Výrobky z papiera
Reklamná činnosť
Tlač spoločenských tlačív

Bližšie info Vám podajú na ŽU vo Vašom mieste bydliska .
Katka Ch.
20.09.15,15:52
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či potrebujem živnosť na ručné práce ako napr. maľované kraslice,šité dekorácie,servítkovú techniku,maľované textílie, dekorácie z prírodných materiálov, ozdobné pečivo,maľované masky. Nerobím to vo veľkom, keďže som na dôchodku a manžel je nezamestnaný chcem si len trochu prilepšiť napr. na trhoch. Rada by som získala istotu nakoľko mi to nie je úplne jasné podľa zák.289/2008. Prosím poraďte
Ďakujem
avalik
20.09.15,18:57
V prvom rade si prečítaj etiketu porady, nájdeš ju dole na stránke. Otázky sa nezadávajú do komentárov.